PDA

View Full Version : پیدا کردن یک رویداد در کنترل axWindowsMediaPlayer

morteza57
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 12:51 عصر
سلام، دنبال یک رویداد (Event) هستم که وقتی که خوندن یک فایل صوتی توسط کنترل axWindowsMediaPlayer به پایان می رسه این رویداد اجرا می شه. اصلا نمی دونم همچین رویدادی وجود داره یا نه؟!
البته می دونم که با گذاشتن یک Timer روی فرم و چک کردن وضعیت کنترل axWindowsMediaPlayer در هر لحظه می توان این کار را انجام داد. ولی دنبال یک راه بهتر می گردم.
از دوستانی که تو این زمینه تجربه دارند خواهش می کنم من رو راهنمایی کنند.

Sorenaa_s
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 13:55 عصر
فکرنمکی کنم چنین رویدادی وجود داشته باشه، می تونید از چک کردن Position و Duration استفاده کنید.

morteza57
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 14:03 عصر
فکرنمکی کنم چنین رویدادی وجود داشته باشه، می تونید از چک کردن Position و Duration استفاده کنید.

آخه اگه بخوام از چک کردن Position و Duration استفاده کنم باید یک تایمر بذارم و با توجه به اینکه هم زمان چند تا تایمر دیگه در حال کار کردن دارم، می خواستم این کار رو انجام ندم.

Mojtaba_ss
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 14:18 عصر
ببین من امتحان نکردم،خودت اینو امتحان کن ببین کار می کنه

private void axWindowsMediaPlayer1_PlayStateChange(object sender, AxWMPLib._WMPOCXEvents_PlayStateChangeEvent e)
{
}

تو این ایونت میشه چک کرد که position کجاست،اگه آخر بود مثلا کاری که دوست داری انجام بدی.
بازم میگم من امتحان نکردم،فقط همین الان دیدمش،شایدم بی ربط باشه.
امتحانش ضرری نداره!
اگه درست بود به ما هم بگو.
موفق باشی

Sorenaa_s
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 14:18 عصر
حق باشماست دوست عزیز، منهم به مشکلات اینجوری بر خورده بودم. به همین دلیل روش رو عوض کردم و از DirectX استفاده کردم.

Sorenaa_s
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 14:20 عصر

تو این ایونت میشه چک کرد که position کجاست،اگه آخر بود مثلا کاری که دوست داری انجام بدی.
امتحانش ضرری نداره!
موفق باشی

بله از State ها هم میشه استفاده کرد. مطلبی خوبی رو گفتید

PC2st
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 17:06 عصر
فکر کنم رویداد EndOfStream هم بتونه کمک کنه.

morteza57
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 23:33 عصر

امتحانش ضرری نداره!
موفق باشی
سلام، وقتی خوندن فایل به پایان می رسه، این ایونت اجرا می شه ولی position برابر 0.0 می شه. پس مشکل به قوت خودش باقیه.
چون در مواقع دیگری هم با اجرای این ایونت مقدار position برابر 0.0 است و من نمی تونم اطمینان داشته باشم که خوندن فایل به پایان رسیده.

فکر کنم رویداد EndOfStream هم بتونه کمک کنه.
نه، من امتحان کردم. وقتی خوندن فایل به پایان می رسه اصلا این ایونت اجرا نمی شه.

از همه دوستان بابت وقتی که برای جواب دادن به سوال ها صرف می کنند، تشکر می کنم.