PDA

View Full Version : پیام خطای data control

سید غلامرضا موسوی
سه شنبه 01 خرداد 1386, 12:38 عصر
من یه data control وارد برنامه ام کردم و هنگام تنظیم ویژگیrecordsource آن این پیغام را میدهد :
"unrecognized database format "d:\document and setting \ali\mydocument\student.mdb

benighted.boy
سه شنبه 01 خرداد 1386, 13:56 عصر
سلام
database رو با VisDataاز داخل منوی add_insبساز مشکلت حل میشه

سید غلامرضا موسوی
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 07:20 صبح
با سلام
آخه دوست عزیز ، visdata امکانات کمتری نسبت اکسس دارد.البته قبلش باید می گفتم که جدول من با اکسس می باشد.

h_sadeghynejad
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 07:46 صبح
با سلام
آخه دوست عزیز ، visdata امکانات کمتری نسبت اکسس دارد.البته قبلش باید می گفتم که جدول من با اکسس می باشد.
آره قبوله درسته اما این رو هم در نظر بگیر که Data Control نمیتونه access 2000 رو پشتیبانی کنه و فقط با VisData باید بانک خودتو بسازی تا بتونه پشتیبانی کنه

benighted.boy
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 09:54 صبح
سلام.
دوست عزیز اول از همه من گفته دوستمون در تاپیک قبلیو تائید می کنم چون کنترل dataاز نسخه های قدیم access پشتیبانی میکنه.و شما اگه میخوای از امکانات خود Access استفاده کنی پیشنهاد میکنم از کنترلهای قویتری همچون ADOاستفاده کنی.کنتل data ضعفهای زیادی داره که در طول کار باهاش برخورد خواهی کرد.و فقط به درد یه ارتباط ساده با db های کوچک با رکوردهای کم میخوره.
همیشه خودت رو محدود به یه چیزو یه راه نکن .
موفق باشی .

CodeMasterX
پنج شنبه 03 خرداد 1386, 00:51 صبح
کنترل دیتا فقط از نسخه های اکسس تا نسخه 97 پشتیبانی می کنه.کنترل ADODC هم توصیه نمیشه! هزار بار تو این بخش مطرح شده.شما بهتره از آبجکت ADO استفاده کنی.هم قدرت و انعطاف پذیری بیشتری داره،هم مطمئن هستی که همچین خطاهای وحشتناکی تو برنامه نمیبینی.