PDA

View Full Version : انتقال مقادیر بین صفحات با Hyperlink و queryString

hdv212
جمعه 14 اردیبهشت 1386, 01:54 صبح
سلام بچه ها.
من یه صفحه دارم که توش تعدادی hyperLink هست که تیتر اخبار رو نمایش میده، من میخوام وقتی کاربر روی HyperLink مورد نظر کلیک کرد، بتونم علاوه بر اینکه کاربر رو به یه صفحه دیگه ببرم، چند مقدار هم با queryString بهش پاس کنم، من با server.redirect آشنا هستم که چطوری مقادیر رو بفرستم،ولی نمیدونم وقتی کاربر روی HyperLink کلیک میکنه چطور از queryString استفاده کنم( چون نمیتونم از server.redirect استفاده کنم ، فقط میتونم آدرس صفحه ی مقصد رو به خصیصه ی NavigateUrl بدم)، دوستان اگه کسی میتونه کمکم کنه. مرسی

peymannaji
جمعه 14 اردیبهشت 1386, 02:46 صبح
برای اینکه به یک صفحه لینک بشی مثال زیر فکر کنم بدردت بخوره که کد اول در روال کلیک دکمه نوشته شده که با کلیک به یک صفحه لینک میشید و همینطور یک پارامتر هم به همراه اون به صفحه پاس میکنید :

Response.redirect ("page1.aspx?myvalue="مقدار مورد نظر که باید به صفحه فوق پاس بشه (

حالا باید در صفحه page1 اون مقدار رو دریافت کنی به فرض مثال من مقدارشو ریختم تو یک تکست باکس حالا شما میتونی هر بلایی سرش بیاری ...

txt.text= Request.querystring("myvalue")

حالا اگه فقط بخوای از کنترل هایپر لینک استفاده کنی تو قسمت NavigateUrl از کد زیر استفاده میکنی

NavigateUrl="WebForm2.aspx?ID=مقدار مورد نظر"

hdv212
جمعه 14 اردیبهشت 1386, 10:56 صبح
peymannaji عزیز ممنون، حالا یه مشکل دیگه :
در قسمتی که شما گفتی پارامترهارو بهش پاس کنم:
NavigateUrl="WebForm2.aspx?ID=مقدار مورد نظر"
ID خبر رو چطوری به دست بیارم، اونم توی صفحه ی ASPX، منظورم اینه که اگه تو خود صفحه ی دات نت بود(aspx.cs) میشد از توابع و پارامترهای ADO استفاده کرد، ولی توی این صفحه فکر نمیکنم بشه. بچه ها راهی به نظرتون میاد که توی صفحه ی aspx چطوری شناسه ی خبر رو به دست بیارم اونم وقتی که کاربر روی hyperlink کلیک میکنه ؟ اگه ممکنه با کد یه مثال بزنید، مرسی

hdv212
جمعه 14 اردیبهشت 1386, 13:34 عصر
بچه ها جواب رو پیدا کردم، کافیه در رویداد Page_Load صفحه ای که تیتر اخبار رو نشون میده، خصوصیت NavigateUrl مربوط به HyperLink رو به صفحه ی مقصد به اضافه ی اضافه کردن queryString که همون ID خبر هست ست کنم، مثل این :
this.Hyper_news_1.NavigateUrl = "~/news.aspx?ID=" + dt_top_news.Rows[0]["newsID"].ToString();

امیدوارم کسانی که مثل من مشکل داشتن، مشکلشون حل بشه.

hamid58
جمعه 14 اردیبهشت 1386, 14:35 عصر
راه خیلی ساده تر هم هست . اینجا قبلا توضیح دادم :

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=66389

maaheman
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 00:57 صبح
http://www.ezzylearning.com/tutorial.aspx?tid=8093456

1368zahrakarimi
چهارشنبه 27 آبان 1388, 15:41 عصر
سلام من می خوام ازسایت خودم به سایت رهبری وچندسایت دیگرلینک بدهم چه جوری این کار انجام میشه