PDA

View Full Version : حل مشکل ذخیره سازی داده ها !!!

مهدی رحیم زاده
سه شنبه 01 خرداد 1386, 14:31 عصر
اول سلام خدمت همه دوستان عزیزم ...
ببینید من یه تابع برای ذخیره سازی داده ها تو بانک نوشتم ...
حالا این تابع بعضی جاها جواب میده و بعضی جاها جواب نمیده ...
من که نمیدونم چرا ؟؟؟
ببینید من دو تا فرم که این کدا تو یکیشون جواب میده و تو اون یکی جواب نمیده رو براتون میذارم ...
شما ببینید که اشکال کار کجاست و به من بگید ...
ممنونم میشم :بوس: :خجالت:
input_output_kala جواب نمیده ...

Alireza_Salehi
سه شنبه 01 خرداد 1386, 22:07 عصر
این کد شما ظاهرا که ایرادی نداره ، ولی چرا از روش پارامتری استفاده نمی کنید، این روش خطا رو حداقل می کنه و امنیت رو حداکثر!

وقتی برنامه همه جا یک طور عمل نمیکنه یعنی رعایت نکردن استاندارد ، یعنی در حالت های مختلف و با مقادیر مختلف چون صراحتا عمل مورد نظر مشخص نیست ممکنه خطای منطقی بوجود بیاد که ارور نمیده ولی کاری هم انجام نمیده.

مهدی رحیم زاده
سه شنبه 01 خرداد 1386, 22:20 عصر
ولی چرا از روش پارامتری استفاده نمی کنید، این روش خطا رو حداقل می کنه و امنیت رو حداکثر!
میشه روش کار رو با یه مثال برام توضیح بدین ...
ممنون میشم ...

PC2st
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 19:08 عصر
کدها درسته، فقط ایراد از نام فیلدی است که برای جدول Out_kala مشخص کردید،...
یا نام فیلد date رو تغییر بدید
یا در دستور INSERT نام فیلد date رو در بین ] و [ قرار بدید تا کدها بدرستی کار کنه. :)

فقط یه فضولی (!)، بهتر نبود به جای اون dataTable هائی که در هر متد ایجاد کردید، یک فیلد مثل connect برای این منظور به وجود میآوردید؟

مهدی رحیم زاده
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 21:43 عصر
فقط یه فضولی (!)، بهتر نبود به جای اون dataTable هائی که در هر متد ایجاد کردید، یک فیلد مثل connect برای این منظور به وجود میآوردید؟

میشه بیشتر توضیح بدین ...

PC2st
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 23:12 عصر
در کدهای نوشته شده در فایل input_output_kala.cs... اشیاء ( متغیرهای ) da و dt به مقدار زیادی استفاده شده اند. اما در هر متدی مثل getdata یا setdata، ابتدا این اشیاء ایجاد شده، بعد مورد استفاده قرار گرفته و بعد هم پس از پایان یافتن دستورات، نابود شده اند!
بهتر نبود این اشیاء رو در بدنه کلاس بعنوان یک فیلد private تعریف میکردید تا اعمالی مثل ایجاد شدن اشیاء و نابود شدن اشیاء، به مقدار کمتری انجام شوند! تا در صورت استفاده کردن از ( صدا زدن ) متدها ( مثل getdata یا setdata )، این اشیاء فقط مورد استفاده قرار گیرند و نحوه ایجاد و نابودی اشیاء رو به خود کلاس واگذار میکردید نه به متدها... مثل همون کاری که برای شئ connect انجام دادید.

Sorenaa_s
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 23:58 عصر
اول سلام خدمت همه دوستان عزیزم ...
ببینید من یه تابع برای ذخیره سازی داده ها تو بانک نوشتم ...
حالا این تابع بعضی جاها جواب میده و بعضی جاها جواب نمیده ...
من که نمیدونم چرا ؟؟؟
ببینید من دو تا فرم که این کدا تو یکیشون جواب میده و تو اون یکی جواب نمیده رو براتون میذارم ...
شما ببینید که اشکال کار کجاست و به من بگید ...
ممنونم میشم :بوس: :خجالت:
input_output_kala جواب نمیده ...

به این کد کوچولوی منو یه نگاه بنداز لطفا، شاید کمکت کنه که چند تا تغییر تو برنامت بدی