PDA

View Full Version : چیزی تو مایه شبکه خانگی

mehrzad007
پنج شنبه 13 فروردین 1383, 15:11 عصر
من می خوام یه شبکه لن متوسط بسازم . به این صورت که 6و7 تا کامپیوتری رو که تو فامیل داریم به هم وصل کنیم . این خونه ها هیچ کدوم پهلوی هم نیستند هر کدوم چیزی حدود 200 و 300 متر با هم فاصله دارند. بهترین روش این کار چیه؟

Monaa
پنج شنبه 13 فروردین 1383, 19:22 عصر
Wireless

Gladiator
پنج شنبه 13 فروردین 1383, 21:03 عصر
هزینه وایر لز برای شما زیاد خواهد بود .

پیشنهاد میکنم از کارتهای شبکه جدید که از طریق شبکه برق به هم متصل میشن استفاده کنید . برای 250 متر فاصله جواب میده .

موفق باشی .
گلادیاتور .

mehrzad007
پنج شنبه 13 فروردین 1383, 21:55 عصر
گلادیاتور جان این کارتها چه اسمی دارند و هزینه آنها چقدر است؟ و در مورد هاب چی؟ اون هم باید مثل کارتها باشه؟ میشه بیشتر توضیح بدی؟

Gladiator
پنج شنبه 13 فروردین 1383, 22:22 عصر
گفتم که از طریق شبکه برق کار میکنه .

قیمتشون فکر میکنم حدود 100 هزار تومان باشه .

دیگه نیازی به هاب هم نداری . برای اطلاعات بیشتر به بازار رضا مراجعه شود .

موفق باشی . :heart: :flower:

mehrzad007
جمعه 14 فروردین 1383, 14:53 عصر
100هزارتومن هر کارت؟ :خیلی متعجب:
نه بابا نمی صرفه . راسی هزینه وایر لیس چقد میشه؟ و به چه چیزایی احتیاج دارم؟

mehrzad007
جمعه 14 فروردین 1383, 14:55 عصر
یه راه ساده تر و ارزونتر نداره؟

برنامه نویس جوان
جمعه 14 فروردین 1383, 15:55 عصر
سلام

چرا بابا داره شما صبر کنید من کمی فکرهامو جمع و جور کنم تا حالا نشده خودم امتحان کنم شاید هم جواب نده حالا شما فقط کمی صبر کنید :roll:

موفق باشید

mehrzad007
جمعه 14 فروردین 1383, 20:49 عصر
بگو تا ما تست کنیم ببینیم چطوره؟

mehrzad007
جمعه 14 فروردین 1383, 20:51 عصر
راستی شبکه رشد در کل اینترانت ها چطوری کار می کنن؟ به چیزهایی احتیاج دارم؟

Gladiator
جمعه 14 فروردین 1383, 22:47 عصر
برات ارزش نداره 5 یا 6 تا 100 تومن بدی و کار رو راه اندازی کنی ولی برات می ارزه یه Access Point بخری حدود 600 تومن و چند تا کارت وایر لز هم بخری هر کدوم 70 یا 80 تومن ؟

:wink:

میتونی دو کار دیگه هم بکنی :

1) خونه هاتونو بفروشین با هم یه آپارتمان بخرین .
2) بیخیال شین .

8-)

:heart: :flower:

mehrzad007
شنبه 15 فروردین 1383, 09:18 صبح
من داره سرم قیلی ویلی می ره . :گیج:

یعنی من باید بی خیال شم؟

آقای جوان شما روشتو بگو .انگار یه کمی ارزونتر از روش گلادیاتوره.

برنامه نویس جوان
شنبه 15 فروردین 1383, 16:29 عصر
با سلام

فکر می کنم با VPN میشه همچون کاری رو انجام داد اما شما باید یک IP از ISP خودتون بخرید(دیگه IP شما تغییر نکنه) چون دارید از طریق اینترنت این کارو انجام میدید یکیتون که بعنوان سرور دارید کار می کنید بهتره ویندوز 2000 سرور یا ادونس سرور نصب کنید و روی اون DNS باید نصب بشه بعد اونی که سرور هست از قسمت start>setting>Network and Dail Up Connection>make new connection رو انتخاب می کنید بعد NEXT بعد Accept INcoming Connection رو انتخاب می کنید بعدش هم مودمتون رو انتخاب می کنید(همون که می خواید بقیه به وسیله اون متصل بشند) بعدNEXT بعد می زنید ALLOW virual Privet Connection بعد نام یوزرهایی که می خواهید وصل بشوند رو وارد می کنید و همینطور NEXT می زنید تا به finish می رسید
حالا بقیه که به عنوان کلاینت حساب می شوند باید start>setting>Network and Dail Up Connection>make new connection رو انتخاب کنند بعد connect to a privet network through the internet(VPN) رو انتخاب می کنید بعد اون connection که با استفاده از اون به اینترنت وصل میشن رو باید انتخاب کرد و بعد هم next بعد اون IP خریده شده رو وارد می کنید بعد اونقدر NEXT می زنید تا به finish برسید حالا یک آیکون می سازه که هر وقت که به اینترنت وصل هستید(توجه کنید اول باید به اینترنت وصل بشید) اون رو کلیک کنید طرف می تونه به سرور وصل بشه .
فکر کنم تنها هزینش همون خریدن IP برای سرور هست.

