PDA

View Full Version : ارتباط با بانک sql

mehdiDER_5
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 18:24 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

من روی یک پرو‍ژه ای کار میکنم که باید از یک بانک یک برنامه ای که قبلاً نوشته شده است و مراحل کار این است که به وسیله آن برنامه که روی کامپیوتر دیگر است اطلاعات وارد کامپیوتر میشود و ازطریق شبکه DOMAIN این دو تاکامپوتر با هم در ارتباط هستند دو تا سوال داشتم

1- من میخواهم از طریق برنامه ای که برنامه سرچ است از بانک آن کامپیوتری که برنامه ورود اطلاعات است استفاده کنم برنامه ها WIN هستند و نه تحت وب این کار را چطور میتوانم انجام دهم از طریق شبکه

2- بانکی که قبلا تحت آن برنامه کار میکرده و میکند و من میخواهم از بانک آن از طریق شبکه استفاده کنم نام ستون ها را فارسی نوشته است مثلاً به جای اینکه coulm name را با حروف انگلیسی بنویسد فارسی نوشته برای اینکه در گرید اسم ستون ها فارسی شود و بعضی ها را مثلاً

ستون 1 =نام
ستون 2=[نام خانوادگی ]

حال من میخواهم سرچ در داخل ویبی بنویسم چطور از این اسم های ستون های فارسی استفاده کنم

select command.commasndtext="select * from table1 where name =()
'"& text box1.text.trim &"'

حال اگر اسم ستون به جای name ، نام (حرف فارسی )میشد چگونه باید این کد را نوشت لطفاً مثالی بزنید

با تشکر

mehdiDER_5
جمعه 28 اردیبهشت 1386, 10:17 صبح
بابا یکی نیست جواب بده کارم گیره .................................................. ......

h_sadeghynejad
جمعه 28 اردیبهشت 1386, 15:37 عصر
1 ) واسه این کار باید از طریق ساخت یه کانکشن و ارتباط با خط تلفن ارتباط خودتو برقرار کنی و بعد هم به صورت Remote Connection وصل بانک بشی
2) واسه این کار هم فکر نکنم مشکلی داشته باشه مثلا

from table1 [نام] select

saman_itc
شنبه 27 بهمن 1386, 22:18 عصر
بدون اسم فیلد ها هم میتونی نتیجه رو ببینی