PDA

View Full Version : Choose Location in New Web Site

maryam_80
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 00:47 صبح
زمانیکه یک پروژه asp.net را می خواهید ایجاد کنید یک dialog به نام choose location باز می شود که از شما location را می پرسد.من دقیقا تفاوت بین File System,Local IIS و Remote web server را متوجه نشدم.
ممنون میشوم اگر کسی بتواند در این زمینه اطلاعاتی به من بدهد

hamid58
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 02:09 صبح
Local IIS : به معنی این هست که شما میتوانید یک پروژه در IIS (وب سرور) نصب شده در کامپیوتر خودتون ایجاد کنید . در واقع یعنی در Home Directory وب سرور ، روی کامپیوتر خودتون ...
File System : به معنی این هست که شما میتوانید یک پروژه در هر دایرکتوری از کامپیوتر خودتون که دوست دارید انتخاب کنید و ایجاد کنید ...
Remote web server : به معنی این هست که شما میتوانید یک پروژه در IIS (وب سرور) نصب شده در کامپیوتر های دیگه ( یک IIS نصب شده در خارج از کامپیوتر شما) که شما به صورت Remote به اون سرور وصل هستید ، ایجاد کنید ..

MSDN هم همینارو میگه ، و حتی کاملتر ... (http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ttfswbcb(VS.80).aspx)

maryam_80
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 06:04 صبح
ممنون از توجه شما

من لینک ارسالی شما را مطالعه کرده بودم.ولی از آنجاییکه تازه شروع به کار با asp.net کرده ام (vs 2005) هنوز با یک سری از تعاریف مشکل دارم.
سوال من در این هست که ایجاد یک پروژه به هر یک از روشهای زیر چه مزایا و یا معایبی دارد.
به طور مثال اگر من بخواهم یک website برای خودم طراحی کنم ،کدام گزینه بهتر است و یا اگر در یک شرکت بخواهم یک سایت تجاری طراحی کنم ،شما چه روشی را پیشنهاد میکنید

raravaice
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 10:14 صبح
شما با local iis کارتو شرو کن چون
- به احتمال 100% به remote server دسترسی نداری

بعد از این کار و تکمیل پروژه فایلهاتو توی هاست آپلود کن

با تقدیم احترام

hamid58
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 12:05 عصر
من خودم همیشه دایرکتوری مربوط به پروژه رو در IIS هم به عنوان Home Directory تنظیم می کنم و وقتی کد مینویسم برای تست اون همیشه از آدرس http://localhost استفاده میکنم . اینطوری خیالم از صحت لینکها و مسیرها راحته . مگر مواقعی که بخوام یه تیکه کد رو Debug کنم که اون قسمت رو با خود ویژوال استودیو Run میکنم .

maryam_80
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 16:53 عصر
ممنون از راهنمایی دوستان
من کاربرد Remote web server و FTP را به خوبی متوجه شدم.ولی هنوز نمی توانم درک کنم که فرق IIS و File System در چی هست.می دونم که در گزینه IIS شما ابتدا باید در IIS بروید و virtual را بسازید و بعد ...
ولی زمانیکه شما پروژه ساخته شده با file System را هم اجرا میکنید در زمان اجرا ان هم به صورت http://localhost:1743/Personal%20Web%20Site/ اجرا می شود .پس تفاوت اصلی در کجا هست

ببخشید اگر سوالم خیلی ابتدایی است:لبخندساده:

Alireza_Salehi
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 18:26 عصر
تفاوت اصلی در سرویس دهنده وب سایت شما است. در حالت IIS سایت شما توسط IIS اجرا میشه (Internet Information service) که امکانات خودش رو داره و در حالت غایل سیستم سایت شما توسط سرور داخلی (ASP.NET Development Server) ویژوال استودیو اجرا میشه که خیلی از قابلیت های IIS رو نداره.

یک فرقشون اینه که مثلا با IIS حتما باید Admin باشید. یا با IIS می تونید از کامپیوترهای دیگه موجود در شبکه با سایت کار کنید ولی با فایل سیستم نمی تونید.
وخیلی تفاوت های دیگه ....

maryam_80
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 21:01 عصر
از راهنمایی همه دوستان متشکرم