PDA

View Full Version : سوالی مجدد درمورد Sort

RamezanBeik
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 18:23 عصر
سلام به تمام ذوستان
من چندی پیش سوالی درمور د sort کردن داده ها در accses کردم وکار بر گرامی code MasterX جوابی دادن ولی من متوجه اون نشدم چون گفته بود از ADOاستفاده در صورتی که من از Data برای بر قراری با بانکم استفاده می کنم.
حالا من می خواهم بدونم که با شر ح که در بالا دادم چه کاری باید کنم.
اگر من بخواهم این اطلاعات را در MSFlex Gride sort کنم باید به چه صورت عمل کنم.
بدرود.

benighted.boy
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 19:24 عصر
سلام.دوست عزیز قبل از هر چیز بهت پیشنهاد میکنم که data رو بزاری کنار.چون واقعا ضعیفه
اما در مورد sort باز هم پیشنهاد میکنم که از کنترل ADO و دستورات SQL استفاده کنی چون هم سری تره هم در DBهای با خجم بالا خیلی سریع تر و بهتر جواب میده

CodeMasterX
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 23:26 عصر
اول از همه دوست عزیز توصیه می کنم سوال های مربوط به یک تاپیک مشترک رو در همون تاپیک ها مطح کنید،نیازی به ایجاد تاپیک جدید نیست.
بعد از اون،ببینید دوستان بحث سرعت و امثالهم نیست،بحث اینه که اصلا با کنترل Data نمیشه اطلاعات و ترتیب دهی (Sort) کرد! کنترل دیتا کارش فقط برقراری ارتباط با بانک داده است،همین.
برای MSFlexGrid و هر کنترل دیگه ای فرق نمیکنه،شما کد زیر رو در نظر بگیر:

Dim CN As New ADODB.Connection
Dim rs As New ADODB.Recordset

CN.Open ConnectionString
rs.Open "SELECT * FROM TableName ORDER BY Field1 ASC" , CN , adOpenStatic, adLockOptimistic

Set FlexGrid1.DataSource = rs

این کد تا اینجا یه اتصال با بانک برقرار میکنه و بعد تمام اطلاعات جدول TableName رو میگیره و به کنترل گرید شما نسبت میده.حالا شما فرض کن یه دکمه داری که وقتی فشرده شد باید اطلاعات بر اساس نام و بصورت نزولی ترتیب دهی بشن:

Private Sub Command1_Click()
rs.Sort = "Name DESC"

توجه داشته باشید که متغیر های CN,RS باید بصورت عمومی تعریف بشن تا همه جای برنامه قابل دسترسی باشن.این دستورات ترتیب دهی دستورات SQL هستن که میتونی برای یادگیری از کتب بازار و یا مقاله های همین سایت استفاده کنی و بزرگتر و بهتر از همه بابا گوگل.