PDA

View Full Version : hidden کردن جدول در sql server2000

سعید عباسی
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 01:25 صبح
من یک نرم افزار با visual c# 2005 نوشتم که بانک اطلاعاتیش sql server 2000 هست می خوام کاری کنم که جدول هاش از توی sql دیده نشه اگه کمکم کنید ممنون می شم.

AminSobati
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 10:08 صبح
سعید جان مفهوم Hidden کردن در SQL Server وجود نداره. یک کاربر ممکنه جدولی رو در فهرست جداول ببینه اما نتونه ازش Select بگیره یا ویرایش کنه. لذا شما باید روی Permissionهای مناسب کار کنین.

سعید عباسی
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 23:50 عصر
بخشید شاید منظورمو خوب نگفتم من می خوام از توی enterprise manager جدول هام و یا حتی الامکان محتویات جدول ها دیده نشن این امکان وجود داره؟

AminSobati
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 00:22 صبح
بله میتونین امکان اجرای دستور Select روی هر جدولی که مایل باشید رو از کاربر بگیرید

سعید عباسی
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 00:16 صبح
اگه ممکنه راه حلش رو هم بگید ممنون می شم.

سعید عباسی
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 01:25 صبح
از شما آقای ثباتی تشکر می کنم ولی باید بگم که هنوز برای من این مطلب مشخص نشده
اینکه از توی enter prise ما با راست کلید کردن بر روی اسم یک جدول و در خواست نمایش رکورد های اون جدول، تمامی محتویات جدول به ما نشون داده می شه.
به گفته شما اگه که من بیام و امکان select گرفتن رو از کاربر بگیرم آیا از توی enter prise این امکان مشاهده محتویات برای کاربر از بین می ره و آیا این عمل منجر به پیدا شدن مشکل در select گرفتن از درون بر نامه ی من نمیشه (کاربر استفاده کننده از نرم افزار همان کاربر درخواست کننده نمایش محتویات جدول است).

AminSobati
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 13:47 عصر
عموما همه در ویندوز با لاگین Administrator وارد میشیم و به خاطر اینکه در SQL Server پس از نصب، Admin ویندوز Admin خود SQL Server هم میشه، پس همه کار میشه انجام داد. شما باید لاگین غیر مرتبط رو حذف کنین و فقط برای کسانی که لازمه لاگین بسازین. بعد از لاگین، داخل دیتابیس یک Username برای اون لاگین بسازین و اختیارات لازم رو بهش بدین.
سعید جان معماری Security مثل دستور Select نیست که بشه با یک خط کد توضیحش داد. بهتره از یک منبع آموزشی مطالعه داشته باشید