PDA

View Full Version : ناپدید شدن Scroll مربوط به DBGrid

SYNDROME
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 13:51 عصر
با سلام
من یک DbGrid در صفه دارم که به یک ADO وصل است.
زمانی که برای جستجو از خاصیت Filter مربوط به ADO استفاده می کنم Scroll که در کنار Dbgrid قرار دارد ناپدید می شود.
مشکل از کجاست.

soroush_vs
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 16:48 عصر
باید Width مربوط به ستون ها یا Column ها طوری باشه که جا برای نمایش Scroll موجود باشه(در زمان Design) اگه این مورد رو رعایت کنید و یه ذره بهش گیر بدید که بفهمید چطوریه حتما جواب میگیری

SYNDROME
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 21:59 عصر
با سلام

باید Width مربوط به ستون ها یا Column ها طوری باشه که جا برای نمایش Scroll موجود باشه(در زمان Design) اگه این مورد رو رعایت کنید و یه ذره بهش گیر بدید که بفهمید چطوریه حتما جواب میگیری
مربوط به پهنای ستونها نیست چون نصفه سمت راست آن ناپدید و نصفه سمت چپ آن دیده می شود.
اگر Filtered را دو یا سه بار False و True کنیم مشکل حل می شود.
ولی من دونبال حل واقعی مشکل هستم.
کسی راه حل دیگری سراغ نداره؟

ealvandi
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 22:09 عصر
بخاطر تعداد رکوردهای فیلتر شده نیست ؟

SYNDROME
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 22:20 عصر
با سلام
نه بخاطر تعداد رکوردها نیست؟
کسی نطری نداره؟
منتظر هستم.:چشمک:

soroush_vs
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 22:31 عصر
Refresh رو صدا بزن ببین چی میشه

echoes
یک شنبه 21 بهمن 1386, 15:43 عصر
من هم این مشکل رو دارم و هنوز نتونستم حلش کنم آیا کسی تو این مدت تونسته حلش کنه؟؟؟

SYNDROME
یک شنبه 21 بهمن 1386, 17:32 عصر
من هم این مشکل رو دارم و هنوز نتونستم حلش کنم آیا کسی تو این مدت تونسته حلش کنه؟؟؟
آیا ADOQuery خود را با دستور فیلتر جستجو می کنید؟
موفق باشید

gbg
یک شنبه 21 بهمن 1386, 19:08 عصر
سلام
از کنترل های اسکین مثل vclskin استفاده می کنی؟
اگه آره مشکلت از اینه ، یک نسخه پایدار تهیه کن!

SYNDROME
دوشنبه 22 بهمن 1386, 08:30 صبح
سلام
از کنترل های اسکین مثل vclskin استفاده می کنی؟
اگه آره مشکلت از اینه ، یک نسخه پایدار تهیه کن!
نه دوست عزیز به خاطر اینها نیست.
به خاطر استفاده از Filter است.اگر به چای استفاده از Filter مستقیماً SQL.Textعوض کنید به این مشکل بر نمی خورید.
در بعضی از شرایط خاص این مشکل پیش می آید.(واقعا هنوز من هم دلیلش را نفهمیدم).
موفق باشید

echoes
سه شنبه 23 بهمن 1386, 11:14 صبح
به دلیل اسکین نیست چون در هر دو صورتم به همین مشکل خوردم، این مشکلم دقیقا وقتی هست که از دستورات فیلتر استفاده می کنم، به خصوص وقتی که هیچ رکوردی بر نمی گردونه !!!

echoes
سه شنبه 30 بهمن 1386, 13:11 عصر
تنها راهی گه من نتیجه گرفتم اینه که باید دوبار فیلتر کنی به طوری که فیلتر اول هیچی بر نپردونه

Hossein Yazdian
شنبه 02 خرداد 1388, 01:25 صبح
من نیاز به اسکینی برای تغییر ظار دیبی گرید ها در دلفی دارم لطفا جواد دهید

دنیای دلفی
دوشنبه 02 شهریور 1388, 04:52 صبح
شايد با متد Repaint بعد از فيلتر كردن مشكلت حل شه امتحان كنيد.:متفکر:

behzad_dr
دوشنبه 02 شهریور 1388, 11:19 صبح
نه دوستان مشکل از فیلتر هم نیست ، مشکل مادر زادی در این کامپوننته . چون من دارم اطلاعاتی که فیلتر نشده رو توی grid نمایش می دم باز هم این مشکل رو دارم .

M.Hashemi
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 13:41 عصر
با سلام
یک برنامه دارم مینویسم که در ان به dbgrid نیاز دارم چون برنامه را دارم به زبان فارسی مینویسم خواصیت bidimod ان را right to left کردم اما وقتی داده ها زیاد میشوند (به اندازه که نیاز به scroll bar باشد) نقطه تقاطع scroll bar افقی با عمودی را به صورت یک مربع سیاه رنگ نمایش میدهد که باعث کاهش زیبایی برنامه . ورژن دلفی را از 7 به 2009 تغییر دادم تنها تفاوتی کرد مربع رنگی شد و تصاویر پشت فرم را نمایش میدهد .
از advdbgrid در کامپوننت TMS v5 هم استفاده کردم و به گفته ی دوستانم از vclskin v5 هم استفاده کردم حتی در بخش uses از xpman هم کمک گرفتم اما مشکلم حل نشد.
اگر برایتان مقدور است کمی درباره این موضوع توضیح دهدید.
* درضمن توانایی ایجاد تاپیک جدید را ندارم .
با تشکر