PDA

View Full Version : بانک اطلاعاتی در net.

sara_she
دوشنبه 24 اردیبهشت 1386, 09:45 صبح
با سلام
اگه می شه بگید تفاوت بین کامپوننت های odbcconnection,....)odbc , sql, oledb)و oracle با هم چیه . من می خوام تو vs c++.net‌با بانک اطلاعاتی کار کنم البته از Sqlserver استفاده می کنم ولی می خوام بانکم صرفآ با sql کار نکنه

kiani.mehdi
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 21:00 عصر
sqlclien فقط برای استفاده از بانک ها sqlserver بکار میره
oracle که معلومه
oledb معمولان با اکثر دیتا بیس ها کار میکنه
مثل اکسس و غیره
odbc هم معمولا برای کار کردن با بقیه فایل های داده ای مثل excel و غیره استفاده میشه
البته من خودم اکثرا با sql server کار میکنم
پیشنهاد می کنم که اگه شماهم با sql server کار میکنین از sqlclient استفاده کنین چون فقط برای sql server نوشته شده و از هر لحاظی بگی (سرعت / قدرت / امنیت و ...) کار بیسته
موفق باشد

sara_she
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 08:27 صبح
ممنون از راهنمایی شما

sara_she
شنبه 05 خرداد 1386, 11:56 صبح
سلام دوباره
من با نوشتن دستورات sql تو vs c++.net 2003 مشکل دارم اگه کسی کار کرده خواهش می کنم کمکم کنید
می خوام بدونم دستورات select, update, delete و insert اگر همراه با where باشند چه syntax در c++.net2003‌دارند و چطور نوشته می شوند
با تشکر

Keramatifar
شنبه 05 خرداد 1386, 12:26 عصر
دوست عزیز
شما اگر می خواهید برنامتون بصورت حرفه ای با بانک اطلاعات کار کنه باید توی SqlServer برای هر کدوم از Table هات StoredProcedure بنویسی و بعد توی برنامه اونارو فراخوانی کنی

اگر هم می خوای برنامت با چند دیتابیس کار کنه باید یک DataAccessLayer بنویسی
یعنی یک interface بنویسی که به ازای همه کوئریهات متد داشته باشه و بعد به ازای هر دیتابیس یک کلاس که از نوع این اینترفیس است بنویسی

sara_she
یک شنبه 06 خرداد 1386, 09:00 صبح
تمام چیزهایی که گفتید برای من جدید و نا مفهوم بود
من تنها به یک دیتابیس نیاز دارم و مشکلی که دارم در sYNTAX نوشتن دستورات SQL است چون 2003 خیلی با 2005‌تفاوت دارد و من تو 2003‌با مشکل مواجه شدم البته قبلا من VB.NET2003 کار کردم ولی به این سختی که تو C++.NET‌ هست نبوده

Keramatifar
یک شنبه 06 خرداد 1386, 13:36 عصر
با سلام
اگه می شه بگید تفاوت بین کامپوننت های odbcconnection,....)odbc , sql, oledb)و oracle با هم چیه . من می خوام تو vs c++.net‌با بانک اطلاعاتی کار کنم البته از Sqlserver استفاده می کنم ولی می خوام بانکم صرفآ با sql کار نکنه

منظور من از اینکه با چندتا دیتابیس کار کنه همینی بود که برات قرمز کردم
اگر هم نمیدونی StoredProcedure چیه بگو تا برات توضیح بدم

sara_she
سه شنبه 08 خرداد 1386, 08:57 صبح
اگه پی گیری کردم و متوجه نشدم حتما از راهنمایی های شما استفاده می کنم