PDA

View Full Version : نمایش آخرین رکورد

mehdiDER_5
شنبه 15 اردیبهشت 1386, 19:36 عصر
با سلام
من تعدادی تکس باکس دارم که کاربر در آنها داده وارد میکند و دارای یک دیتا گردید ویو که با زدن button ,ورود اطلاعات را با newdatarwo و نه با دستور insert ایجاد کرده ام حال با این اوصاف کاربر تنها داده هائی را که در حال ورودآنها است را میبیند و نه اطلاعات قبلی بانک و بعد از اینکه فرم را میبندد گرید داده ای در خود ندارد (این کار را برای لود شدن بهتر صفحه انجام داده ا م )حال میخواهم که کاربر وقتی که فرم را دوباره باز میکند بتواند آخرین رکورد را مشاهده کند من برای این کار از datareder استفاده کردم ولی خاصیت خود sql این است که اعداد را به صورت صعودی مرتب میکند و اگر با datareder آخرین رکورد را بیاورم max id را می آورد و من این را نمیخواهم من میخواهم آخرین رکورد ی که کاربر چه عدد بزرگ و یا عدد کوچک است را بیاورد البته این از خاصیت های خود اسکویل است که داده ها را به صورت صعودی مرتب میکند حال باید چه کنم

لطفاً راهنمائی فرمائید

مهدی نان شکری
شنبه 15 اردیبهشت 1386, 21:02 عصر
نمی دونم این راه حل راه حل درستی هست یا نه.
به نظر من یک فیلد تاریخ ایجاد به جدولتون اضافه کنید. بعد با استفاده از دستوری شبیه زیر آخرین دادتون رو واکشی کنید.

select top (1) * from tablename order by date desc

mehdiDER_5
یک شنبه 16 اردیبهشت 1386, 18:57 عصر
با تشکر از جواب شما

ولی این فقط اعداد کوچک را از پایین ایست میآورد و نه آخرین رکورد ثبت شده چه بزرگ و چه کوچک را

لطفاً راهنمائی بفرمائید

مهدی نان شکری
یک شنبه 16 اردیبهشت 1386, 19:37 عصر
شما باید یک فیلد تاریخ که تاریخ و زمان ورود رکورد است را نیز نگهداری کنید و با فرض این که نام فیلد مورد نظر Date هست Select فوق رو اجرا نمایید.

maroot
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 23:26 عصر
یه راهی که به نظر من می رسه اینه که یک فیلد بیولین ایجاد کنید و هنگام ورود رکورد جدید خاصیت این فیلد را در رکورد قبلی False و در رکورد جدید True کنید. این طوری در یک زمان فقط نیاز به بارگذاری حداکثر 2 رکورد می باشد.

محسن بابائی
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 12:59 عصر
سلام
می تونی از یک فیلد autonumber استفاده کنی .پس بزرگترین مقدار فیلد autonumber همیشه آخرین رکورد وارد شده است . از این دستور استفاده کن
select top (1) * from tablename order by fldauto desc
یا از max استفاده کن .