PDA

View Full Version : یک label بدون بک گراند

rezaei manesh
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 14:21 عصر
سلام من می خوام چند تا متن رو روی یک عکس که درون picturebox هست بزارم اما رنگ بک گراند کنترل label رو نتونستم بردارم

Alireza_Salehi
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 18:00 عصر
از Graphics.DrawString (http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa327572(VS.71).aspx)استفاده کنید و روی عکس مورد نظر بنویسید.

behzad_gh
دوشنبه 24 اردیبهشت 1386, 05:01 صبح
توی ویژوال بیسیک ۶ لیبل ها می‌تونستند شیشه‌ای باشند ولی توی دات نت این امکان حذف شده است . همونطور که دوستمون arsp_2004 گفتند از گرافیک.دیزاین‌استرینگ استفاده کنید . اگر متنتون هم ثابت هست می‌تونید از فتوشاپ استفاده کنید.

wonder_man
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 16:24 عصر
شما می توانید رنگ پشت زمینه lable را transpert کنید یا همرنگ رنگ پشت زمینه picturebox

maroot
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 23:03 عصر
البته اگر Label رو درون PictueBox تعریف کنید و رنگ زمینه رو tranparent بکنید نیز مشکلتون حل میشه

rezaei manesh
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 08:45 صبح
رنگ عکس من تک رنگ نیست که رنگ لیبل رو به اون تغییر بدم لیبل من رو یه عکس هست!
با همون گرافیک مشکل رو حل کردم اما اگه لیبل یه خاصیتی برای این کار داشت خیلی بهتر بود
ممنون از راهنمایی های شما دوستان عزیز

saeed_rezaei
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 21:08 عصر
هنگامی که شما لیبلی به فرمتون اضافه می کنید این لیبل به فرم اضافه می شه. به فرم.
پس با بی رنگ کردن اون فقط رنگهای فرم والدش رو نشون میده.
پس اگه لیبلهاتون رو به جعبه تصویر اضافه کنید حالا می تونید هم رنگ پس زمینه فرم رو کم رنگ کنید و یا اصلا نشون ندید.
کم رنگ کردن رنگ پس زمینه یا رنگ قلم هم که می دونید با تغییر پارامتر آلفای کنترل به کار می ره.

Amir Taghavi
سه شنبه 01 خرداد 1386, 05:05 صبح
MyLabel.Parent=Me.PictureBox

rezaei manesh
سه شنبه 01 خرداد 1386, 11:31 صبح
مشکل حل شد با استفاده از دستور amir
اما من برای این کنترل ها پارامتر آلفا پیدا نکردم
از اون برای کمرنگ کردن بکگراند یک کامپوننت استفاده کرده بودم

reza_rad
سه شنبه 01 خرداد 1386, 12:02 عصر
اما اگه لیبل یه خاصیتی برای این کار داشت خیلی بهتر بود

توی پنجره property لیبل روی BackColor کلیک کن. از توی پنجره popup گزینه web رو بزن و اولین گزینه یعنی tranparent رو انتخاب کن.

rezaei manesh
سه شنبه 01 خرداد 1386, 12:53 عصر
این کار رو انجام داده بودم در حقیقت باید tranparent رو انتخاب بکنیم و بعد parent رو هم برای اون ست کنیم و گرنه کار نمی کنه !

reza_rad
سه شنبه 01 خرداد 1386, 13:19 عصر
بعد parent رو هم برای اون ست کنیم
صد البته. چون این آبجکت روی container اش هست که transparent میشه.

saeed_rezaei
سه شنبه 01 خرداد 1386, 22:56 عصر
برای تغییر کم رنگ و پر رنگ کردن پس زمینه از الفا به صورت زیر استفاده کنید.

dim r,g,b as integer
r=label1.backcolor.r
g=label1.backcolor.g
b=label1.backcolor.b
label1.backcolor=color.from argb (125,r,g,b)

دستورات بالا، رنگ پس زمینه برچسب رو عوض نمی کنند. بلکه، تابش نور پس زمینه رو نصف می کنه. می تونی تصویر مات شده رو پشتش ببنی. مثل قابلیت opcity فرم.