PDA

View Full Version : SCROLL

شفیعی
سه شنبه 11 فروردین 1383, 14:54 عصر
سلام
می خواهیم عملیات اسکرول روی فرم انجام دهیم به این شکل که تعداد 30 عدد فیلد را پشت سر هم روی فرم نمایش دهیم به شکلی که سمت راست فرم این 30 فیلد نمایش داده شود و بتوان عملیات اسکرول انجام داد و سمت چپ یک تصویر نمایش دهیم به شکلی که با اسکرول سمت راست - تصویر سمت چپ حرکت نکند

Sepidar
سه شنبه 11 فروردین 1383, 15:16 عصر
سمت چپ یک تصویر نمایش دهیم
آقا مث اینکه DWG Viewer پیدا کردی
مبارک باشه :flower:
شیرینی هم فراموش نشه :)

SReza1
سه شنبه 11 فروردین 1383, 19:42 عصر
من پباد میدم اون قسمتی رو که میخواهی جدا scroll کنی در یک scrollbox قرار بده و بدین ترتیب کاملا مستقل scroll کن! :?

شفیعی
شنبه 05 اردیبهشت 1383, 05:33 صبح
سلام
اگر بخواهیم به کاربر اجازه دهیم از بین این 30 فیلد چند تا را انتخاب کند وبرنامه دفعه بعد همین فیلدهای را که کاربر انتخاب کرده است نمایش دهد باید چکار کرد در واقع کاربر بتواند صفحه ورود اطلاعات را خودش طراحی کند

hr110
شنبه 05 اردیبهشت 1383, 09:20 صبح
فکر کنم شما با این سوالاتی که قبلاً کرده اید و میکنید به دنبال نوشتن یک نرم افزار هستید که طراحی فرمهای ورود اطلاعات رو بدست کاربر قرار بدهید تا کاربران بتوانند هر فرمی که نیاز دارند خودشان طراحی کنند
OK? :?: :wink:

اگر اینطور است توضیحات کاملی بدهید که بتوانم در همان راستا کمکتان کنم، از شما چه پنهان من قبلاً یک بانک اطلاعاتی با تمامی امکاناتی که فکر را میتوانید بکنید، نوشته ام (:D)

شفیعی
شنبه 05 اردیبهشت 1383, 17:51 عصر
سلام
بزودی شرح کامل برنامه ای که می خواهم بنویسیم را برایتان ارسال می کنم

اگر امکان دارد برنامه ای را که نوشته اید بنده ببینم

hr110
شنبه 05 اردیبهشت 1383, 20:47 عصر
نه :دلار:

شفیعی
شنبه 05 اردیبهشت 1383, 23:05 عصر
سلام
یک فرم ورود اطلاعات داریم در این فرم 30 فیلد نمایش داده می شود می خواهیم به کاربر اجازه دهیم در صورت لزوم بعضی از فیلدها را حذف نماید و یا بعضی از فیلدها را با مقدار بخصوصی پر نماید و پس از پر نمودن فیلد آن فیلد از گردونه ورود اطلاعات حذف گردد مثلا می خواهیم 20 رکورد وارد کنیم که فیلد سال این رکوردها برابر 80 است کاربر یک بار سال را وارد کند وسپس برنامه به طور خودکار این سال را برای بقیه رکورد ها تکرار کند و یا فیلدی داریم که برای این 20 رکورد اطلاعاتی ندارد و این فیلد خالی می ماند به کاربر اجازه دهیم این فیلد را حذف کند

hr110
یک شنبه 06 اردیبهشت 1383, 08:08 صبح
برنامه ایی مذکور بنده کمی با این طرح شما تفاوت داشت، در آن برنامه کاربر ابتدا باید جدول خود را طراحی مینمود و تمامی آنچه که من و شما در طراحی یک جدول میتوانیم در نظر بگیریم یک کاربر ساده میتوانست آنرا در یک محیط کاملاً ابتدای و تنها با فشار چند کلیک موس انجام دهد، بعد از طراحی ساختار جدول باید برای هر جدول یک فرم ورود اطلاعات نیز در طراحی نماید. محیط طراحی فرم ورود اطلاعات همانند محیط IDE دلفی بوده و کاربر میتواند کنترلهای مورد نیاز خود که اکثراً Dataware میباشند را در یک فرم دسکتاب بچیند و تمامی این موارد نیز بسیار ساده و کاربر پسند میباشد.

و اما پروژه شما : که تفاوت بسیاری با آنچه که من فکر میکردم دارد. اگر قرار است که فرم ورود اطلاعات شما ثابت باشد و کاربر تنها برخی از فیلدها را ورود اطلاعات نماید میتوانید یک فرم ورود اطلاعات طراحی کنید که ثابت باشد و کاربر بعد از ورود اطلاعات با DoubleClick کردن بروی کنترلها(Edit,Memo,CheckBox,...) اولاً آنها را Disable کرده و در هنگام reset کردن فرم تمامی کنترلهایی که disable شده اند را به همان شکل باقی بگذارد. این در حالتی است که شما بطور غیر مستقیم با بانک کار میکنید و اگر بخواهید از کنترلهای dataware استفاده کنید میتوانید در پراپرتی onbeforInsert مقادیر فیلدهای تثبیت شده را مقداردهی نموده و نیز کنترل مربوطه را Disable نمایید.

موفق باشید