PDA

View Full Version : الگوریتم های تبدیل گفتار به متن

aki
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 16:17 عصر
می خواهم درباره این الگوریتم ها تحقیق کنم ،ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این باره دارید به من بدید ، من هم قول میدم نتایج تحقیقاتم رو بزارم اینجا همه استفاده کنن :لبخندساده:

Identifier
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 17:42 عصر
اصولاً در Speech Recognition و یا Voice Recogntion که همان پروسه تبدیل گفتار به متن است از چند نوع تکنولوژی متفاوت که از قرار زیر می باشد استفاده می گردد:

Hidden Markov model (HMM)-based speech recognition
Neural network-based speech recognition
Dynamic time warping (DTW)-based speech recognitionروش اول و یا همان HMM یک روش آماری است ک خروجی آن نشانه ها و یا کمیت های متوالی است. که در این تکنولوژی با استفاده از مدل مارکو (Markov) سیگنال به تعداد زیادی State تقسیم می شود.

تکنولوژی شبکه های عصبی از مدل HMM ضعیف تر عمل میکنند لذا در مواردی که گستردی و پراکندگی لغات زیاد است تکنولوژی HMM توصیه میشود ؛ به علت سادگی این سیستم در امکانات تشخصیص گفتار موبایل بیشتر از تکنولژی شیکه های عصبی استفاده می شود.

Dynamic time warping نیز یکی از قدیمی ترین متد های تشخیص گفتار است که HMM جایگرین آن گردیده است.

aki
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 08:15 صبح
ممنونم ...............

majid_m2
یک شنبه 05 خرداد 1392, 21:39 عصر
چطور میشه calture recognizition را به فارسی تغییر داد . فکر کنم فارسی را پشتیبانی نمیکنه . کسی میتونه کمک کنه؟

davidrobert
شنبه 22 تیر 1392, 23:37 عصر
فارسی رو پشتیبانی نمیکنه ولی میشه فارسی هم درستش کرد بیایم همون ارتباط ها رو به بانک که اطلاعات برای خوندن زبان فارسی و صدا ها زبان فارسی وصل کنیم میشی بیایم مقدار که برای خودن هستش رو برای نوشتن قرار بدیم من این کار رو نکردم ولی میخوام انجام بدم برای برنامه حسابداریم که میخوام بنویسم که به زبان فارسی اطلاعات رو بخونه و دستورات رو اجرا و بنویسی. سعی میکنم یاد بگریم یاد گرفتم برای شما هم قرار میدم که اطلاعات رو بخونه و هم بنویسی فارسی نه انگلیسی.

manij_mhm
سه شنبه 25 تیر 1392, 17:42 عصر
میشه یه توضیحی در مورد calture recognizition بفرمایید؟

با تشکر.