PDA

View Full Version : مشکل در اجرا شدن برنامه

nkhozooii
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 13:07 عصر
من برنامه ای با c#.net نوشته ام که بانک آن oracle است.وقتی که فایل exe برنامه را در سیستم دیگری که به سرور وصل است، اجرا می کنم،error میگیرد. آیا برای
اینکه exe این برنامه اجرا شود باید فایلهای خاصی را از oracle کپی کنم و در مقابل exe
قرار دهم. با توجه به اینکه برنامه در سیستم server به درستی اجرا می شود.

hmm
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 13:23 عصر
مشخص کنید از چه کامپوننتی برای اتصال به اوراکل استفاده کردید تا بهتر بشه راهنمایی کرد

nkhozooii
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 14:26 عصر
من در c#.net از microsoft oledb provider for oracle به عنوان provider استفاده کرده ام.در سیستم سرور، oracle9i و microsoft visual studio.netنصب است.ولی در سیستم متصل به سرور فقط پوشه debug را که شامل exe برنامه می باشد، قرار داده ام.وقتی روی exe کلیک می کنم فرم باز می شود و اطلاعات را در آن وارد می کنم.وقتی دکمه تایید را می زنم فرم بعدی نمی آید و می گوید: can not find oci.dll . این فایل را در پوشه مربوط به نصب oracle در سیستم سرور پیدا کردم و کنار exe خود قرار دادم حالا این error را می دهد:
could not create an environment : OCI Env Create return -1 یک پیغام Detail هم دارد که اگر خواستید می فرستم.

aidin300
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 19:36 عصر
سلام
اوراکل رو به صورت Clientنصب کن تا مشکل حل بشه،

nkhozooii
دوشنبه 24 اردیبهشت 1386, 14:44 عصر
تشکراز راهنمایی قبلیتون
ولی قرار clientهابه database روی server دسترسی داشته باشند پس چرا باید روی client
اوراکل نصب کنم در صورتیکه این نصب فضای زیادی راهم می گیرد.

aidin300
دوشنبه 24 اردیبهشت 1386, 21:00 عصر
سلام
برای نصب اوراکل روی کامپیوتر های Client از نسخه Client اوراکل (http://download.oracle.com/otn/nt/oracle10g/10201/10201_client_win32.zip) استفاده کنید، یا با استفاده از CD که اوراکل رو از روی اون نصب کردید Package های غیر ضروری رو حذف کنید(مثل ابزار های مدیریت و ساخت پایگاه داده) و اوراکل رو نصب کنید،

hmm
سه شنبه 25 اردیبهشت 1386, 08:11 صبح
فقط از cd ای که جناب aidin300 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=14842) معرفی کردند net80 رو نصب کنید
یا میتونید از این (http://www.oracle.com/technology/tech/windows/odpnet/index.html) ابزار اوراکل نیز استفاده نمایید.

nkhozooii
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 13:47 عصر
من نسخه Client اوراکل را که aidin300 معرفی کرده بودند، نصب کردم.اما وقتی exe برنامه را اجرا می کنم دوباره همان error را می دهد. البته وقتی exe برنامه را داخل پوشه یoracle client که نصب کرده بودم ، قرار میدهم و دوباره آن را اجرا می کنم، error قبلی را نمیدهد. امااین error را میدهد:
ORA-12154:TNS:could not resolve the connect identifier specified.
در ضمن در سیستم سرور، oracle 9i نصب است.ممکن است با نسخه Client اوراکل که 10g بود، مشکل پیدا کند؟لطفا مرا راهنمایی کنید.

hmm
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 13:59 عصر
در ضمن در سیستم سرور، oracle 9i نصب است.ممکن است با نسخه Client اوراکل که 10g بود، مشکل پیدا کند؟لطفا مرا راهنمایی کنید.
نه ، نسخه های بعدی امکان دستیابی به نسخه های قبلی را دارند.
درمورد مشکلتون آیا tnsnames.ora را درست set کرده اید؟

nkhozooii
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 11:44 صبح
فایل tnsnames را می توانید ببینید:
# TNSNAMES.ORA Network Configuration File: D:\oracle\ora92\network\admin\tnsnames.ora
# Generated by Oracle configuration tools.
ORCL =
(DESCRIPTION =
(ADDRESS_LIST =
(ADDRESS = (PROTOCOL = TCP)(HOST = proj-8pwq7oaz6g)(PORT = 1521))
)
(CONNECT_DATA =
(SERVER = DEDICATED)
(SERVICE_NAME = orcl)
)
)
INST1_HTTP =
(DESCRIPTION =
(ADDRESS_LIST =
(ADDRESS = (PROTOCOL = TCP)(HOST = proj-8pwq7oaz6g)(PORT = 1521))
)
(CONNECT_DATA =
(SERVER = SHARED)
(SERVICE_NAME = MODOSE)
(PRESENTATION = http://HRService)
)
)
EXTPROC_CONNECTION_DATA =
(DESCRIPTION =
(ADDRESS_LIST =
(ADDRESS = (PROTOCOL = IPC)(KEY = EXTPROC0))
)
(CONNECT_DATA =
(SID = PLSExtProc)
(PRESENTATION = RO)
)
)

aidin300
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 12:30 عصر
برای مشکل اول که هنوز Errorمی ده احتمالا نسخه Clientدرست نصب نشده؟ چه Packageهایی رو نصب کردید؟ Package های Oracle Network UtilitiesوOracle Data Provider for .Netو Oracle Call Interfaceحتما نصب کنید.
مشکل دوم هم:فایل tnsnames.ora که اینجا گذاشتید که برای سمت سرور بود رو روی Client ها داخل پوشه %
Oracle_Home%\NETWORK\ADMIN کپی کنید
فایل listener.ora روی سرور رو هم تو قسمت HOST آدرس IP یا اسم کامپیوتر سرور رو بذارید

nkhozooii
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 15:50 عصر
مشکل connect حل شد. با تشکر از تمام راهنمایی های مفید شما.

hmm
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 07:56 صبح
اگه از اون ابزار پست شماره 7 استفاده کنید خیلی راحت تر هستید و با .net نیز سازگار تره