PDA

View Full Version : اشکال درنمایش تاریخ در ایمپورت از PDF

reza850101
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 09:24 صبح
باسلام خدمت دوستان - یک فایل دی بی اف را به اکسس کانورت کردم اما نمایش فیلد های تاریخ برعکس است01/01/86 ممکن است باکدی آنهارادرتیبل مرتب کرد ضمنا ایمپوت مکس هم جواب نداد. ممنون ازراهنمایی شما

daskar
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 10:49 صبح
باسلام خدمت دوستان - یک فایل دی بی اف را به اکسس کانورت کردم اما نمایش فیلد های تاریخ برعکس است01/01/86 ممکن است باکدی آنهارادرتیبل مرتب کرد ضمنا ایمپوت مکس هم جواب نداد. ممنون ازراهنمایی شما

اول بایستی فیلد مربوطه را در اکسس رفته و ترکیب اون مانند dbf تنظیم نمایید سپس بایستی از منوی tools بعد option برگه International رفته text mod بعد Right-to -left رو و همچنین use Hijri Calendar رو تیک بزن اگه مشکلت بر طرف نشد بایستی دو فایل dll مربوط به ویندوز شاخه system32 به نام KBDFA.dll و oleaut32.dll رو عوض کنی
موفق باشی

daskar
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 10:58 صبح

اول بایستی فیلد مربوطه را در اکسس رفته و ترکیب اون مانند dbf تنظیم نمایید سپس بایستی از منوی tools بعد option برگه International رفته text mod بعد Right-to -left رو و همچنین use Hijri Calendar رو تیک بزن اگه مشکلت بر طرف نشد بایستی دو فایل dll مربوط به ویندوز شاخه system32 به نام KBDFA.dll و oleaut32.dll رو عوض کنی
البته فایلهای dll مربوطه که دستکاری شده اند تاریخ را با همان فرمت access date بصورت فارسی عمل میکند سالهای کبسه نیز عمل میکند جمع و کسر کردن تاریخ نیز درست عمل میکند
فقط بایستی دوفایل ضمیمه را در شاخه system 32 و dllcashe کپی کنید البته بدلیل اینکه dllcashe فایها را بازسازی میکند بایستی کامپیوتر را با startup بالا آورده سپس فایلها در مسیر روی فایهای قبلی بریزید این فایلها برای ویندوز شما هیچ مشکلی ایجاد نمی کند تنها مربوط به بخش تاریخ و کیبرد access میباشد
موفق باشید hmd

reza850101
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 14:05 عصر
باتشکر از راهنمایی شما- قبل ازاینکه به سیستم ویندوز دست بزنم میخواستم یادآورشوم که دربرنامههای دیگری که از اکسس دارم هیچ مشکلی وجود نداره فقط تبدیل تاریخ ازدی بی اف فاکس پرو به اکسس باعث این مشکل در این فایل شده ایا بازهم باید کارهایی که گفتید انجام بشه ضمنا زبان ویندوز اکس پی من فارسی هست

مهدی قربانی
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 14:44 عصر
سلام
امکانش هست نمونه فایل رو آپلود کنی ؟

davood-ahmadi
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 00:05 صبح
آقا رضا ، این نمونه شاید بدردتون بخوره .

vivavoon
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 09:10 صبح
باتشکر از راهنمایی شما- قبل ازاینکه به سیستم ویندوز دست بزنم میخواستم یادآورشوم که دربرنامههای دیگری که از اکسس دارم هیچ مشکلی وجود نداره فقط تبدیل تاریخ ازدی بی اف فاکس پرو به اکسس باعث این مشکل در این فایل شده ایا بازهم باید کارهایی که گفتید انجام بشه ضمنا زبان ویندوز اکس پی من فارسی هست

سلام
1- اگه ممکنه فایل dbf و فایل access مربوطه را بزار تا بررسی کنم نتیجه رو برات مینویسم
2- اگه امکانش نیست پس بیشتر راجبش توضیح بده مثلا بگو فیلد dbf از چه نوع است و کاراکترش استاندارد و ....
3- اگه مشکلی با نوشتن برنامه های اکسس بصورت فارسی نداری منظور توابع تاریخ هست پس دست نزن
خدانگهدار hmd

reza850101
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 14:38 عصر
این فایل پس کانورت است

reza850101
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 07:18 صبح
باسلام خدمت دوستان وتشکر ازراهنمایی هایتان - آقاداود عزیز نمونه ای که گذاشتی تست کردم بسیارکارآمدو کارراه اندازبود ممنون اززحمتی که کشید فعلا مشکلم حل شد مجددا تشکرمیکنم

daskar
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 07:43 صبح
این فایل پس کانورت است

سلام
1-فایلی که فرستادی access هست فایل dbf رو هم بزار
2- فرمتی که برای تاریخ در نظر گرفته شده text هست این فرمت در برنامه های تحت داس مخصوصاً تحت فاکس پرو خوب جواب میداد چون اونا با یک سری توابع ... کار میکرد و ....
3-در ویندوز و access میشه از فرمت خود date استفاده کرد
4-برای تبدیل همین فایل میتونی از توابع right ، left و .. استفاده کنی و بطور صحیح مرتبش کنی همان طور که تو بالا داود فایلش رو گذاشته میتونی از اون فایل کمک بگیری
اگه مشکلی داشتی بگو
hmd