PDA

View Full Version : چگونگی فیلتر کردن گزارش بر اساس تاریخ ؟؟؟

atn_1366
سه شنبه 01 خرداد 1386, 15:45 عصر
سلام به استادان عزیز ...

من یه برنامه برای سفارش گیری دارم که در گزارش اون فیلدهایی مثل تاریخ سفارش ، تاریخ تحویل وجود داره ...
حالا سوال من این هست که چطوری میتونم کاری کنم که وقتی گزارش اجرا میشه به صورت اتوماتیک فقط مواردی در گزارش بیاد که فیلد تاریخ تحویل آن برابر با تاریخ همان روز باشد ...؟؟؟

با تشکر فراوان ...

انگوران
سه شنبه 01 خرداد 1386, 16:28 عصر
اگه تاریخ بصورت شمسی ذخیره میشه یه تکستی روی فرمت قرار بده که تاریخ رو نگه داره مثلاً از ماجول آقای آذری که در همین فوروم بارها گذاشته شده بعدش هم توی کویری مبنای گزارش و در قسمت شرط فیلد تاریخ تحویل ، کدش رو به شکل زیر بنویس .
forms!formname!textname
formname نام فرمی که از اونجا روی کامند گزارش کلیک میکنی و textname نام تکستی هستش که تاریخ رو نگه می داره .
اگه راهنمائی من به خواسته شما نزدیک بود و نتونستی انجام بدی فایلت رو بذار تا درستش کنم .

atn_1366
سه شنبه 01 خرداد 1386, 18:25 عصر
انگوران جان خیلی ممنون از راهنمایی شما اون مشکلم حل شد ...

ولی یه مشکل دیگه در همین رابطه دارم ...::::

ببینید من به طور مثال یک دیتابیس دارم با 6 فیلد که 3 تا از اونها نام اشخاص هست و 3 تا دیگه تاریخ تولدها رو دریافت میکنه و دقیقاً هر 6 فیلد در گزارش هست .. فقط مشکل اینجاست که من میخوام وفتی گزارش رو اجرا میکنم از من یه تاریخ بپرسه و وقتی من تاریخ رو وارد کردم برنامه هر 3 فیلد تاریخ در Table رو جستجو کنه و اونهایی رو که با ورودی من مقدار برابری دارند رو در گزارش نشون بده ...

من پارامتر رو درست کردم و در کیوری هم برای Critial تاریخ اول متغیر پارامتر رو زدم و بعد در Or در بخش تاریخ دوم و سوم هم متغیر پارامتر رو زدم ...

ولی انجوری جواب نمیده ... یعنی وقتی شما بین دوتا فیلد این کارو میکنید مشکلی نداره ولی وقتی فیلد ها بیشتر از دوتا میشه دیگه دستور Or عمل نمیکنه و تاریخی رو که شما به عنوان مقدار پارامتر وارد کردید رو فقط با تاریخ اول مقایسه میکنه و دیگه به تاریخ های بعدی کاری نداره ...!!!

من یه نمونه کوچیک از کاری که کردم درست کردم ... میشه لطف کنید و فایل رو ببینید و بهم بگید مشکل کجاست و من باید چی کار کنم ؟؟؟؟

با تشکر دوباره از شما ...

راستی فایل به اسم Sefaresh.rar با فرمت 2007 هست و فایل به اسم Sefaresh2003.rar با فرمت 2003 هست ...

انگوران
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 07:19 صبح
ببینبد با فایل ضمیمه مشکلتون حل میشه ؟

atn_1366
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 10:41 صبح
انگوران جان واقعاً دیگه نمیدونم چی بگم ...
خیلی ممنون ... آره اینجوری مشکل حل شد ... من پارامتر رو در قسمت Or اشتباه میزدم ... مرسی ...

saeed razaee
یک شنبه 28 مرداد 1386, 13:40 عصر
دست شما درد نکند شما واقعاً خلاق و نوآور هستید