PDA

View Full Version : حفظ ندهای در TreeView

nasser_p
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 08:39 صبح
چگونه میتونم ،،TreeView را با پایگاه داده مرتبط کنم تا اطلاعات ،TreeView در هز بار باز کردن برنامه حفظ شود.
ممنون

nasser_p
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 06:57 صبح
:ناراحت::افسرده:کسی اطلاعاتی در این مورد ندارده منا کمک کنه ممنون میشم:متفکر:

ghafoori
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 07:32 صبح
شما باید هر بار درخت را از نو پر کنید می توانید کد این کار را در داخل یک تابع قرار دهید شما دقیقا چیکار می خواهید بکنید فکر نکنم سوال شما دقیقا این باشد ایا شما درخت را پر می کنید

nasser_p
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 07:57 صبح
من میخوام ندهای درخت بوسیله دیتابیس پر شد و بلعکس تغییرات روی درخت در پایگاه ذخیزه شد.
ار این کار میخوام سلسله مراتب کاربران برنامه با درخت مشخص شد.

ghafoori
دوشنبه 24 اردیبهشت 1386, 07:11 صبح
من میخوام ندهای درخت بوسیله دیتابیس پر شد و بلعکس تغییرات روی درخت در پایگاه ذخیزه شد.
ار این کار میخوام سلسله مراتب کاربران برنامه با درخت مشخص شد.

من برای این کار در یکی از پروژه هایم این کارو کردم اطلاعات را در یک دیتاست لود کردم و با استفاده از یک تابع ان را در درخت نمایش می دادم هروقت می خواستم اطلاعات را مستقیما از دیتاست پاک می کردم و دوباره ان تابع را فرامی خواندم بعد هم تغییرات دیتاست را در بانک ذخیره می کردم

nasser_p
دوشنبه 24 اردیبهشت 1386, 07:44 صبح
ممکنه اطلاعات بیشتری به من در مورد نحوه عملکردتون بدید
ممنون میشم

ghafoori
سه شنبه 25 اردیبهشت 1386, 06:41 صبح
من داخل پروژه ام یک تابع به نام refresh_tree داشتم کارش پاک کردن نود درخت و سپس بازسازی کل درخت بود هر وقت اطلاعاتی را داخل جدول تغییر می دادم ان را فرا می خواندم

nasser_p
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 07:25 صبح
نتونستم:متفکر:

choobin84
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 21:42 عصر
من داخل پروژه ام یک تابع به نام refresh_tree داشتم کارش پاک کردن نود درخت و سپس بازسازی کل درخت بود هر وقت اطلاعاتی را داخل جدول تغییر می دادم ان را فرا می خواندم

چجوری اینکار رو کردید؟

HamedRep
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 23:02 عصر
سلام .
ببینید دوستان باید دیدتون رو نسبت به درخت عوض کنید . فکر نمی‌کنم Refresh کردن Tree با هر تغییری در DB کار درستی باشه .
شما باید با Load شدن فرم یکبار Tree را پر کنید و سپس با هر عملیاتی در DB فقط نود مربوط به آن رکورد را تغییر دهید.
من این کار رو تو پروژه‌هام کردم . اگر موفق نشدید، بگید تا بیشتر توضیح بدم.

ghafoori
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 23:05 عصر
کدتون را اینجا بگذارید ببینم مشکل از کجاست چون اگر کد خودم را بگذارم به علت حجم بالا اصلا قابل درک نیست

ghafoori
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 07:00 صبح
دوست عزیز HamedRep در مورد حرف شما

ببینید دوستان باید دیدتون رو نسبت به درخت عوض کنید . فکر نمی‌کنم Refresh کردن Tree با هر تغییری در DB کار درستی باشه .
شما باید با Load شدن فرم یکبار Tree را پر کنید و سپس با هر عملیاتی در DB فقط نود مربوط به آن رکورد را تغییر دهید.
منظور من تغییر هربار بانک نیست من داخل پروژه ام این کارو کردم ابتدا همه چیز را داخل دیتاست لود کردم تغییرات را داخل دیتاست انجام میدادم بعد یک دفعه تمام تغییرات را داخل بانک ذخیره می کردم تابع refresh_tree هم تغییرات را بصورت لحظه ای از دیتاست می خواند تا همیشه اطلاعات اصلی داخل درخت باشد

nasser_p
سه شنبه 01 خرداد 1386, 06:49 صبح
ببینید دوستان با 2005 میشه نوشت چون یه امکاناتی اضافی مثل
Name
مخصوص هر ند داره.ولی من با 2003 نیاز دارم.من در 2003 با ارث بری
name
را اضافه کردم ولی باز مشکل هست
مشکلم تو همون ساخت ندهای درخت و .. است

nasser_p
چهارشنبه 09 خرداد 1386, 07:12 صبح
من هم از همین روش پیش رفتم ولی موفق نشدم
فکر میکنم تو الگوریتم و استفاده از دستورات اصلی مشکل اساسی دارم
ممنون میشم اگه کامل راهنمایی کنید

Keyvan_Y
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 02:19 صبح
دوست عزیز یک نگاه به فایل ضمیمه بکن , یک کنترل هم با هاشه که فکر کنم چیزی که دنبالشی , فایل نمونه هم اونجاست که با C نوشته شده ولی مطمئنا میتونی به VB تبدیلش کنی

nasser_p
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 07:43 صبح
ممنون Keyan_Y
حتما امتحان میکنم

nasser_p
شنبه 12 خرداد 1386, 02:23 صبح
من تو تاپیکها گشتم نمونه برنامه واسه این مورد بود ولی با سه جدول کار می کرد و سه زیرشاخه بیشتر ایجاد نمیکرد.
جناب keyvan_y نمونه برنامه شما هم مثل اینکه همین طور بود.و یه کامپوننت داشت که با اون کار نکردم البته از لطفتون بی نهایت ممنونم
دوستان عزیز اگه امکان داره یه نمونه برنامه بذارید که رکوردهای یک جدول که پدر وفرزند آن مشخص است ایجاد کنه ممنون میشم

nasser_p
یک شنبه 13 خرداد 1386, 11:06 صبح
:افسرده://////////////////:متفکر: