PDA

View Full Version : مشکل باز شدن گزارشات با Crystal Report

Dashti
پنج شنبه 13 اردیبهشت 1386, 19:19 عصر
ب سلام خدمت تمامی دوستان برنامه نویس
من یک نرم افزار تحت شبکه با vb.net 2005 دارم. مشکل اینجاست که وقتی کاربران می خواهند
گزارشات را ببیند مشکل دسترسی به db را دارند. در حالیکه باadministrator مشکلی نیست
ضمنا من با sa وصل می شم .

با تشکر

دشتی

Microsoft.net
جمعه 14 اردیبهشت 1386, 15:06 عصر
دوست عزیز شما اگه میخوای مشکلت اساسی حل شه باید به صورت کد نویسی نام کاربر و رمز عبور رو به گزارشت پاس بدی توی سایت کریستال دسیژن بگردی چندتا سمپل خوب پیدا میکنی همونو تو برنامت استفاده کن

Dashti
جمعه 14 اردیبهشت 1386, 19:22 عصر
[RIGHT][/RIGHTim TLI As CrystalDecisions.Shared.TableLogOnInfo
TLI = rpt.Database.Tables(0).LogOnInfo
TLI.ConnectionInfo.ServerName = "saham"
TLI.ConnectionInfo.UserID = "sa"
TLI.ConnectionInfo.Password = "123456"

من اینکار رو انجام داده ام . قبلا همین کد رو برای یک پروژه دیگه با Oracle انجام داده ام
همین کد با Administrator شبکه مشکلی نداره . ولی برای کاربران دیگه مشکل داره

sm
جمعه 14 اردیبهشت 1386, 22:59 عصر
به نظر من اصلا روش کارتون اشتباهه... چون فکر نمی کنم درست باشه که با یوزر sa به بانک وصل بشید... بهتره یه یوزر جدید اضافه کنید و با اون وصل بشید... وگرنه نظر من اینه که با Widows Authentication وصل بشید.

موفق باشید

Dashti
شنبه 15 اردیبهشت 1386, 00:11 صبح
به نظر شما مشکل از sa است که فقط administrator میتونه دسترسی داشته باشه. خود نرم افزار مشکلی نداره . منم می خوام user براش تعریف کنم اما اول باید بدونم مشکلش چیه . تو اوراکل 9i که کار کردیم اونجا user خودشو داشت (‌البته vb.net 2003 )

ama55555
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 09:18 صبح
با توجه به اینکه با پسورد ویندوز وصل می شید .ولی با sql مشکل داره مشکل احتمالا از security اس کی ال می باشد

در قسمت SECURITY اس کیو ال سرور تون باید Attentication mode را به SQL server and windows تغییر بدین درست بشه البته یکبار سرویس را reset کنید

موفق باشید.

Dashti
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 14:39 عصر
ویندوز هم در حالت Sql تنظیم شده . برخی از دوستان می گویند که ممکن است از نحوه setup تهیه شده باشد. چرا که crystal report 2005 به صورت سرویسی کار میکند . نظر شما چیه

rasool_bar
جمعه 26 مرداد 1386, 10:48 صبح
سلام - یه مشکل برام پیش اومده :
وقتی از کریستال ریپورت در شبکه استفاده می کنم این ارور رو به من می ده

************** JIT Debugging **************
To enable just in time (JIT) debugging, the config file for this
application or machine (machine.config) must have the
jitDebugging value set in the system.windows.forms section.
The application must also be compiled with debugging
enabled.
For example:
<configuration>
<system.windows.forms jitDebugging="true" />
</configuration>
When JIT debugging is enabled, any unhandled exception
will be sent to the JIT debugger registered on the machine
rather than being handled by this dialog.

