PDA

View Full Version : Grid و مصیبتهای آن

mostafaalizadeh
سه شنبه 25 اردیبهشت 1386, 00:41 صبح
با سلام به همگی
لطفا دررابطه با حذف این خطوط اضافه در این عکس راهنمایی بفرمایید.

kia1349
سه شنبه 25 اردیبهشت 1386, 07:59 صبح
این جزئی از خواص گرید در فاکس است البته راههای غیر منطقی هم وجود داره که اصلا جالب نیست

mehran_337
سه شنبه 25 اردیبهشت 1386, 14:42 عصر
منهم مدتها به دنبال این بودم که گریدی همچون زبانهای دیگه داشته باشم که وقتی رکوردی ایجاد نشده خطوط شبکه ای دیده نشود اما نشد.
چنانچه از اکتیوایکسهای غیراستاندارد استفاده کنید تفاوتهایی را می بینید که شبیه آنچه که مدنظر است نشان می دهد اما استفاده از آنها همانطوریکه رضای عزیز فرمودند غیرمنطقی است . نپرس کدوم اکتیوایکس که خیلی وقت پیش دیده بودم و زیاد هم دردسر داشت بیخیالش شدم و یادم نیست اسمش چی بود...

rahro
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 06:25 صبح
در مورد فوق چرا شما عرض گرید خود رو کوچیک نمیکنید؟
و اگر میخواهید واقعا عرض فرمتتان به همین اندازه باشد با کوچیک کردن عرض گرید از اضافه آن یک پشت زمینه زیبا از یک عکس استفاده کنید. مثلا یک gif تبیلغاتی!!!

mehdi_doraghi
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 16:25 عصر
با سلام
طبق راهنمایی های اساتید دیگر چیزی به ذهن نمی رسد مگر اینکه یک راه که خارج از منطق برنامه نویسی میباشد باید استفاده کرد ولی کار جنابعالی را به امید خدا راه می اندازد
ROW هایی که می خواهید خطوط آنها نمایان نشوند کافی است یک مستطیل از عنصر SHOPING بروی محدوده مورد نظر بگذارید و رنگ مورد نظر را انتخاب کنید خطها دیگر نمایان نمیشوند
من این کار را انجام داده‌ام نتیجه هم گرفته‌ام

farhad_shiri_ex
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 18:10 عصر
با سلام
طبق راهنمایی های اساتید دیگر چیزی به ذهن نمی رسد مگر اینکه یک راه که خارج از منطق برنامه نویسی میباشد باید استفاده کرد ولی کار جنابعالی را به امید خدا راه می اندازد
ROW هایی که می خواهید خطوط آنها نمایان نشوند کافی است یک مستطیل از عنصر SHOPING بروی محدوده مورد نظر بگذارید و رنگ مورد نظر را انتخاب کنید خطها دیگر نمایان نمیشوند
من این کار را انجام داده‌ام نتیجه هم گرفته‌ام

البته این روش جوابگو می باشد اما به شرطی اینکه ریسایز کردن ستونها را از کاربر بگیریم چرا که با این کار با بزرگ کردن محدوده ستون با انتخاب کردن یک سلول این سلول برروی شیپ مورد نظر خواهد افتاد و خیلی تابلو میشه!
دوست عزیز!
روش بهتر استفاده از گریدهای اکسس در فرم های برنامه تان می باشد. چون این گریدها مانند گریدهای VC و... براساس تقاضا برای ساخت سلول ساخته می شوند!....
امیدوارم موفق شوید!
آقا MEHRAN_337 حالی از ما نمی پرسی!

mehran_337
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 11:28 صبح
سلام فرهاد جان !
مرسی از احوالپرسیت ! توی این مباحث زیاد اطلاعات ندارم ترجیح می دم گوش کنم تا بیشتر یاد بگیرم.

naderigh
سه شنبه 15 خرداد 1386, 10:09 صبح
من در اکثر فرمها برای دیده شدن اطلاعات از گرید استفاده میکنم ولی مشکلی که دارم این است که تازمانیکه گرید خالی است فرم درست و تمام صفحه میباشد ولی با ورود یک رکورد به جدول و سپس کلیک روی ان رکورد در گرید فرم به اندازه نوار TitleBar به سمت پایین می اید لطفا راهنمائی فرمائید

وصال1386
سه شنبه 15 خرداد 1386, 20:02 عصر
اگر اشتباه نکرده باشم شما در آن بخش از گرید خروجی متناسب با مجموعه چندرکورد رو دارید که ماهیت اون هرچی که باشه به نظر من میتونید گریدتون رو محدود کنید و قسمت اضافه رو هم شبیه سازی کنید .
البته این نظر منه !

mehran_337
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 08:18 صبح
روش بهتر استفاده از گریدهای اکسس در فرم های برنامه تان می باشد.

چطوری؟؟ اگه می شه روش کار را توضیح دهید

naderigh
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 08:32 صبح
وقتی که گرید خالی باشد مشکلی نیست ولی با ورود یک رکورد و بیشتر این مشکل بوجود میاید
و از گرید برای دسترسی به یک رکورد و مشاهده ان استفاده میکنم و کار خاصی انجام نمیدهد
البته اضافه نمایم که من برای فرمها از skin و Autoresize نیز استفاده میکنم ولی میدانم که اشکال از اینها نیست

najafzade
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 08:46 صبح
چطوری این کار رو انجام بدیم.
با کدوم دستور؟؟؟؟؟؟؟

binyaz2003
چهارشنبه 16 خرداد 1386, 13:37 عصر
وقتی که گرید خالی باشد مشکلی نیست ولی با ورود یک رکورد و بیشتر این مشکل بوجود میاید
و از گرید برای دسترسی به یک رکورد و مشاهده ان استفاده میکنم و کار خاصی انجام نمیدهد
البته اضافه نمایم که من برای فرمها از skin و Autoresize نیز استفاده میکنم ولی میدانم که اشکال از اینها نیست

یکبار بدون اسکین کارکنید.درضمن اگر یک عکس هم از وضعیت پیش اومده بزارین میتونه کمک کنه

naderigh
پنج شنبه 17 خرداد 1386, 07:04 صبح
من مشکلم را به این طریق حل کردم فعلا
ابتدای ورود به فرم top انرا به یک متغیر میدهم و سپس دریکی از کنترلهای گرید که top فرم بهم میخورد ThisForm.Top=m.topform مقدار ورودی اولیه را میگیرد البته یک پرش کوچلو دارد ولی همین به ذهنم رسید