PDA

View Full Version : استفاده از فرمی که قبلا طراحی شده

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 22:44 عصر
دوستای عزیزم سلام
من توی یه برنامه یک سری فرم طراحی کردم ، حالا توی یه برنامه دیگه دقیقا همون فرمها رو لازم دارم چطوری باید اونا رو توی این برنامه هم فراخوانی کنم یعنی چطوری باید از اونها توی این برنامه دومم هم استفاده کنم ؟؟؟

Sorenaa_s
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 23:00 عصر
یه پروژه از نوع Class Library بساز، این فرمها رو Add کن توی اون و compile کن، حاصل این compile یه DLL هست که می تونید تو هر پروژه دیگه ای Add کنید و از Form ها استفاده کنید.

kiani.mehdi
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 06:15 صبح
نه نیازی به این کار نیست
نه اینکه نشه ولی یه روش بهتر وراحت تر اینه که روی فایل sln در solution explorer کلیک راست کنی واز منوی add گزینه existing items را انتخاب بعدش هر فرمی را که بخوای میتونی add کنی و اسفاده کنید
مزیت این روش اینه که توی فرم هات هر موقع که بخوای میتونی هر تغییری بدی و لی در روشی که سورنا گفته اگربخوای هر تغییری تو فرم هات بدی باید اونا را مجددا کامپایل کنی و dll ساخته شدت را دوباره بهش refrenceبدی
البته باید namespace مربوط به فرم هات را هم نام name space مربوط به برنامت کنی یا اینکه اگه نمیخوای namespaceshun را هم عوض کنی بایستی namespac فرم هات را با دستور usingدر ابتدار هر کلاسی که می خوای از اونا استفاده کنی اضافه کنی
یا اینکه اصلا name spac ها را هم عوض نکنی و در عوضش موقع استفاده این طوری عمل کنی
[name space name].[form name]
میبینی که توی این روش خیلی بیشتر دستت بازهموفق باشین
مهدی کیانی

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 06:17 صبح
سلام دوستان عزیز
من که نتونستم این کار رو انجام بدم ، نشد روی

using System.Drawing;
و

using System.Windows.Forms;
اشکال میگیره ...
ببینید اگر میشه این فرم رو برای استفاده توی یک برنامه دیگه آماده کنید البته بگید که دقیقا چکار کردین ...
ممنون میشم :چشمک:

MH2538
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 07:10 صبح
برای مشکل using System.Drawing این DLL رو به برنامه ات AddRefrenceکن

C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Syst em.Drawing.dll

و برای مشکل using System.Windows.Forms این DLL رو به برنامه ات AddRefrenceکن

C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Syst em.Windows.Forms.dll

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 10:37 صبح
ببینید دوستای عزیزم
من فرم رو به برنامه اضافه میکنم ، برنامه کامپایل میشه تا اینجا هیچ مشکلی نیست ...
اما وقتی میخوام که یه شیء از نوع فرم(همون فرمی که به برنامه اضافه کردم ) تعریف کنم اصلا فرم من شناخته نمیشه یعنی اسم اونو نمیشناسه ...
حالا چکار کنم که فرم منو بشناسه ؟؟؟

kiani.mehdi
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 13:48 عصر
معلومه مطالب من را درست نخوندی

namespace فرمی که به من دادی اینه (kabinet_Project)
پس یاباید در هر کلاسی که میخوای استفاده کنی دستور زیر را به برنامت اضافه کنی

using kabinet_Project;

یا اینکه اضافه نکنی و هرجایی که میخوای از فرمت یک نمونه جدید بسبزی مثل زیر عمل کنی

kabinet_Project.empoly newInstance = new kabinet_Project.empoly();

خداییش دیگه نمی دونم چجوری باید بگم تا بفهمی:اشتباه: :اشتباه:

موفق باشید
مهدی کیانی