PDA

View Full Version : آمار ویزیت سایت

nooshin100
سه شنبه 01 خرداد 1386, 12:53 عصر
با سلام.من می خوام توی سایتم نمایش کاملی از تعداد بازدید کنندگان در روز – در ماه – در سال + نمودارش رو داشته باشم.من شنیدم برای این کار یکcomponentهست.کسی می تونه توی این رابطه کمکی کنه؟

ali_kolahdoozan
سه شنبه 01 خرداد 1386, 13:15 عصر
یا باید از سرویسهای آماده بری . یا خودت بنویسی. اما کامپوننت شک دارم باشه

Pioneers
سه شنبه 01 خرداد 1386, 13:23 عصر
نوشتنش با Application ها راحتترین کار ممکنه!

amir.NET2
سه شنبه 01 خرداد 1386, 14:59 عصر
با سلام
خود هاست تنظیماتی داره که امکان لاگ گیری از این مهم رو داره

شما با مسئول سرور سایتت تماس بگیر

nooshin100
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 19:20 عصر
ممنون از پاسخ دوستان.می تونید چند نمونه کد بذارین که شمار بازدید کنندگان سایت رو به صورت روزانه و ماهانه محاسبه کنه و در db ذخیره کنه؟در روزانه مثلا باید زمان سرور رو چک کرد؟:افسرده:

rtech
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 20:03 عصر
برای اینکه اصول کار دستتون بیاد من یک مثال ساده میزنم . کد زیر را فرض کنید این کد با هر بار باز شدن سایت یک واحد اضافه میشود :

sub page_load
Application("Page counter") +=1
lblcount.text=application("pagecounter")
end sub

این کد یک مشکل اساسی داره فرض کنید در یک زمان خاص دونفر به صورت همزمان سایت را باز کنند در این حالت به جای اینکه دو واحد به page counter اضافه شود یک واحد اضافه میشود وفتی درخواست اول مورد بررسی قرار میگیرد یک واحد به page counter اضافه میشود و درخواست دوم هم به همین ترتیب .
به خاطر آیتم های ذخیره شده در استیت برنامه بین صفحات مختلف آن صفحه به اشتراک گذاشته میشوند احتمال وقوع این مشکلات وجود دارد .
خوب برای حل این مشکل از متدهای Lock و Unlock استفاده میشود .
متد lock با قفل اشیاء اجازه دسترسی را به فقط به پروسس فعلی میده . بعنی فقط صفحه فعلی میتواند به اشیاء موجود در استیت دسترسی داشته باشد
متد unlock که فقل را باز میکند و دسترسی به اشیاء را فراهم میکند .
کد بالا را با این توضیحات به صورت زیر اصلاح میکنیم :

sub page_load
application.lock
application("page counter") +=1
lblcount.text=application("page counter")
application.unlock
end sub

ابتدا توسط lock کل استیت را قفل میکنیم و پس از اینکه مقدار را به page counter دادیم متد unlock را صدا میزنیم .
برای ذخیره هم کافیست مقدار page counter یا label را در دیتابیس ذخیره کنید .

nooshin100
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 22:54 عصر
مرسی از جوابتون.اگر من بخوام آمار روزانه بگیرم کی باید مقدار فیلد مورد نظر توی db را reset کنم؟با توجه به شرطی؟

ealireza
پنج شنبه 03 خرداد 1386, 10:16 صبح
مرسی از جوابتون.اگر من بخوام آمار روزانه بگیرم کی باید مقدار فیلد مورد نظر توی db را reset کنم؟با توجه به شرطی؟

خود هاست تنظیماتی داره که امکان لاگ گیری از این مهم رو داره
بهترین گزینه تنظیم لاگ IIS بصورت روزانه هست
هزاران LogAnalizer هم موجود هست !

موفق باشید