اگه ممکن بهم بگید که برای برطرف کردنش باید چی کار کنم .
-- البته نمایش کریستال ریپورتم را با توجه به شرایط برنامه درون یک : Timer گذاشتم .

hamed_bostan
دوشنبه 29 مرداد 1386, 00:23 صبح
من یه پیشنهاد ساده تر دارم
یه دیتا ست یه پروژه ات اضافه کن
مستقیم به دیتابیس وصل نشو که پدرت رو سر قضیه یوزر در اره. گزارشت رو از دیتاست خون . هم ساده تره هم وقتی دیتاست پر شه بعدش گزارشت داره مستقیم از اون تو حافظه می خونه و کاری به LOGIN و این بازی ها نداره .
یا حق

saeed_rezaei
دوشنبه 29 مرداد 1386, 00:49 صبح
ویندوز هم در حالت Sql تنظیم شده . برخی از دوستان می گویند که ممکن است از نحوه setup تهیه شده باشد. چرا که crystal report 2005 به صورت سرویسی کار میکند . نظر شما چیه

قضیه انتشار برنامه، که فرق می کنه. اگه setup خوب ساخته نشه، هیچ کدام از کاربرات موفق به اجرای گزارشها نمی شن در حالی که شما مدعی هستید که administrator بدون مشکل می تونه گزارشها رو ببینه.
من با پیشنهاد آقای بوستان موافقم. برای گزارشها، من از روشی که ایشون توضیح دادن استفاده می کنم که مشکلی هم تا حالا نداشتم.

rasool_bar
یک شنبه 04 شهریور 1386, 07:32 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
بزارید مشکل خودمو که دیگه داره دیونم میکنه یه کم واضح تر براتون توضیح بدم /
دیتا بیس روی سرور و من قراره از روی کلاینت با سی شارپ بهش وصل شم و گزارش بگیرم .
آیا مگر نباید در مرحله کانفیک کردن کریستال ریپورت ، بیام و از منوی ADD new component ، یه کریستال ریپرت رو انتخاب کنم و برای پیکربندیشم چون پایگاه دادم روی سرور ، باید نام سرور - نام یوزر - کلمه رمز - و نام دیتا بیس رو بدم . مشکل همینجاست . من اگه الان این کار رو بکنم ولی هنگام اجرای برنامه بیام با یه کانکشن استرینگ که با اطلاعات بالا به سرور وصل میشه کوری بگیریم ، بریزم تو دیتا ست و از اونجا بریزم تو کریستال ریپورت بازم فکر کنم از من در خواست کلمه رمز میکنه - که این اصلا نباید اتفاق بیفته

اگه راه من غلط بگید و یه راه حل ارائه بدید
ممنونم - اگر هم لازم بود چیزی برام بفرستید
rasool1985@yahoo.com

با تشکر

sm
یک شنبه 04 شهریور 1386, 08:53 صبح
اگه بخواین از دیتاست استفاده کنین که برای شما بهترین گزینه خواهد بود، باید مسیر Connection گزارشتون رو عوض کنین برای اینکار روی گزارش باز شده راست کلیک کنین و از قسمت Database گزینه set Datasource location رو انتخاب کنین و مسیر ارتباط گزارش رو عوض کنین.

موفق باشید

rasool_bar
دوشنبه 05 شهریور 1386, 18:37 عصر
با سلام
بچه ها من هنوز مشکلم حال نشده -
خواهش میکنم در مورد
"""اگه بخواین از دیتاست استفاده کنین که برای شما بهترین گزینه خواهد بود، باید مسیر Connection گزارشتون رو عوض کنین برای اینکار روی گزارش باز شده راست کلیک کنین و از قسمت Database گزینه set Datasource location رو انتخاب کنین و مسیر ارتباط گزارش رو عوض کنین."""
یه کم بیشتر توضیح بدین - یعنی اگه براتون ممکن سری مراحل کار را بصورت عکس برای من بفرستید . ایمیل من rasool1985@yahoo.com ، خیلی برام مهم با توجه به زمان بسیار کم من . منتظرم - مرسی

rasool_bar
سه شنبه 06 شهریور 1386, 06:33 صبح
سلام - دوستان باید بگم که دستتون درد نکنه ، مشکل حل شد .
------------------------یه سوال
برای Setup ساختن از پروژه ای که حاوی کریستال ریپورت چند تا پست داشتیم از جمله
" برای ساختن ست آپ می تونید از خود vs استفاده کنید. بریا اینکار کافیه شما از منوی file/new/setup and delo.., را انتخاب کنید . بعد از ایجاد setup project باید در قسمت application folder فایل اجرایی برنامه و dllهای مربوط به اون رو addکنید (با راست کلیک کردن و add file ) . بعد از اینکار برای رجیستر شدن کریستال ریپورت در کامپیوتر مقصد شما در پنجره soloution explorer با راست کلیک کردن روی project و انتخاب add/merge module فایلهای مربوط به کریستال رو اد کنید .(اسمشون تابلوه). سپس در قسمت پروپرتی مربوط به یکی از اون فایلها که اسمش یه چیزی شبیه regwiz... (یه چی تو همین مایه هاست الان دم دست نیست.ولی یادمه آخرین فایل مربوط به کریستال بود )است رو گزینه مربوط به سریال باید سریال کریستال ریپورت رو وترد کنی . می تونی سریال رو از منوی help/about کپی کنی . در آخر هم با build کردن ست در مسیر مورد نظر ساخته میشه
"
ولی اصلا جواب نداد - اگه ممکن راهنماییم کنید - مرسی

