PDA

View Full Version : یه سوال ساده و مهم

morteza_vb.c
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 22:26 عصر
سلام
من یه سوال ساده دارم که ممکنه کمی خنده دار باشه:قهقهه: اما برام سواله خوب.
من الکترونیک خوندم اما با c و ++c کار نکردم در عوض با vb6 وdelphi کار کردم.اما همه میگن برا ما برقیا c خیلی مهم تره وسوال خنده دار من اینه که چرا بهتره ؟:متفکر: :متفکر: :متفکر:

CodeMasterX
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 22:42 عصر
ورود شما رو به برنامه نویس تبریک میگم.
دوست عزیز برطی به اینکه شما چه رشته ای خونده نداره،ولی فرق اینجاست:

خانواده بیسیک از نسخه QBasic تا .NET همه برای طراحی برنامه های ساده و تحت ویندوز نوشته شدن که نسخه های پرطرفدار اون یعنی VB6 و VB.NET برای نوشتن برنامه های متوسط مثل بانک های اطلاعاتی،وب سایت ها و ... هستن.ولی خانواده بیسیک برای نوشتن برنامه های سیستمی و ارتباط با سخت افزار ها خیلی ضعیف و محدود هست که البته به این معنی هم نیست که هیچ کاری نمیشه باهاش کرد.
ولی خانواده C مخصوصا C++ Standard خیلی عالیه برای اینجور کارها.نسخه های جدید تر هم که خوب مطاعقبا بعتر و قوی تر شدن.
حالا اینکه به شما گفتن برو سراغ C به این دلیل هست که شما که رشته برق خوندی چون بیشتر با میکروپروسسور ها و میکروکنترلر ها سر و کار داری استفاده از خانواده C توصیه میشه.اگر هم میگی قبلا برنامه نویسی با VB و Delphi رو کار کردی یادگیری خانواده C نباید خیلی برات مشکل باشه.
به شخصه هم توصیه میکنم برای یادگیری زبان C برای سراغ C#.NET 2005.

موفق باشی و در ضمن لطفا در انتخاب عنوان تاپیک ها دقت کنید!

figural world
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 06:53 صبح
با تشکر،من هم اضافه میکنم که زبان c زبان مناسب وقدرتمندی برای برنامه نویسی خود میکروکنترل ها ،کنترل کننده های برنامه پذیر وشبیه سازها نیزهست ازطرفی زبان بسیار قدرتمندی برای کنترل خود کامپیوتر ورابطه باکاربرهم هست(به همین دلیل برای نوشتن سیستم های عامل ازاون استفاده می شه)بنا براین باخوب یادگرفتن c عملا با یه تیردوتانشون زدی.
خودمن هم که رشتم برقه وحرفم کنترل زبان c رابه دیگر زبانها ترجیح میدم.
درضمن سوالتون نه تنها خنده دارنبودبلکه خیلی ضریف وفنی هم بود.
موفق باشید:تشویق:

mpmsoft
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 14:51 عصر
دوست عزیز به نظر من شما برو سراغ C چون تو زبان سی سرعت Loop ها و دستورات حلقه ای خیلی بیشتر از VB یا Delphi هستش چون خود وی بی رو هم با سی نوشتن پس بهتر بری سارغ سی چون من فکر می کنم 90 درصد دستورات حلقه ای تو برنامه نویسی میکروکنترلرها استفاده می شه.