PDA

View Full Version : Binary search -tree شاخه ها و زیرمجموعه ها

robotena
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 08:13 صبح
با سلام
من یک Database Sql دارم که توی اون رکوردهایی وجود دارد , می خوام که بصورت tree زیر شاخه افراد و تعداد اون ها را مشخص کنم , با C#.net اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم اگه بفرستید

ghafoori
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 14:38 عصر
دوست عزیز سوال شما نامفهوم کمی بیشتر توضیح دهید

robotena
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 14:51 عصر
دوست عزیز سوال شما نامفهوم کمی بیشتر توضیح دهید

ممنون که پیگیری کریدید

فردی با نام Ali وجود دارد که سمت چپ آن A,سمت راست آن B قرار دارد که آنها هم هر کدام
دارای افرادی در زیر مجموعه های خود دارند و می خواستم که بین زیر مجموعه های A
پیمایش کنم یعنی زیر مجموعه های A رو شناسایی کنم و تعداد افراد زیر مجموعه رو مشخص و شمارش کنم .

Sorenaa_s
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 14:58 عصر
من تو یک تاپیک دیگه هم این مطلب رو گفتم ولی فکر کنم بررسی نشد توسط اون دوستمون، شاید اینجا به درد شما بخوره.
یک Design Pattern وجود داره به اسم Composite که بهینه ترین روش برای تولید و حرکت در ساختارهای درختی رو ارائه می کنه. تو لینک زیر می تونید نمونه کد C# رو برای اجرای Composite ببینید.
http://www.dofactory.com/Patterns/PatternComposite.aspx

ghafoori
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 07:10 صبح
دوست عزیز با زهم سوال شما کمی نامفهومه ابتدا اطلاعات شما در بانک چگونه ذخیره می شود مثلا چه فیلدهایی دارد و چگونه یک فرزند از پدر تشخیص داده می شود مثلا هر گره دارای یک شناسه یکتاست و یک شناسه والد است یا نه ساختار دیگری را انتخاب کردید
سوال بعدی ایا شما درخت را ایجاد کرید مثلا از کنترل treeview استفاده کردید یا منظور شما مفهوم درخت و پیمایش ان در سطح رکوردهاست
در مورد این حرف شما

دارای افرادی در زیر مجموعه های خود دارند و می خواستم که بین زیر مجموعه های A
پیمایش کنم یعنی زیر مجموعه های A رو شناسایی کنم و تعداد افراد زیر مجموعه رو مشخص و شمارش کنم .
برای پیمایش من از توابع بازگشتی postorder استفاده می کنم کد را هم می توانم بگذارم اما ساختار اطلاعاتی شما مشخص نیست من نمی دانم دقیقا باید چه کدی را به شما بگم