PDA

View Full Version : درسترسی به خصوصیات فیلدهای جدول اکسس

h_arman
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 05:58 صبح
سلام دوستان
من توی یک برنامه مجبورم تعداد و نام فیلدهای جدول را در زمان اجرا بدست بیارم و بعد اونها را توی یک فرم نشون بدم چون بیشتر از 120 تا جدول مختلف دارم.
حالا مشکلم اینه که بعد از اینکه فیلدهای اون جدول را در زمان اجرا بدست آوردم میخوام مقدار هر فیلد را نمایش بدم و باید برای اون مقدار یک لیبل بذارم مثلا بگم سن:26
این کلمه "سن" توی خاصیت Caption فیلدم ذخیره شده و من باید بتونم در زمان اجرا به محتویات Caption یک فیلد دسترسی پیدا کنم

خیلی ممنون میشم اگر کسی مطلبی میدونه راهنمایی کنه

yavari
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 12:29 عصر
سلام

1 . lbl.caption =rs.fields(0).name
2 . میتونید دیتاسورس بدید تیبلتونو به یه دیتا گرید بعد میتونید کپشن ستوناشو هم تغییر بدید .

موفق باشید

h_arman
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 14:20 عصر
یاوری عزیز من میخوام به خاصیت Caption فیلد که فارسی هست دسترسی پیدا کنم نه اسم اون
چون اسم فیلدهام را انگلیسی و مختصر گذاشتم ولی Caption شون فارسی و کامله

benighted.boy
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 14:37 عصر
میتونی تو یه select نامهایی که میخوای رو تعریف کنی .بعد با استفاده از دستور بالا نسبت بدی.این دیگه راحت ترین راهه البته اگه فیلدهات زیاد باشن (مثلا 30 تا ) منطقی نیست.اما واسه فیلدهای کم خوب و راحته
موفق باشی

h_arman
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 17:51 عصر
انگار من مشکلم را درست توضیح ندادم
من از همه عزیزانی که میخوان به من لطف کنن و جواب بدن خواهش میکنم اول یه سری به حالت Design جدول در نرم افزار اکسس بزنن و ببینن که وقتی یه فیلد اضافه میکنی غیر از Nameو Type و Description که اون بالا می نویسی یه Caption هم اون پایین میتونی بنویسی
منظور من این Caption است

ممنون از همه دوستان