PDA

View Full Version : Remote Instalation Service

DataMaster
چهارشنبه 12 فروردین 1383, 07:02 صبح
سلام
من در واقع دو تا سول دارم:
1- من با استفاده از windows 3.11 forward group و Terminal Service ویندوز 2000 رو روی کلاینت بارگذاری میکنم . خواستم از طریق RIS این کار رو انجام بدم اما کارت شبکه من رو که D-Link 530 tx هست رو پشتیبانی نمی کنه . حالا چطوری می تونم کارت شبکه خودم رو در لیست کارتهای اون اضافه کنم
2- غیر از ویندوز وترمینال سرویس راه دیگه ای برای بارگذاری 2000 بر روی کلاینت هست یا نه

Gladiator
چهارشنبه 12 فروردین 1383, 09:55 صبح
یعنی چی اونوقت ؟ من که منظورت رو نگرفتم . :heart: :flower:

DataMaster
پنج شنبه 13 فروردین 1383, 09:33 صبح
شرمنده سوال رو ویرایش کردم در ضمن چون اصلا شبکه حالیم نیست ممکنه سوالاتم گنگ باشه

Gladiator
شنبه 15 فروردین 1383, 09:43 صبح
با سلام

والله راستش رو بخوای من اصلا متوجه منظورت نشدم .

Remote Installation Service رو میتونی توی ویندوز 2000 Advanced Server فعال کنی و از طریق کلاینتها به این سرویس متصل بشی و شروع به نصب ویندوز 2000 حرفه ای یا اکس پی کنی . ( فقط 2000 نسخه حرفه ای و اکس پی ) .

برای اینکار تنها لازمه که کامپیوتر های کلاینت شما یک کارت شبکه داشته باشند و مادر برد شما هم قابلیت Wake on Lan رو داشته باشه .

توجه : برای این منظور یک سیم کوچک ( به زبان انگلیسی بهش میگن Cord ) از کارت شبکه شما به مادربرد متصل میشه که قابلیت Wake on Lan رو به سیستم شما میده ( البته مادربرد هم باید پشتیبانی کنه ) .

البته یک سری از کارتهای شبکه رو دیدم که این قابلیت رو نداشتند ٬ امیدوارم مال شما اینطوری نباشه چون مجبور میشی تعویض کنی .

موفق باشی .
:heart: :flower: