PDA

View Full Version : کار با Install shield

h_sadeghynejad
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 12:57 عصر
آقا من یه مشکل دارم اینکه برنامه خودم رو با وی بی نوشتم و از کریستال 10 توی اون استفاده کردم حالا میخوام با اینستال شیلد اون رو ستاپ کنم - Mergre module ها رو دانلود کردم اما اصلا نمیدونم که اینها رو باید چطوری قرار بدم توی اینستال شیلد
اگه میشه یه کمکی بکنید خیلی فوریه

h_sadeghynejad
سه شنبه 01 خرداد 1386, 00:04 صبح
واقعیت مشکل من در این مورد یه جورایی حل شد اما یه مشکل دیگه برام پیش اومده و اونم اینه
من از کامپوننت true db grid 7 برای دیتا گرید استفاده میکنم حالا که میخوام فایل دی ال ال و ocx اون رو با اینستال شیلد ریجستر کنم این فایلها کپی میشه اما وقتی برنامه رو باز میکنم این پیغام خطا نمایش داده میشه
8576

CodeMasterX
سه شنبه 01 خرداد 1386, 00:43 صبح
من این مشکلات رو پیاپی با InstallShield داشتم و دقیقا نمیدونم از کجا ناشی میشه.چون مراحل ساخت پروژه نصب درست طی شده،ولی شاید نسخه شما باگ داشته باشه و اینجور مسائل.
به نظر من از WiseInstallMaster استفاده کن.اون خیلی راحت تر و سبک تر هست و این مشکلات رو هم خیلی خیلی به ندرت ایجاد می کنه.
در هر حال این خطا مربوط به رجیستر شدن کامپوننت هست،شاید قبلا این کامپوننت روی سیستم نصب و رجیستر شده که این خطا رو میده (البته در صورات که برای نصب و رجیستر کردنش ضوابطی قرار داده شده باشه).

h_sadeghynejad
سه شنبه 01 خرداد 1386, 09:25 صبح
راستش من این کامپوننت رو از قبل روی سیستم خودم نصب کردم اما حالا میخوام که این ستاپی رو که ساختم روی سیستم خودم نصب کنم یعنی یه dll که قبلا نصب شده بود رو دوباره نصب کنم واسه این مشکل راه حلی نیست

h_sadeghynejad
سه شنبه 01 خرداد 1386, 21:16 عصر
من هنوز واسه مشکلم راه حلی پیدا نکردم اگه میشه یه کمکی به من بکنید

CodeMasterX
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 01:19 صبح
شما اگه الزامی ندارین که با InstallShield پروژه بسازین با همون WiseInstallMaster بسازین تا این مشکل ها پیشن نیاد.

h_sadeghynejad
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 07:49 صبح
اگه واقعا InstallShield قابلیت حتی ریجیستر کردن یه فایل Dll رو نداره میشه گفت که این نرم افزار حتی پایه ای ترین امکاناتی که یه برنامه ستاپ ساز باید داشته باشه رو نداره

h_sadeghynejad
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 07:51 صبح
راستی میشه توی برنامه WiseInstallMaster از Merge Module های کریستال هم استفاده کرد

CodeMasterX
پنج شنبه 03 خرداد 1386, 00:53 صبح
InstallShield همچین ضعفی نداره ولی چون من خودم از این برنامه خیلی استفاده نمی کنم به شما پیشنهاد کردم که از Wise استفاده کنین که زودتر کارتون راه بیفته.در Wise هم بله از ماژول های کریستال میشه استفاده کرد.اگر در نسخه InstallMaster 9.0 Pro همچین امکانی نباشه (درست یادم نیست!) باید یا سرویس پک های آپدیتش رو دانلود کنید که خیلی حجمی ندارن و یا باید از نسخه جدیدترش استفاده کنید که از پروژه های دات نت هم به خوبی پشتیبانی می کنه.آدرس اصلی سایت این نرم افزار رو الان به خاطر ندارم:

http://www.google.com (http://www.google.com/)

h_sadeghynejad
یک شنبه 06 خرداد 1386, 21:38 عصر
راستش من میخواستم با اینستال شیلد کار کنم اما مشکلم هنوز حل نشده اگه میشه یه کمکم کنید
میخوام بدونم واقعا راهی برای ریجستر کردن یه Dll توی اینستال شیلد هست یا نه
البته این رو هم بگم که من فایلهای Dll رو خودم انتخاب نمیکنم بلکه با گزینه Scan Vb6 Project فایلهای Dll داخل برنامه رو پیدا میکنه و خودش میاره توی برنامه

CodeMasterX
دوشنبه 07 خرداد 1386, 10:22 صبح
اوه اوه نه!!!!!
آقا اگه زودتر میگفتی من دوزاریم همون موقع میافتاد.شما اصلا نباید از این امکانش استفاده کنی! این امکان مزخرفه.برای پروژه های نسبتا بزرگ و بزرگی که مخصوصا هم از کتابخانه های اکتیوایکس خصوصی استفاده میکنن اصلا درست کار نمیکنه.
شما با Package & Deployment Wizard خود ویژوال استودیو یه پروژه نصب از برنامه بساز.بعد برو توی فولدر Support که ایجاد شده و اونجا فایلهای مورد نیاز اجرای برنامتون رو میبینی.البته همه فایل ها لازم نیستن.مثلا اون فایلهای که فرمتشون .LST و .PDM هست لازم نیست و یه سری فایلهای دیگه که مشخص هستن.
بعد شما توی InstallShield خودت یه پروژه دستی بساز و فایلهای رو بهش معرفی کن.برنامه خودش DLL ها و OCX ها رو روی سستم کاربر رجیستر میکنه.اگر هم برنامتون به سرویس پک خاصی مثل MDAC(Microsoft Data Access Components) نیاز داره باید فایلهاش رو برای کاربر نصب کنی.اون امکان اسکن پروژه های وی بی درست کار نمیکنه اون خطای شما هم که تو پست اول گفته بودین 100% مال همین هست.

موفق باشید.

h_sadeghynejad
دوشنبه 07 خرداد 1386, 14:47 عصر
خدا لعنت کنه این MacroVision رو که مارو یه هفته گذاشته بود سر کار (تازه میخواست زجر دانلود Installwisemaster اونم با سرعت ایران رو بکنه توی پاچم)
جناب CodeMasterX (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=34556) دستت درد نکنه

CodeMasterX
دوشنبه 07 خرداد 1386, 15:15 عصر
خواهش میکنم از این مشکلات زیاد پیش میاد.
ولی من خودم به نوبه برای برنامه های کوچک و متوسط چیزی مثل Wise رو پیشنهاد میکنم چون پیچیدگی کار InstallShield رو نداره و خوب در نتیجه کنترل پروژه راحت تر خواهد بود.