ورود

View Full Version : ایجاد subdomain

raravaice
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 10:21 صبح
با سلام
آیا ایجاد subdomain بر روی هاست از طریق asp.net امکان پذیر است؟

اگر هست راه حل آن چیست؟

با تقدیم احترام

Behrouz_Rad
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 21:19 عصر
ایجاد Sub Domain بر روی سرور، کاملا بستگی به امکاناتی داره که هاست در اختیار تو قرار میده.
به عنوان مثال برخی هاست ها با ایجاد یک پوشه در ریشه ی اصلی سایتت با سینتکس mySubDomain.mySite.com، ساب دومین تو رو میشناسند.
برخی سایت ها نیز با فراهم کردن یک Web Service این امکان رو فراهم می کنند...

در نهایت باید در این مورد با بخش فنی هاست تماس بگیری.

موفق باشید.

raravaice
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 10:01 صبح
حرف شما متین ولی من مشکلم اینه که از طریق api برنامه چطور میشه از این روش استفاده کرد و داخل خود برنامه subdomain رو ساخت

هاست من از روش درست کردن پوشه sub رو میده

با سپاس

Behrouz_Rad
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 10:07 صبح
چیزی با نام API برنامه نداریم!
----------------------------------------------------
در مورد نحوه ی ایجاد پوشه تحقیق کن!!!

raravaice
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 10:14 صبح
بهروز جان من شرمندم این قدر مزاحم میشم

ببین داداش من از کنترل پنل هاست میتونم این کار رو بکنم
ولی
میخوام این کار رو از پورتال برنامه خودم انجام بدم

بازم شرمنده

حامد مصافی
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 10:51 صبح
سلام
این عمل از توانایی های زبان هایی مثل وی بی دات نت یا غیره نیست؛ بلکه موردی است که به DNS مربوط می شود.
راهکار شما استفاده از یک Dynamic DNS server است. کامپوننت هایی برای این کار وجود دارند یا اینکه می توانید یکی برای خودتان بسازید!
البته می توانید تحقیق کنید که آیا DNS شما DDNS خاصی را پشتیبانی می کند یا اینکه یکی از آنها را دراختیار توسعه گران فضاهای خود قرار می دهد.
تا جایی که بنده اطلاع دارم کامپوننتی برای دات نت با نام BlackBytes DNS for .NET (http://www.blackbytes-components.com/product.aspx?id=8) وجود دارد که به شما اجازه افزودن و حذف رکورد های محدوده DNS را می دهد.
در این حالت شما می توانید یک رکورد MX را با آدرسی مطابق زیر اضافه کنید:

rec.SubDomain.Domain.ext
که در این حالت SubDomain به طور اتوماتیک ایجاد می شود و rec در آن ذخیره می شود.

البته اگر شما از کنترل پنل Plesk استفاده می کنید می توانید با استفاده از SubDomain.exe (http://download1.swsoft.com/Plesk/Plesk7.6/Windows/Docs/plesk-7.6-win-cu/25760.htm) تغییرات دلخواه را در دامین اعمال کنید.

در نهایت باید توصیه کنم همونطوری که بهروز هم گفت قبل از هر چیزی در مورد امکاناتی که هاست به تو میده اطلاعتی کسب کنی.

Behrouz_Rad
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 11:23 صبح
در مورد قسمت اول پیشنهاد حامد مصافی، DNS باید ریست بشه تا تغییرات اعمال بشن.
که در اینجا بحث مجوز پیش میاد که مطمئنا تو این مجوز رو نداری!

Farhad.B.S
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 15:40 عصر
در راه حل های بالا شما با استفاده از یه رابط خاص میتونی یه sub-domain مشخص رو در DNS record مربوط به حساب خودت اضافه کنی.
بسیاری از سرویس هایی که فضای فعالیت هر کاربر رو با استفاده از sub-domain ها جدا میکنند (مثل بلاگ سرور ها) از چیزی به نام wild-card subdomains استفاده میکنند.
یعنی با ایجاد تغییر در DNS record یا در وب سرور کاری میکنند که همه ساب دامین هایِ درخواستی به یه آدرس خاص فرستاده شه و در نهایت ساب دامین درخواست شده توسط وب اپلیکیشن parse خواهد شد.

nazaninam
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 17:56 عصر
اول : میشه چند تا از هاستینگ هایی که با ساخت پوشه کار subdomain را میفته رو اگه اشکالی نداره معرفی کنید؟!
دوم : بعضی ها نوعی UrlreWriting برای اینکار استفاده می کنند ! مثلا چند وقت پیش با برنامه نویس پرشین بلاگ صحبت می کردم و ایشون گفتند که پرشین بلاگ از یک کامپاننت برای urlreWriting استفاده میکنه ، اسم خاطرم نیست.