PDA

View Full Version : طراحی Forum

Hossein Bazyan
پنج شنبه 03 خرداد 1386, 21:27 عصر
دوستان سلام
نمیدانم جای این موضوع این تاپیک است یا خیر در جای دیگری مطرح کردم حذف شد.
نظر دوستان را راجع به طراحی یک فروم میخوام جویا شوم
من سرگرم طراحی فرومی برای خودم هستم اما در انتخاب اینکه از چه برنامه ای استفاده کنم مانده ام .
آیا از Vbulletin استفاده کنم یا از MyBB و یا برنامه های دیگر.
در ضمن من مدتی که PHP را شروع کرده ام و تقریبا مشکلی با آن ندارم . قبلا هم با Joomla کار کرده ام اما فروم را فکر کنم با آن نشود طراحی نمود.
به هر حال به سایت زیر نگاه کنید
http://piranshahrcity.ir/
طراحی آن با چه انجام شده ( ارتباط با مدیر سایت برام مهیا نشد) .

ealvandi
پنج شنبه 03 خرداد 1386, 22:26 عصر
ارتباط با مدیر سایت برام مهیا نشد

لطفا اگه تونستید با طراح سایت ارتباط برقرار کنید راه ارتباطی رو به من هم بگید.

با تشکر

Hossein Bazyan
پنج شنبه 03 خرداد 1386, 23:23 عصر
با سلام
ایشون فقط شماره تلفن خود را نوشته اند که امکان ارتباط برای من وجود ندارد
آدس ایمیل خودشان را ذکر نکرده اند . در ضمن سایت مربوط به شرکتشان هم لینکش درست نیست .

moohssenn
جمعه 04 خرداد 1386, 00:08 صبح
اونطور که از ظاهرش مشخصه سایت با ایران نیوک نوشته شده است .
اینم لینکش :
www.irannuke.com
اگه با ایران نیوک سایت ساخته شده باشه , متاسفانه لینک مربوطه در زیر سایت را حذف کردن

hisitech
جمعه 04 خرداد 1386, 00:40 صبح
سلام
عزیز جان PHP-NUKE هست البته این CMS هستش
اگر فورم میخواهی به نظرم می تونی از SMF استفاده کنی:چشمک:

موفق باشی

musiox
جمعه 04 خرداد 1386, 09:12 صبح
سلام . من الان دارم رو یه فروم کار می کنم که باید تا پایان ترم تحویلش بدم ( پروژمه ) . نمی دونم ولی چرا می گین نمی شه ؟ اگه خدا بخواد و مشکلی پیش نیاد این فروم من به صورت سورس باز رو اینترنت میاد .

Hossein Bazyan
جمعه 04 خرداد 1386, 09:14 صبح
سلام
دوستان مثل اینکه قسمت اول سوال مرا متوجه نشده اند . من میخوام بدونم کدام برنامه برای نوشتن یک فروم بهتر است .

سلام . من الان دارم رو یه فروم کار می کنم که باید تا پایان ترم تحویلش بدم ( پروژمه ) . نمی دونم ولی چرا می گین نمی شه ؟ اگه خدا بخواد و مشکلی پیش نیاد این فرم من به صورت سورس باز رو اینترنت میاد .

دوست عزیز کاش میگفتی با چی مینویسی و از کدام برنامه استفاده میکنی

musiox
جمعه 04 خرداد 1386, 09:21 صبح
به نظر من فرقی نمی کنه . من طرح شخصی خودمو در مورد فروم دارم پیاده سازی می کنم .

hisitech
جمعه 04 خرداد 1386, 13:01 عصر
سلام
Hossein Bazyan عزیز اخه شما گفتید از وی بولتن و ..... گفتم شما میخواهید کاربر باشید نه نویسنده.....:لبخند:

می تونم بپرسم برای چی میخواهید از اول یه فورم بنویسید برای خودتون یا مثل دوستمون برای پروژه .....

اگر گزینه ی اول مد نظرتون به نظرم اول سعی کنید تمام فورم های نوشته شده رو تست کنید اگه مد نظرتون نبود یکی که از همه بهتره رو انتخاب کنید و سعی کنید خودتون توسعه و اصلاح رو ادامه بدید .....

