PDA

View Full Version : تازه کار (ناشی) ازتون میخواستم یه چند تا sample از فاکس پرو

edrisi
شنبه 15 فروردین 1383, 12:09 عصر
سلام دوستان
وقت بخیر
تازه کارم لطفاٌ راهنماییم کنید

ازتون میخواستم یه چند تا sample از فاکس پرو که خودتون قبلاٌ ها کار کردین برام بفرستین یا لینکشو بدین .

مثلا یه فرمی که توی بانک اطلاعاتی جستجو کنه یا یکی یکی فیلد ها رو نشون بده یا به جدول اضافه کنه و ...
فاکس پرو 2.6 یه چیز دیگه بود حالا یه چیز دیگه شده.

تو این مثال ها تون نشون بدین که چجوری میشه یه Text box رو به یه فیلد ربط دارد.

قبلاٌ ها مینوشتیم
@1,1 say “name:” get fname
read
رشته رو میگذاشت توی فیلد !
حالا تو فاکس 8 میگم این Text box رو وردار بزار بهم فحش میده !

اگه از Field list بگیرم بکشم تو فرم ( مانند اکسس ) خودش ربط میده ولی میخواستم خودم با کد نویسی این کاررو بکنم

حالا چی شده که هیچ کتابی راجع به فاکس تحت ویندوز کتاب نمینویسند؟
یه کتابی گرفتم تحت عنوان "راهنمای کاربران ویژوال فاکس پرو( ترجمه یونس ورفان و هدایت موتابی ) " که فقط طرز کار درست کردن و ایجاد جداول و ارتباطات بین آنها رو راهنمایی کرده . اصلاٌ به قسمت برنامه نویسیش اشاره ای نکرده.
میخواستم اگه شما کتابی راجع بهش دارین اسمشو و نویسندشو بگین لطف کردین.

ایمیل من saeed_ed@hotmail.com

rezaTavak
شنبه 15 فروردین 1383, 14:40 عصر
سلام دوست عزیز

خب راجع به نمونه برنامه بهتر از اینترنت بگیری . چون که من خودم به صورت پروژه ای برنامه می نویسم و همه چیزها هم به هم ربط دارند. اما اینترنت تکه برنامه داره. یا اگه سی دی نصب فاکس 8 را نصب کرده باشی تمام مثالها در قسمتی که فاکس پرو نصب شده در دایرکتوری Samples است.
مثلا
D:\Program Files\microsoft visual foxpro 8\Samples

و اگه منظور شما از جستجو مانند اکسس است در فاکس پرو فقط باید برنامه بنویسی.

کتابی مال سال 77 است با عنوان "راهنمای جامع Visial foxpro 3" ترچمه "فرهاد قلی زاده نوری".

در مورد کتاب هم چون همه طرف ویژوال بیسیک کشیده شده اند کمتر به این زبان رو می آورند و میزان کاربران فاکس پرو کم است. البته فاکس پرو بسیار بهتر و قویتر از بیسیک است.

اگه شما یه برنامه به زبان Foxpro 2.6 که تحت ویندوز باشه نوشته باشی خود فاکس پرو آن را به نگارشی که در آن کار میکنید تبدیل میکند. دستورات قدیمی هم کم و بیش وجود دارند.

راجع به ربط دادن فیلدها به TextBox هم از مشخصه (properties) زیر استفاده کن:
ControlSource

البته باید قبلا جداول را به فرم اضافه کرده باشی. برای اضافه کردن جداول به یک فرم روی فرم کلیک راست کن و سپس از منوی ظاهر شده قسمت DataEnvironment را انتخاب کن بعدش یه فرم دیگه که محیط جداول است ظاهر میشه و کاملا هم ویژوال است.

edrisi
یک شنبه 16 فروردین 1383, 11:45 صبح
reza tavak
خیلی ممنون اط راهنمائیتان. :) :) :)