PDA

View Full Version : فروشگاه اینترنتی و cms

fereshte22
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 09:17 صبح
سلام
من دارم یک فروشگاه اینترنتی طراحی میکنم.الان تقریبا نیمه کار هستم .من صفحات مربوط به خود فروشگاه را بیشتر با gridview و datalist و غیره کار کردهام.در قسمت میدیریت هم صفحاتی برای اضافه کردن کالا ها و روش های ارسال کالا و غیره طراحی کردم.(که صفحاتی معمولی برای اضافه کردن فیلد ها هستند)
من شنیدم که باید فروشگاه را با cms کار کرد.حالا سوالم اینه که من چه تغیییراتی باید در فروشگاه خودم ایجاد کنم.ایا این طوری که تا حالا پیش رفتم اشتباه بوده؟
خلاصه اگه هر کس اطلاعاتی در این ارتباط دارد من را راهنمایی کند .

Keramatifar
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 14:16 عصر
سلام دوست عزیز
هر کی بوده می خواسته اذیتت کنه
CMS یعنی Content Managment System که یک سیستم مدیریت محتوا است و هیچ ربطی به کاری که شما داری میکنی نداره، کارت رو با همون gridview و ... ادامه بده

peymannaji
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 17:05 عصر
cms برای این کار خوب جواب میده اما هیچ بایدی وجود نداره ... با cms شما در کمترین زمان میتونی این کار رو انجام بدی اما اگه بخوای از پایه این کارو انجام بدی هم مزیت های خاص خودش رو داره از جمله انعطاف پذیر بودن ... اما تنها بدیش اینه که زمان بیشتری نیاز هست . تو بازار کاری طراحی وب سایت (ایران ) هم بیشتر از cms استفاده میشه اونم فقط بدلیل اینکه سرعت انجام پروژه خیلی سریعتر هست و اینکه اطلاعات برنامه نویسی آنچنانی نیاز نیست ... اما اگه بعد تجاری رو بزاری کنار من نظرم اینه که از پایه باید یک application ساخته بشه ...
موفق باشید ...

fereshte22
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 15:21 عصر
سلام
یه مدتیه از از این بحث گذشته ولی چیزی که باعث شد من دوباره این تاپیک را بالا بیاورم به خاطر توضیح همون دوستی بود که گفتند باید از cms استفاده کرد و میگفتند که دلیلشون برای این صحبت اینه که وقتی ما قرار است این فروشگاه را به چند نفر دیگر هم بفروشیم باید از cms استفاده کرد .حالا سوال من اینه ایا استفاده از cms برای فروختن فروشگاه به کاربران مختلف مزیت خاصی دارد.؟ایا به این صورت که من کار کردم بعدا مشکلی ایجاد میشود؟

Keramatifar
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 10:14 صبح
دوست عزیز
قبلا هم بهت گفتم که CMS هیچ ربطی به اصل برنامه تو نداره که بخواد بعدا مشکلی ایجاد بکنه CMS فقط یک سیستم مدیریت محتوا است.
من پیشنهاد می کنم دیگه با این دوستت در مورد انجام پروژه مشورت نکن :چشمک:

Keramatifar
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 10:33 صبح
در ضمن اگر باز هم تمایل داشتی که در مورد CMS بیشتر بدونی بگو تا کاملا بهت توضیح بدم کار این سیستم چیه

سار
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 15:40 عصر
نمیدونم ولی من از چنین دوست آینده نگری که فکرش ساختار رو می شناسه خوشم میاد.
اگر سیستم ماژولار باشه به نظر من کار با اون ساده میشه + اینکه اینطوری سیستم به دو بخش سیستم پایه(یا به قول فرنگی ها سیستم Infrastructure پیدا میکنه) و ماژولهای روی اون که مثلن یک و یا چندتاش میتونه کار فروشگاه رو بکنه و ... .
در آینه هم میتونی از Infrastructure برای کار نو سیستمهای دیگه استفاده کنی.

fereshte22
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 16:27 عصر
در ضمن اگر باز هم تمایل داشتی که در مورد CMS بیشتر بدونی بگو تا کاملا بهت توضیح بدم کار این سیستم چیه

دوست عزیز اگه بیشتر توضیح بدهید که ممنون میشوم.

