PDA

View Full Version : محیط ادیتور #C

Sharif Lotfi
سه شنبه 01 خرداد 1386, 16:36 عصر
دوستان سلام
من زمان DOS با ++C برنامه می نوشتم
وقتی ویژوال استودیو پیداش شد رفتم سراغ visual C دیدم خیلی سخت شده و فرق کرده بناچار رفتم سراغ VB 6.0 حالا هم با VB.NET 2005 کار می کنم که البته تا حالا جواب کارام رو داده
وقتی از دوستان می شنوم که که #C قویتر از VB.Net هستش یکم وسوسه میشم که دیگه برم سراغ #C . با توجه به اینکه قبلا ++C کار کردم فهم #C به نظرم ساده میاد ولی تا میرم توی محیطش چند تا چیز اذیتم میکنه :
اول اینکه محیط ادیتور VB.Net یه جورایی راحت شده مثلا تا می نویسی Try بقه اش رو برات میزنه و Catch و End Try رو خودش مینویسه یا موارد مشابه
دوم اینکه وقتی Enter میزنی چیدن سطرها رو زیر هم مرتب میکنه
و چند تا چیز دیگه توی ادیتور...
ولی متاسفانه توی محیط #C همچین خاصیتی ندیدم یا اینکه تنظیماتی داره و من بلد نیستم . لطفا اگه تنظیماتی برای این کارا هست بهم بگین
در ضمن میخوام بدونم واقعا ارزشش رو داره که کوچ کنم توی #C و دانسته های VB.NET رو بذارم کنار یا نه جفتشون تو یه مایه هان . ظاهرا که اینطوره .
راستش میخواستم با مولتی مدیا کار کنم یه کتاب گرفتم و چند تا مثال از سایت CodeProject همشون با #C بودن . باز دلم هوای شروع #C رو کرد گفتم از دوستان بپرسم که ارزش اینکار رو داره یا همون VB.NET رو ادامه بدم و کد ها رو تبدیل کنم ؟
ببخشید خیلی طولانی شد . بیشتر به خاطره شبیه شد تا سوال

m_nejad
سه شنبه 01 خرداد 1386, 16:53 عصر
به نظر من اگه به همون vb.net مسلط شدی نیازی نیست دوباره C# را شروع کنی.
ولی گاهی برای گرفتن پروژه C# موثرتره

omid_Ahmadi
سه شنبه 01 خرداد 1386, 16:56 عصر
دوست عزیز به مراتب در سایت راجع به این موضوع بحث شده، همین الان هم یک بحث طولانی درباره این مبحث در حال پیگیری هست. در این مورد حتی نیازی به استفاده از امکان جستجوی سایت هم نیست.
لطفا به تاپیکهای دیگه مراجعه و سعی کنید جواب سوالتون رو در اون قسمتها پیدا کنید.

موفق باشید.