PDA

View Full Version : یک فروشگاه سازگار با شتاب

I,Nobody
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 10:18 صبح
سلام.
اولاً من این تاپیک رو اینجا مطرح کردم تا از تجربه برنامه نویسان محترم PHP استفاده کنم.
لطقاً تاپیک رو منتقل نکنید.
من دقیقاً نمی دونم سیستم فروش با کارت های شتاب چطور کار می کنن و آیا میشه مثل سیستم های بین المللی یک برنامه جامع مثلاً shopping cart نوشت که هر کس بتونه با اطلاعات خودش تنظیمش کنه و براحتی فروش آنلاین از طریق بانک های ایرانی رو داشته باشه؟
اگه میشه لطفاً راهنمایی کنید.
اگر هم کسی قیلاً این کار رو مرده، لطفاً آدرسش رو بدید تا ببینم.
خلاصه : پکیج آماده فروش آنلاین با استفاده از کارت های بانک های ایرانی
tnx

oxygenws
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 10:27 صبح
من دقیقاً نمی دونم سیستم فروش با کارت های شتاب چطور کار می کنن و آیا میشه مثل سیستم های بین المللی یک برنامه جامع مثلاً shopping cart نوشت که هر کس بتونه با اطلاعات خودش تنظیمش کنه و براحتی فروش آنلاین از طریق بانک های ایرانی رو داشته باشه؟
منظورت دقیقا چیه؟؟
اینها payment gateway دارند، ولی به تو خدمات نمی دهند، نهایتا شما باید پرداخت رو از طریق سایت خودشون انجام بدی...

چرا؟!! چون اینجا certification مفهومی نداره، چون اینجا قانونی برای اینترنت نیست، چون اگر من یک سایت بزنم و توش کارت مردم رو بدزدم، هیچ اتفاق قابل توجهی نمیافته و هزاران نفر (نادون) هم میان بدون اطلاع از من خرید می کنند و ...

پس دنبال همچین چیزی نباش و به زندگی عادی خودت ادامه بده :دی

I,Nobody
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 15:00 عصر
مرسی امید جان از جوابت.
من اینا رو می دونم.
ببین من اگر بخوام با یه payment gateway مثل PayPal کار کنم، پس از عضویت در سایتش و پرداخت هزینه ای، اگر تاییدم کنن، می تونم یه حساب توی paypal داشته باشم.
حالا هر کالایی که بخوام بفروشم، می تونم از paypal یه کد بگیرم که وقتی کسی اون کالا رو درخواست می کنه، اطلاعات لازم همراه با اون کد، به paypal ارسال میشه و طرف می تونه توی یه بستر مطمئن مثل paypal خریدشو انجام بده و در نهایت من از خرید اون با اطلاع میشم.(خلاصه گفتم)
وقتی یه همچین سیستمی هست، خوب نوشتن برنامه های فروش آنلاین که با paypal سازگار باشه، راحته و برنامه نویس تکلیفش معلومه.
استفاده کننده برنامه هم به راحتی مشخصات و کد محصولاتش رو توی برنامه درج میکنه.
البته مطمئنم که خودت اینا رو خیلی بهتر از من می دونی.

من می خوام بدونم که payment Gateway های ایرانی هم همینجوری کار میکنن؟
اصلاً میشه یه برنامه جامع نوشت که به راحتی با اینا کار کنه؟

tnx

tabib_m
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 21:42 عصر
در کل ٬ شما باید یک قرارداد با شرکت پرداخت داشته باشی و لیست محصولاتت رو به اونها بدی و بعد از اون میتونی به وسیله ی یک لینک (دقیقا لینکش رو یادم نیست) اطلاعات سفارش رو به سایت پرداخت بدی.
بعد از انجام عملیات در سایت پرداخت ٬ کاربر دوباره به سایت خودت بر میگرده.

برای فهمیدن دقیق شیوه ی کار به خود سایت پرداخت مراجعه کن.

موفق باشید.

oxygenws
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 22:08 عصر
من می خوام بدونم که payment Gateway های ایرانی هم همینجوری کار میکنن؟
اصلاً میشه یه برنامه جامع نوشت که به راحتی با اینا کار کنه
مفهومی به نام payment gateway به اون مفهومی که تو کل دنیا وجود داره، توی ایران نیست و فعلا نمی تونه باشه، چون اصلا بستری براش مهیا نیست :)
و متعاقبا شما نمی تونی سایتی مثل paypal بزنی چون همچین چیزی نداریم :)

I,Nobody
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 23:33 عصر
مرسی دوستان.
ولی اگه اونجوری باشه که tabib گفت، من به جوابم رسیدم.
اگه اینجوری باشه، میشه یه سیستم جامع نوشت.

tnx all