PDA

View Full Version : رابطه بین تعداد خطوط برنامه و زمانی نوشتن برنامه

saeid5977
سه شنبه 25 اردیبهشت 1386, 03:08 صبح
سلام
کسی فرمولی سراغ داره که یه رابطه ای بین تعداد خطوط برنامه و زمان تقریبی لازم که باید برای نوشتن اون صرف بشه رو بیان کنه؟!!؟ :متفکر: درجه پیچیدگی هم از پارامتر های فرمول هست مطمیناً!

CodeMasterX
سه شنبه 25 اردیبهشت 1386, 23:02 عصر
خطوط کد برنامه و زمان مورد نیاز فرمول خاضی نداره دوست عزیز.
بستگی به این داره که اولا از چه زبانی استفاده بشه،دوما اینکه کد نویس کی باشه.
ممکنه شما 1000 خط کد رو تو 1 ساعت بنویسی ولی من تو ربع ساعت بنویسم!
از طرفی ممکنه 1000 خط برنامه توی VB6 تو 1 ساعت نوشته بشه ولی توی دات نت 10 دقیقه ای تموم بشه.

saeid5977
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 10:28 صبح
برنامه نویس درجه 1
زبان C
تحت سیستم عامل dos
درجه پیچیدگی برنامه 8 از 10؟

manager
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 11:40 صبح
برنامه نویس درجه 1
زبان C
تحت سیستم عامل dos
درجه پیچیدگی برنامه 8 از 10؟
شما دوست دارید چه جوابی بگیرید ؟ مثلا 20 روز یا 10 روز ؟ خوب پاسخ دادن به این سوال بسیار مشکل و غیر منطقی و غیر ممکن است !:متفکر: عوامل زیادی وجود داره که در تخمین زمان مورد نیاز ساخت یک نرم افزار دخیل است. برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می کنم، جلد یک کتاب Pressman رو مطالعه کنید.

هر چی فکر می کنم تا بتونم چیزی براتون بنویسم که سوالتون بی جواب نمونه، هیچ چیزی نمی تونم بنویسم !!!!!!!!!!:متفکر:

saeid5977
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 00:15 صبح
مرسی .
من یه هم چین چیزی قبلا به چشمم خورده بود اما یادم نیست کجا این بود که مزاحم دوستان شدم! بهرحال مرسی

gomnam
جمعه 30 شهریور 1386, 00:34 صبح
.
ممکنه شما 1000 خط کد رو تو 1 ساعت بنویسی ولی من تو ربع ساعت بنویسم!

به احتساب کد های تولید شده تئی دات نت یا بدون اونا !!!! :چشمک::بامزه:

f_pakzad
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 13:51 عصر
E=[(LOC *B0.33)/P] *3*(1/T4)
E:کار بر حسب نفر ماه
T:مدت زمان پروژه بر حسب ماه
P:پارامتر بهره وری
برای REL TIME :20000
ارتباط از راه دور:10000
تجاری:28000
LOC:LINE OF CODE
B: 0.3-0.5

anahitait
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 16:16 عصر
رابطه ای بین تعداد خطوط برنامه و زمان تقریبی لازم که باید برای نوشتن اون صرف وجود ندارد و کلا این بحث درست نیست .
یادم میاد چند سال پیش بود که طراحی وب سایت رو هم صفحه ای کرده بودند که یک روش غلط بود .
هنوز هم که ما داریم کار می کنی بعضی مشتری ها فکر می کنند که نرم افزار کتاب است که باید صفحه ای حساب شود..
این موضوع را یاید تیم تحلیل برنامه با مشاوره تیم توسعه بدست آورد و دارای فرمول خاصی نیست
اما از روی نمودار گانت پروژه می توان هزینها و منابعی رو مثل کامپیوتر ها ، برنامه نویس ها ، حمل و نقل و .... را بدست آورد که تا حدودی به شما کمک می کند.