PDA

View Full Version : برنامه نویسی آنالیز صدا

Sharif Lotfi
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 08:00 صبح
میخوام یه برنامه بنویسم که یه فایل صوتی (مثلا wav یا mp3) رو بعنوان ورودی بگیره و گراف اونو رسم کنه و همینطور اونو آنالیز کنه .
کسی از دوستان برنامه ای ، مقاله ای ، کدی ، چیزی داره که آنالیز فرمتهای صوتی و آموزش این قالبها رو توش داشته باشه .
ممنون

Sharif Lotfi
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 17:19 عصر
انگار کسی دلش برا من نمیسوزه
هیشکی منو دوست نداره :ناراحت: :افسرده:

sh
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 18:05 عصر
کامپوننت برای اینکار زیاد هست

Sharif Lotfi
سه شنبه 01 خرداد 1386, 07:37 صبح

بله یکی دوتاش رو هم دارم . اما میخوام روش کار و جزئیات اون رو بدونم.
یه کتاب گیر آوردم که کدهای کار با مولتی مدیا را به زبان ++C ارائه کرده . شاید مجبور بشم برم سراغ یادگیری اون زبان. راستی #C با ++C خیلی متفاوته یا با یادگیری #C از پس اون کدها بر میام ؟

farid_nasiri
سه شنبه 01 خرداد 1386, 12:46 عصر
دوران دانشجویی یه بار چنین برنامه ای رو با vb6 نوشتم که یه فایل صوتی میگرفت بعد نمودارهای حوزه زمان و فرکانس (FFT) اونرو ترسیم میکرد

برای این منظور از ENGINE نرم افزار MATLAB استفاده کردم. یکی از TOOLBOX های نرم افزار مذکور COMBUILDER نام داره که با اون به زبان خود MATLAB چند خط اسکریپت مینویسید برای خوندن و آنالیز فایل صوتی. خروجی COMBUILDER یک DLL هست که تو محیط VB یا هر جای دیگه IMPORT میکنیو حالیشو میبری.

saeed_rezaei
سه شنبه 01 خرداد 1386, 23:02 عصر
یه کتاب گیر آوردم که کدهای کار با مولتی مدیا را به زبان ++C ارائه کرده . شاید مجبور بشم برم سراغ یادگیری اون زبان. راستی #C با ++C خیلی متفاوته یا با یادگیری #C از پس اون کدها بر میام ؟

سی ++ با سی # مثل شب و روز می مونن. 180 درجه تفاوت دارن. سی# و ویژال بیسیک خیلی به همدیگه شبیه هستند اما سی ++ یه چیز متفاوته. یادگیریش هم وقت بیشتری می خواد
شما قبلا با ویژال بیسیک کار کردید پس خیلی راحت تر می تونید سی # رو یاد بگیرید و اما برای سی ++ باید وقت بیشتری بزارید.

h_sadeghynejad
سه شنبه 01 خرداد 1386, 23:33 عصر
میشه چند تا از این کامپوننت ها رو معرفی کنید
البته برای بدست آوردن نمودار صدا نه کامپوننتی برای کشیدن گراف

sh
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 15:44 عصر
ببینید این بدرد میخوره ؟
Chant SpeechKit v4.0