PDA

View Full Version : چگونگی نمایش عکس در DataGrid ؟؟؟؟؟

engineer_vm
جمعه 28 اردیبهشت 1386, 21:03 عصر
سلام...
من میخوام عکسی که از دیتابیس خوانده میشه رو توی DataGrid نشون بدم..
توی DataGrid یه تایپ به اسم DataGridViewImageColumn داره که میتونی سلولت رو از این نوع انتخاب کنی که قاعدتاً باید مربوط به نمایش عکس باشه.. وقتی حالا دیتاگرید رو پر میکنم توسط دیتاست بقیه فیلدها که نوع TextBox هست پر میشه اما عکس نشون داده نمیشه..
میخواستم ببینم کسی از دوستان پیشنهادی در این زمینه داره یا نه؟.. میتونید بگین باید چه به کنم؟..؟ تیکه کدی یا برنامه کوچولویی که اینکارو بکنه اگه دارین ممنون میشم بدین.:خجالت:
توی CodeProject هم یه مثالی بود اما یه خورده مشکل بود.. ! خدا نکنه مجبور شم ازش استفاده کنم..
ممنون..:افسرده:

B_webbi
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 13:18 عصر
شما می توانید از Data_ItemBound استفاده کنید
در دیتا گردید خود در Cell مربوطه ابجکت asp:IMAge قرار بدهی و با استفاده از Data_ItemBound آدرس Image را پر کنید

راحتتر اینست که با استفاده از <%)(DataBinder.DataEval(Container.DataItem#%> استفاده کنی

راستی Win یا web

engineer_vm
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 16:34 عصر
آخ یادم رفت بگم...Win...
اینی که شما فرمودین فکر کنم توی Web باشه..!
کاشکی یه مثال فسقلی یا یه تیکه کد بود...
ممنون میشم توی Winش رو بگین...

پ.ن :توی win این Grid جالبه اما توی Web جالبتر...
پ.ن: یادش به خیر پ.ن های BBS :ناراحت:

ghafoori
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 20:37 عصر
این برنامه شما باید داخل جدولتون یه ستون ارایه از بایت داشته باشید و ان را به ان ستون بایند کنید و حتما کانکشن را تغییر دهید تا پروژه به کار بیفتد تمام این پروژه را هم ویزارد خود ویژوال استدیو ساخته
8521

engineer_vm
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 03:07 صبح
این برنامه شما باید داخل جدولتون یه ستون ارایه از بایت داشته باشید و ان را به ان ستون بایند کنید و حتما کانکشن را تغییر دهید تا پروژه به کار بیفتد تمام این پروژه را هم ویزارد خود ویژوال استدیو ساخته
8521
---------------------------------------------
ممنون از شما.. پس با این وجود نمیشه آدرس عکس رو داخل دیتابیس بصورت Text ذخیره کنم تا اونو توی دیتاگرید نشون بدم و حتماً باید بصورت باینری ذخیره بشه..!
بازم ممنون...

__H2__
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 10:07 صبح
سلام
به هر دوصورت امکان دارد، من مثال دوست عزیز را دانلود نکردم ولی اگر بخواهید نمونه کدی دارم که شامل هر دو حالت (آدرس عکس در بانک و خود عکس در بانک) است و به زبان VB.Net و #C است ولی سرورش خراب است و لینک دانلود کار نمیکند!
اگر بخواهید ایمیل بدهید برایتان میفرستم.