اگه مشکلی بود بگید حتما نتیجه رو هم بگید.
موفق باشید.

برنامه نویس جوان
شنبه 15 فروردین 1383, 16:32 عصر
یادم رفت بگم حتما لازم نیست ویندوز 2000 سرور یا ادونس سرور نصب باشه. با پروفشینال یا xp هم میشه. البته توی XP گزینه هاش رو نگاه نکردم اما روش همینه زیاد هم با هم فرقی ندارند.

موفق باشید.

Gladiator
شنبه 15 فروردین 1383, 22:01 عصر
به این شکل نمیشه پسرم .

mehrzad007
شنبه 15 فروردین 1383, 22:42 عصر
جرا استاد؟

Gladiator
یک شنبه 16 فروردین 1383, 00:12 صبح
به چند دلیل :

1) شبکه شما LAN نیست :wink:
2) اون امکاناتی که شما از یک شبکه خانگی انتظار دارید رو براورده نمیکنه .
3) سرعت هم که دیگه نگو .

کافیه یا باز هم بگم ؟

پیشنهاد من در مرحله اول همون کارتهای شبکه از طریق برقه ٬ در مرحله دوم وایر لز که البته هزینه داره و مقرون به صرفه نیست .

موفق باشی .
شبکه VPN در حقیقت یک شبکه LAN نیست بلکه یک شبکه خصوصیه . :heart: :flower:

Farhad.B.S
یک شنبه 16 فروردین 1383, 21:04 عصر
پهنای باند این این شبکه برقی ! چقدر هستش ؟
برای فاصله های بیشتر چی ؟ در واقع فاصله هوایی بین دو مکان حدود همون 200-300 متر هستش ، ولی فکر نمیکنم سیم کشی برق هم مستقیم باشه :?

لطف کنید یه توضیحاتی در مورد این روش بدید ، دو سیستمی که قراره با این روش به هم متصل بشند چطور شناسایی میشند (نحوه آدرس دهی و ...) ؟

ممنون.

برنامه نویس جوان
دوشنبه 17 فروردین 1383, 00:38 صبح
سلام

VPN شبکه نیست روشی است برای اتصال به شبکه های خصوصی از طریق اینترنت به وسیله Tunling Protocols از نظر سرعت همون سرعت اتصال به اینترنت و اگه بخوان احتیاجات شبکه خانگی رو برآورده کنند (یعنی هر کامپیوتر بتونه به دیگری وصل بشه نه اینکه همه فقط به یکی وصل بشند) این کارها (سرور و کلاینت) برای تک تک کامپیوترها استفاده کنند که لازمه اون خرید یک رنج IP شش تایی و یا حد اکثر (اگر بیش از شش تا بود) 14 تایی هست.اگر مطلبی هست که به اون توجه نکردم بفرمایید. می گم خودم امتحان نکردم. خوشحال میشم توجیهم کنید.

موفق باشید.

برنامه نویس جوان
دوشنبه 17 فروردین 1383, 14:54 عصر
سلام

یک راه حل تمیز تر اینه که (البته اساس کار همونه) یک سرور داشته باشی به عنوان Domain Controler(البته در مورد ویندوز حرف می زنم) روی اون DNS هم نصب کنید بعد نام دوستانتان هم به عنوان کاربر در سرور وارد کنید RAS رو هم Enable کنید (به عنوان قبول کننده اتصال VPN) بعد کامپیوترهای دوستانتون هم به دامنه اضافه کنید و به روش قبلی روی کامپیوتر بقیه با استفاده از VPN به کامپیوتر شما وصل بشند در اینصورت باید دقت کنید که شما ملزم به خرید فقط یک IP هستید ونیز باید نام دامنه را ریجستر کنید.

موفق باشید.

پریسا نامدار
یک شنبه 19 مهر 1383, 02:00 صبح
VPN بد ترین روش برای شبکه کردن خانگی است.
به نظر من میتونین از VDSL استفاده کنید.
کاری که ما کردیم و داریم لذت میبریم.
در فواصل 1.5 کیلومتری سرعتی حدود 15 مگابایت رو میده :shock: :shock: :shock: .
------
موفق باشید

_alish_
سه شنبه 03 آذر 1383, 13:07 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
درسته تاریخ این تاپیک برای چند ماه قبل است ولی لطفا ادامه بدید .
لطفا دوستان در مورد VDSL(very high rate digital subscriber line) بیشتر توضیح دهید چیه ، چه مزیتی دارد ، چگونگی ایجاد و لوازم مورد نیاز آن چه می باشند.

با تشکر از بزرگان و امید افزایش اطلاعات دو ستان در تمام زمینه ها
:flower: