PDA

View Full Version : ورود اطلاعات یک رکورد از تیبل اول به تیبل دوم با زدن تیک یک چک باکس

سعید مشکین فر
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 17:23 عصر
قبل از هر چیز از مدیران محترم بخاطر همه محبتها و کمکهاشون سپاسگزارم مشکلم اینه که در برنامه ای دو جدول و دو فرم داریم میخواهم اطلاعات یک رکورد از تیبل اول در صورتی که مقدار یک چک باکس تیک بخوره یا یک کامبو باکس روی مقدار خاصی ست بشه بدون دخالت کاربر وارد تیبل دوم بشه ؟ این دو تیبل چطور به هم لینک شوند و کدام یک از قوانین یکپارچگی رابطه ها را اعمال کنیم متشکرم

majid325
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 03:22 صبح
میتونی از یک کوئری از جنس "insert into" استفاده کنی.

سعید مشکین فر
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 11:23 صبح
آقا مجید ممکنه توضیح کامل تر یا نمونه کار را ارائه بدید ممنونم

صبا9841
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 11:35 صبح
نمونه فایلی که داری اینجا بذار تا روی همون جواب بگیری

مهدی قربانی
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 12:31 عصر
سلام
فایل رو برات آپ کردم به فرمهای 1 و 2 توجه کن همینطور کدهای نوشته شده روی چک باکس و رویدادهای مربوط به فرمها .
موفق باشی .

reza850101
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 14:52 عصر
آقامهدی نمونه فایل شمارادیدم سوالی بنظرم رسید گفتم اینجا مطرح کنم -اگر یکی ازفیلدهای ما چک باشد و فرممان دتاشیت باشه با انتخاب چندرکود ازرکودهایمان چطور میتونیم همه را به جدول دیگر یکجا بایک کلیدمنتقل کنیم ؟ کد آن دکمه را میشه بنویسید باتشکر

مهدی قربانی
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 22:46 عصر
سلام آقا رضا
ساده ترین راه اضافه کردن یه فیلد yes/no به table1 بعدش هم ساخت یه append query که شرط اجراش true بودن فیلد yes/no . بقیه مراحل رو می تونی تو فایل نمونه داخل روال onclick کامند باتون "انتقال چند رکورد همزمان " دنبال کنی ضمناً راههای دیگه ای هم هست که خواسته شما رو برآورده می کنه که این ساده ترینش بود .
موفق باشی

مهدی قربانی
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 22:56 عصر
شرمنده نمونه فایل :

سعید مشکین فر
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 23:57 عصر
مهدی جان اول که دستت درد نکنه از توجه کردنت به سوال این حقیر دوم فایل اولی که اصلا رکورد ها را منتقل نمیکنه و دومی انتقال چند رکورد جواب میده ولی انتقال به جدول دوم برای یک رکورد ارور میده میشه کاملش کنی ممنون

مهدی قربانی
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 00:39 صبح
سعید جان سلام
باید بگم که فرم 2 acnewrec باز میشه بنابراین اگر بازش کنی چیزی نمی بینی table2 رو باز کن اونوقت اطلاعات منتقل شده رو می بینی ، من online هستم تست کن نتیجه رو بگو .

سعید مشکین فر
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 23:20 عصر
مهدی جان از خط DoCmd.GoToRecord acDataForm, "form2", acNewRec توی فرم Error میگیره و رکورد منتقل نمیشه ببخشید دیر جواب دادم .

سعید مشکین فر
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 23:26 عصر
مهدی جان مشکل حل شد رکورد منتقل میشه حالا فقط باید توی برنامه خودم اعمالش کنم امیدوارم اونجا به مشکل بر نخورم در هر صورت سپاسگزارم بازم خواهش میکنم دست ما رو بگیرید

مهدی قربانی
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 23:42 عصر
سلام سعید جان
خوشحالم که مشکل حل شد . در خدمتم