PDA

View Full Version : سوال در مورد آگهی ها

Pioneers
سه شنبه 01 خرداد 1386, 14:12 عصر
1-توضیح: شرایط موجود در بخش آگهی ها زیاد جالب نیست. مثلا ممکنست نرم افزاری بین صد هزار تومان تا n میلیون تومان قیمت داشته باشه. در حالیکه هر دو باید هزینه یکسانی پرداخت کنن. اضافه کنید تعداد فروش هر نرم افزار برای آگهی های مختلف....

2-پیشنهاد: اگه ممکنه هزینه آگهی ها درصدی از قیمت نرم افزار برای هر نسخه فروحته شده باشه. برای بدست آوردن تعداد حقیقی فروش هم میتوان اینکار رو توسط یه شحص ثالث مثل مدیران انجام داد. که در اینصورت هیچکس نمیدونه صاحب اصلی کیه و فروش تخلف آمیزی انجام نمیشه.

خواهش میکنم در هر صورت(رد یا قبول) یه جواب ولو تک کاراکتری بدبد. متشکر.

Pioneers
جمعه 04 خرداد 1386, 09:38 صبح
یعنی دادن یه پاسخ چند کاراکتری مبنی بر رد یا قبول این پیشنهاد خیلی سخته؟

SYNDROME
جمعه 04 خرداد 1386, 09:59 صبح
با سلام

1-
2-پیشنهاد: اگه ممکنه هزینه آگهی ها درصدی از قیمت نرم افزار برای هر نسخه فروحته شده باشه. برای بدست آوردن تعداد حقیقی فروش هم میتوان اینکار رو توسط یه شحص ثالث مثل مدیران انجام داد. که در اینصورت هیچکس نمیدونه صاحب اصلی کیه و فروش تخلف آمیزی انجام نمیشه.

پیشنهاد شما در نوع خودش جالبه ولی . . .
درصد فروش
شرکت X نرم افزار خودرا 100میلیون تومان می فروشد.
شرکت Y نرم افزار خود را 1 میلیون تومان می فروشد.
هر دو شرکت یک قسمت از صفحه را برای تبلیغ دارند .
حالا اگر هر شرکتی 10 نسخه بفروشد.
شرکت X مبلغ 1،000،000،000 فروخته و یک دردصد فر وش می شود 10،000،000که باید بپردازد.
شرکت Y مبلغ 10،000،000 فروخته و یک درصد فروش می شود 100،000 که باید بپردازد.
چرا؟هر دو که فضای یکسانی را گرفته اند و به یک اندازه تبلیغ کرده اند باید با هم در پر داخت تفاوت داشته باشند.واقعا چرا؟
بخاطر اینکه شرکت X
1-بیشتر وقت برای برنامش گذاشته.
2-برنامه نویسان بزرگتری گرفته.
3-هزینه های بیشتری کرده.
باید پول بیشتری بپردازد.
خود شما قضاوت کنید.

titbasoft
جمعه 04 خرداد 1386, 15:33 عصر
ضمن تشکر از پیشنهادتون،

ببینید هزینه ای که شما بابت تبلیغات در یک محل می پردازید اصولا به میزان اعتبار و نحوه ارائه خدمات اون محل بستگی داره. مثلا قیمت تبلیغات توی روزنامه با تبلیغات توی تلویزیون تفاوت داره چون این دو اعتبار و قدرت متفاوتی دارند. حتی قیمت آگهی در یک نوع رسانه خاص و در بین برند های مختلف نیز به همین علت متفاوته.
چیزی که می تونه به شمولیت مُبَلِغ کمک کنه ارائه پکیج های تبلیغاتی متفاوت و مناسب با هر نوع توان پرداخت است. مثلا شما توی گوگل می تونید برای تبلیغات خودتون از 50 تا بینهایت دلار پرداخت کنید بسته به نوع پکیجی که دارید انتخاب می کنید.
یکی از دلایلی که به پیشنهاد شما نمیشه عمل کرد همینه. دلیل دیگه اش هم اینه که هیچ معیار خاص و اصلا کنترل خاصی روی این روند نمیشه گذاشت، یا حداقل در توان ما نیست.

Pioneers
جمعه 04 خرداد 1386, 20:48 عصر
اولا بسیار ممنون از اینکه پاسخ دادید.
1- در پاسخ پست 3: آیا دو طرف با شرایطی که شما گفتید ناراحتترند یا اینکه هر دو هزینه یکسانی پرداخت کنند اما سودها؟؟؟؟؟ میدانیم که هزینه ها متفاوت است اما سودها هم به همان نسبت متفاوت!!!!

اگر خود را بجای نفر اول بگذاریم دوست داریم هزینه کمتری بدهیم. اگر نفر دوم باشیم از هزینه بیشتر و سود کلان تر قطعا راضی خواهیم بود.

2-در پاسخ پست 4: حرف شما کاملا درست و منطقی است اما بشرطی که در پکیج های مختلف در این سایت تعبیه شود. اشکالی هم در این امر بنظر نمیرسد.

titbasoft
جمعه 04 خرداد 1386, 21:31 عصر
-در پاسخ پست 4: حرف شما کاملا درست و منطقی است اما بشرطی که در پکیج های مختلف در این سایت تعبیه شود. اشکالی هم در این امر بنظر نمیرسد.
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=54352

SYNDROME
جمعه 04 خرداد 1386, 21:39 عصر
با سلام

1- در پاسخ پست 3: آیا دو طرف با شرایطی که شما گفتید ناراحتترند یا اینکه هر دو هزینه یکسانی پرداخت کنند اما سودها؟؟؟؟؟ میدانیم که هزینه ها متفاوت است اما سودها هم به همان نسبت متفاوت!!!!

درسته هزینه ها متفاوت است چون شرکت X برای کار بهتر به برنامه نویس بهتر پول بیشتری می دهد و بنابراین سود بیستری باید داشته باشد.
ولی در زمان تبلیغ دقیقا برابرند و هیچ تفاوتی ندارند.(یک موقعیت ، یک میزان تبلیغ و . . .)
در زمان تبلیغ دقیقا از موقعیت مساوی بهره می برند.

Pioneers
شنبه 05 خرداد 1386, 10:33 صبح
همه روشها رو دیده بودم ولی یادم رفته بود. البته در پست ها منظورم ارزانترین روش بوده است. لذا من که نرم افزار ارزان قیمت دارم ترجیح میدم از روش دیگری استفاده کنم. که فکر میکنم اگر اینطور نمیشد برای سایت هم بهتر می بود.