موفق باشید.

daivid_az
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 11:46 صبح
سلام
می توانید از کامپوننت Gridex مربوط به janus استفاده کنید که امکانات خوبی هم داره
ضمناً h2 عزیز اگر امکان دارد مثال هایتان را به آدرس من هم ارسال فرمائید، ممنون از لطف شما
daf_azizi@yahoo.com

__H2__
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 12:59 عصر
سلام، فرستاده شد!

daivid_az
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 13:49 عصر
سلام
می توانید از کامپوننت Gridex مربوط به janus استفاده کنید که امکانات خوبی هم داره
ضمناً h2 عزیز اگر امکان دارد مثال هایتان را به آدرس من هم ارسال فرمائید، ممنون از لطف شما
daf_azizi@yahoo.com

__H2__
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 14:22 عصر
سلام، فرستاده شد!
این که مدام میگویم به خاطر این است که جدیداً مشکلاتی با سرورهایی پیدا کردم و مثل مارگزیده ای هستم که ریسمان و سیاه و سفید میترسد!!!!!! و هی شک میکنم شاید درست فرستاده نشده ....!!!! باید به یک روان شناس مراجعه کنم! البته قبلش باید سرور سایت خودم را عوض کنم!

daivid_az
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 14:40 عصر
سلام دوست عزیز
دریافت شد. از محبت شما بسیار ممنون

engineer_vm
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 15:02 عصر
سلام
به هر دوصورت امکان دارد، من مثال دوست عزیز را دانلود نکردم ولی اگر بخواهید نمونه کدی دارم که شامل هر دو حالت (آدرس عکس در بانک و خود عکس در بانک) است و به زبان VB.Net و #C است ولی سرورش خراب است و لینک دانلود کار نمیکند!
اگر بخواهید ایمیل بدهید برایتان میفرستم.

موفق باشید.

قربونت برم :لبخندساده:
redbull_vb@yahoo.com

engineer_vm
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 15:08 عصر
سلام
daf_azizi@yahoo.com
-----------------------------------------
سلام..!
این جانوس مثکه پولیه..! ورژن قدیمیاش رو میشه از تو اینترنت دانلود کرد! نمیدونم..!
ممنون میشم اگه دارین برام بفرستین.!
redbull_vb@yahoo.com

__H2__
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 16:54 عصر
سلام، دستور شما هم انجام شد! فکرکنم اعتمادم به سرورهای اینترنت را دوباره به دست آوردم !!!! دیگه نمیخواد پول دکتر روان شناس بدم! در نتیجه دیگه چیزی شبیه این پست بی ریخت را نخواهید دید!!! (البته اگر همچنان کسی خواهان باشد)

engineer_vm
سه شنبه 01 خرداد 1386, 02:34 صبح
سلام، دستور شما هم انجام شد! فکرکنم اعتمادم به سرورهای اینترنت را دوباره به دست آوردم !!!! دیگه نمیخواد پول دکتر روان شناس بدم! در نتیجه دیگه چیزی شبیه این پست بی ریخت را نخواهید دید!!! (البته اگر همچنان کسی خواهان باشد)

آقا قربونت برم هوارتا.. مرسی ممنون...
گشتم تو اینترنت یه کدی گیر آوردم که مشکلم رو برطرف کرد.. راستش وقت نکردم برنامه شما رو که محبت کردین برام فرستادین رو نیگا کنم چون داشتم با این کد ور میرفتم ..الانم که دیگه دیر وقته ایشالا فردا میبینم.. بازم ممنون..
این کد رو هم میذارم که دوستان اگه خواستند و مشکل منو داشتن استفاده کنند...
----------------------------------------------------------------------------------------
==============<<Show Image in DbGrid>>=================='
"[strsql = "SELECT Image FROM [Table1
Dim cmd As New SqlCommand(strsql, SCON)
SCON.Open()
Dim dr As SqlDataReader = cmd.ExecuteReader()
Dim k As Integer = 0
While dr.Read
Dim Pic As New Bitmap(dr.Item("Image").ToString)
Dim cell As DataGridViewImageCell = CType(Me.DbGrid.Rows(k).Cells("Image"), DataGridViewImageCell)
cell.Value = Pic
cell.ImageLayout = DataGridViewImageCellLayout.Stretch
k = k + 1
End While
dr.Close()
SCON.Close()
'================================================= ==============================
یه مشکل دیگه هم همین الان بوجود اومد ممنون میشم به این تاپیک هم یه نیگا بندازن:ناراحت:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=68406