اگر سیستم ماژولار باشه به نظر من کار با اون ساده میشه + اینکه اینطوری سیستم به دو بخش سیستم پایه(یا به قول فرنگی ها سیستم Infrastructure پیدا میکنه) و ماژولهای روی اون که مثلن یک و یا چندتاش میتونه کار فروشگاه رو بکنه و ... .
در آینه هم میتونی از Infrastructure برای کار نو سیستمهای دیگه استفاده کنی.

دوست عزیز سار شما هم میشه بیشتر توضیح بدهید
ممنون

سار
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 16:49 عصر
خیلی ساده اگر بخوام بگم :
شما میتونید یک Infrastructure داشته باشید شامل سیستمهای User Managment،CMS و چیزهای دیگه ای که ممکنه لازم باشه. همونطور که گفتم یکی از اون بخشها میتونه CMS باشه. با داشتن CMS میتونی از خیلی کارها اضافی خلاص بشی. مثلن ماژول فروشگاه شما قطعن به سیستم مدیریت کاربران و حق دسترسی و ... نیاز داره. اگر اینها رو تو Infrastructure ببینی و CMS تو وظیفه اعمال دسترسی ها رو داشته باشه کارت خیلی ساده میشه.
به همه اینها این هم اضافه کن که در آینده میتونی برای ساخت سیتمهای دیگه فقط ماژولهای اون رو بسازی و از همین سیستم پایه برای کارهای مشترک اکثر سیستمها (مثلن مدیریت کاربران) استفاده کنی.

khz-web1
شنبه 30 تیر 1386, 02:47 صبح
اگر از cms یا portal استفاده کنی بهتره ولی به نظر من کارتو ادامه بده !!! در ضمن این نرم افزارها گرون هستند

Nightbat
شنبه 30 تیر 1386, 08:48 صبح
اگر از cms یا portal استفاده کنی بهتره ولی به نظر من کارتو ادامه بده !!! در ضمن این نرم افزارها گرون هستند
مجانی هم هست !

bashiry
یک شنبه 31 تیر 1386, 12:00 عصر
به نظر من مثلا اگر بخواهی برای شرکتی، سازمانی سی ام اس آماده استفاده کنی چون مدیران زیادی داره و هر مدیری یه نظر خاصی داشته باشه دیگه دستت برای تغییرات باز نیست .
چون کدش رو خودت ننوشتی
ولی اگه خودت بنویسی هر گونه تغییری می تونی توی کد برنامه بدی.

khz-web1
یک شنبه 31 تیر 1386, 12:25 عصر
بله درست می فرمایید آقایهsnmnightbat (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=6337)مجانیش هم هست من خودم در حال آماده سازی یک مجموعه سی دی پورتال هستم برای اولین بار در ایران یکی از این پورتال ها هم خودم فارسی کردم البته اگه جواز ورود به بازار بهش بدن حتمی کاملش خواهم کرد

ali_yousefian19
یک شنبه 31 تیر 1386, 12:41 عصر
من فکر کنم بهتره با انجام تغییراتی روی همون چیزی که داری طراحی میکنی اوون را تبدیل به یک پرتال فروشگاه اینترنتی کنی تا بتونی برای فروشگاه های دیگه هم استفاهده کنی.
البته فک کنم کاره آسونی نباشه.اما همه کار شدنی هست

khz-web1
یک شنبه 31 تیر 1386, 12:54 عصر
با سلام دوست گرامی
ببخشید نشد واستون پیام بدمsnmnightbat (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=6337)
اگز منظورت کدهای جاوا هست

متاسفانه خیر ولی در پروسه کاری من هست که این کارو بکنم

چون هنوز کامل نیست این مجموعه 3 تا 4 سی دی میشه

اگر چنین کاری کردیم حتمی اطلاعیه میزنم در سایت