PDA

View Full Version : در هنگام attach کردن بعضی از جدول هام attach نشده اند!!!!1

fereshte22
سه شنبه 25 اردیبهشت 1386, 16:45 عصر
سلام
من همیشه دیتابیسم را attach و deattach میکردم و مشکلی برام پیش نمی اومد ولی این سری بااین مشکل روبروشدم که من وقتی دیتابیسم را deattach و سپس attach کردم همه جدول های دیتابیسم attach نشد و چند تا از جدول هام که جدیدا ساخته بودم در دیتابیس نیست.خیلی برام عجیبه .
مشکل از چیه؟(sql2005)

AminSobati
سه شنبه 25 اردیبهشت 1386, 22:08 عصر
دوست عزیزم،
احتمال اینکه یک اشتباه کوچک در میان باشه منتفی نیست! اما روی این دیتابیس دستور DBCC CHECKDB رو اجرا کنین ببینین آیا خرابی فیزیکی داره یا خیر:

DBCC CHECKDB('MyDatabase')

fereshte22
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 07:55 صبح
سلام
من دستوری را که فرمودید به این صورت اجرا کردم که بر روی دیتا بیس کلیک راست کردم و در قسمت new query دستورات را اجرا کردم.ایا به همین صورت منظورتون بوده است؟
در ضمن در انتها پیغام داد که هیچ error ای وجود ندارد.ایا اگر خطای فیزیکی وجود داشته باشد پیام خاصی میدهد؟
راه دیگری وجود ندارد که جداولم را بازیابی کنم؟چه خطایی در حین کار ممکن است رخ داده باشد.
ممنون

AminSobati
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 16:01 عصر
پس ظاهرا خرابی فیزیکی وجود نداره. اما نمیشه حدس زد چه اتفاقی برای دیتابیس شما افتاده! فقط این رو اطمینان دارم که چنین چیزی به خودیه خود اتفاق نمیافته، معمولا عملکرد ما باعث میشه

fereshte22
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 08:35 صبح
سلام
یعنی sql هیچ راه حلی برای چنین مواقعی ندارد.اینکه متوجه شوم این جدول های من کجا رفتند؟چه طوری بازیابیشون کنم؟یعنی تنها راه حل اینه که دوباره جدول هام را طراحی کنم؟

AminSobati
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 17:22 عصر
مسئله اینجاست که به نظر من Tableهای شما جایی نرفتن! بلکه ممکنه اشتباهی از جانب شما رخ داده باشه (شاید تنها راه، برگردوندن Backup باشه). هیچ اطلاعاتی خود به خود حذف نمیشه

sm
جمعه 28 اردیبهشت 1386, 08:52 صبح
یک اشتباه بسیار بسیار ساده ایکه ممکن اتفاق افتاده باشه (برای خودمم اتفاق افتاده!) فایلهای دیتابیستون رو اشتباهی برده باشید Attach کنید!!!
وگرنه همونجوریکه امین خان میگن بعیده که خود به خود این اتفاق بیافته.

موفق باشید