PDA

View Full Version : این خطا هر چند وقت یک بار در سایتم ایجاد میشه!!

PrinceDotNet
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 11:56 صبح
سلام
این خطای زیر هر وقت یک بار در سایتم ایجاد میشه !!!!!! مشکل کجاست ؟

Invalid postback or callback argument. Event validation is enabled using <pages enableEventValidation="true"/> in configuration or <%@ Page EnableEventValidation="true" %>
in a page. For security purposes, this feature verifies that arguments to postback or callback events originate from the server control that originally rendered them.
If the data is valid and expected, use the ClientScriptManager.RegisterForEventValidation method in order to register the postback or callback data for validation.

ealireza
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 15:27 عصر
سلام

Invalid postback or callback argument. Event validation is enabled using <pages enableEventValidation="true"/> in configuration or <%@ Page EnableEventValidation="true" %>
in a page. For security purposes, this feature verifies that arguments to postback or callback events originate from the server control that originally rendered them.
If the data is valid and expected, use the ClientScriptManager.RegisterForEventValidation method in order to register the postback or callback data for validation.

موقع POSTBACK این مشکل رو داری ؟

PrinceDotNet
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 18:38 عصر
فکر کنم !!
فعلا این تصحیح رو توی web.config انجام دادم

<pages enableEventValidation="false"/>

Alireza_Salehi
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 20:30 عصر
فکر کنم !!
فعلا این تصحیح رو توی web.config انجام دادم

<pages enableEventValidation="false"/>

دلیل این خطل رو دقیقا نمیدونم چیه (قبلا پرسیدم ولی معلوم نشد از چیه!) ، ولی این کاری که انجام دادی اصلا صحیح نیست امنیت سایت رو میاره پایین!

PrinceDotNet
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 23:40 عصر
میشه بگی این خصیصه مربوط به چیه و چرا امنیت رو میاره پایین ؟

SalarSoft
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 06:56 صبح
EventValidation برای این انجام میشه که به برنامه نویس سایت این اطمینان رو بده که تمامی PostBack های انجام شده به درستی انجام شده و توسط کاربر بدخواه (هکر) دستکاری نشده اند.

البته بررسی فقط برروی postBack هایی انجام میشه که توسط کدهای JavaScript انجام می شوند.
احتمالا تابع doPostBack__ براتون اشنا باشه که این معتبر سازی بیشتر در این حوزه عمل میکنه.

در مورد مشکل شما نمیشه نظر قطعی داد .شاید ارتباطی با JavaScript های نوشته شده توسط خودتون در سایت استفاده می کنید داشته باشه.

PrinceDotNet
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 09:26 صبح
حالا واقعا اگر EventValidation برابر false باشه خطرش زیاده ؟

PrinceDotNet
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 09:29 صبح
اکثرا این خطا وقتی رخ میده که وقتی صفحه کاملا لود نشده مثلا روی یک لینک کلیک می کنم !!!!! یا کاری رو می خوام انجام بدم . این می تونه باشه ؟

Alireza_Salehi
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 11:37 صبح
از خیلی چیزا میتونه باشه ، مثلا من تو ItemTemplate گرید ویو یک Button گذاشته بودم که وقتی روش کلیک میشد این خطا رو میگرفت ، برداشتم به جاش LinkButton گذاشتم (با همون عملکرد) دیگه خطا نگرفت!

nazaninam
سه شنبه 26 تیر 1386, 09:27 صبح
جالب اینجاست من یک صفحه دارم که وقتی لاگین میکنم در FireFox این خطا رو میده ولی در Ie نمیده ( فکر می کنم مشکل از کنترل های Anthem باشه که در پروژه استفاده کردم )

Nightbat
چهارشنبه 27 تیر 1386, 09:09 صبح
جالب اینجاست من یک صفحه دارم که وقتی لاگین میکنم در FireFox این خطا رو میده ولی در Ie نمیده ( فکر می کنم مشکل از کنترل های Anthem باشه که در پروژه استفاده کردم )
احتمالا از همینه! چون همونطور که دوستان گفتن، این خطا مربوط به Javascript PostBack ه و anthem هم که پر از javascript function!