hamed_bostan
سه شنبه 06 شهریور 1386, 08:37 صبح
اگه بخواین از دیتاست استفاده کنین که برای شما بهترین گزینه خواهد بود، باید مسیر Connection گزارشتون رو عوض کنین برای اینکار روی گزارش باز شده راست کلیک کنین و از قسمت Database گزینه set Datasource location رو انتخاب کنین و مسیر ارتباط گزارش رو عوض کنین.

موفق باشید

منظورتون رو میشه واضح تر بیان کنید . من متوجه نشدم . یعنی اگه برنامه تحت شبکه باشه باید روی دیتاست کار خاصی کرد؟
من که کار خاصی نکردم و جواب هم داد
ممنون می شم یه توضیح مختصری بدی همشهری

saeed_rezaei
سه شنبه 06 شهریور 1386, 09:32 صبح
سلام - دوستان باید بگم که دستتون درد نکنه ، مشکل حل شد .
------------------------یه سوال
برای Setup ساختن از پروژه ای که حاوی کریستال ریپورت چند تا پست داشتیم از جمله
" برای ساختن ست آپ می تونید از خود vs استفاده کنید. بریا اینکار کافیه شما از منوی file/new/setup and delo.., را انتخاب کنید . بعد از ایجاد setup project باید در قسمت application folder فایل اجرایی برنامه و dllهای مربوط به اون رو addکنید (با راست کلیک کردن و add file ) . بعد از اینکار برای رجیستر شدن کریستال ریپورت در کامپیوتر مقصد شما در پنجره soloution explorer با راست کلیک کردن روی project و انتخاب add/merge module فایلهای مربوط به کریستال رو اد کنید .(اسمشون تابلوه). سپس در قسمت پروپرتی مربوط به یکی از اون فایلها که اسمش یه چیزی شبیه regwiz... (یه چی تو همین مایه هاست الان دم دست نیست.ولی یادمه آخرین فایل مربوط به کریستال بود )است رو گزینه مربوط به سریال باید سریال کریستال ریپورت رو وترد کنی . می تونی سریال رو از منوی help/about کپی کنی . در آخر هم با build کردن ست در مسیر مورد نظر ساخته میشه
"
ولی اصلا جواب نداد - اگه ممکن راهنماییم کنید - مرسی

ورژن وی بی چند بود؟ 2003 یا 2005
در 2003 روش merge madule استفاده می شه.
ولی در 2005 علاوه بر اون از روش onceclick که بری دیگه نیازی به merge madule ندارید.

rasool_bar
سه شنبه 06 شهریور 1386, 21:46 عصر
سلام
ورژن من سی شارپ 2003 هستش . بیشتر در مورد این انتقال فایل ها توضیح بدین .

rasool_bar
یک شنبه 18 شهریور 1386, 06:09 صبح
سلام بچه ها ، یه سوالی برام پیش اومده
من می خوام به علت تعدد فیلدها در گزارش و اصلا با توجه به فرم گزارشم ، صفحه گزارشم به صورت افقی تنظیمات بشه و به اینصورت پرینت بگیرم -- هم در زمان طراحی کریستال هم اجرا
با تشکر از دوستان

hamed_bostan
یک شنبه 18 شهریور 1386, 07:28 صبح
ورژن وی بی چند بود؟ 2003 یا 2005
در 2003 روش merge madule استفاده می شه.
ولی در 2005 علاوه بر اون از روش onceclick که بری دیگه نیازی به merge madule ندارید.

میشه در مورد روش onceclick یه مقدار توضیح بدین؟؟؟

hamed_bostan
چهارشنبه 21 شهریور 1386, 23:41 عصر
کسی نمی خواد جوابی بده به ما؟