اگر هم می خواهی از اول بنویسید به نظرم PHP بهترین گزینه هست ....برای ایده گرفتن هم می تونی بقیه فورم ها رو نگاه کنی

موفق باشی

Hossein Bazyan
جمعه 04 خرداد 1386, 18:58 عصر
سلام
Hossein Bazyan عزیز اخه شما گفتید از وی بولتن و ..... گفتم شما میخواهید کاربر باشید نه نویسنده.....:لبخند:

می تونم بپرسم برای چی میخواهید از اول یه فورم بنویسید برای خودتون یا مثل دوستمون برای پروژه .....

اگر گزینه ی اول مد نظرتون به نظرم اول سعی کنید تمام فورم های نوشته شده رو تست کنید اگه مد نظرتون نبود یکی که از همه بهتره رو انتخاب کنید و سعی کنید خودتون توسعه و اصلاح رو ادامه بدید .....

اگر هم می خواهی از اول بنویسید به نظرم PHP بهترین گزینه هست ....برای ایده گرفتن هم می تونی بقیه فورم ها رو نگاه کنی

موفق باشی
سلام
من میخوام یک وب سایت شخصی داشته باشم که فروم هم داشته باشه . صرفا برای کاربرد شخصی هستش .
من به سایت http://www.irannuke.com/ نگاه کردم و سایت مورد اشاره من هم را با آن نوشته اند و من میخوام با آن شروع کنم

cybercoder
شنبه 05 خرداد 1386, 11:46 صبح
در حال حاضر قدرتمندترین و انعطاف پذیرترین Forum بدون جانبداری باید Vbulletin رو دونست.

اما اگر شما می خواهید از CMS مثل Joomla برای سایتتون استفاده کنید باید بین Vbulletin و Joomla تون Bridge بزنید که با یک کم Search پیدا می شه یا از Forum هایی که براشون آماده هست استفاده کنید. یه سری به http://extensions.joomla.org (http://extensions.joomla.org/) بزنید.
در ضمن اون سایتی هم که شما معرفی کردید با PHPNUKE طراحی شده که یه org به تهش اضافه کنی می شه آدرس سایتش
موفق باشید.

amirhosein
سه شنبه 08 خرداد 1386, 08:05 صبح
سایتی که لینکشو گذاشتین با ایران نیوک طراحی شده که نسخه فارسی شده پروژه متن باز phpnuke هستو قسمت فروم اون هم نسخه فارسی شده phpbb هست . من خودم خیلی نیوک کار کردم و الان هم توی مرکزمون (محل کارم) وظیفه توسعه نیوک بر عهده منه شما چند تا راه داری : از ایران نیوک استفاده کنی که علاوه بر فروم یه پرتال هم برات آماده میکنه. از سایت پروژه فارسی سازی phpbb استفاده کنی فکر کنم آدرسش phpbb.ir باشه یا بری و از vbulettin فارسی شده استفاده کنی که ترجیح شخصی من این آخریه.
موفق باشید

Hossein Bazyan
سه شنبه 08 خرداد 1386, 10:15 صبح
سایتی که لینکشو گذاشتین با ایران نیوک طراحی شده که نسخه فارسی شده پروژه متن باز phpnuke هستو قسمت فروم اون هم نسخه فارسی شده phpbb هست . من خودم خیلی نیوک کار کردم و الان هم توی مرکزمون (محل کارم) وظیفه توسعه نیوک بر عهده منه شما چند تا راه داری : از ایران نیوک استفاده کنی که علاوه بر فروم یه پرتال هم برات آماده میکنه. از سایت پروژه فارسی سازی phpbb استفاده کنی فکر کنم آدرسش phpbb.ir باشه یا بری و از vbulettin فارسی شده استفاده کنی که ترجیح شخصی من این آخریه.
موفق باشید
سلام
مرسی دوست عزیز از توضیحات خوب شما
من از سایت NUK آنرا دانلود و یک فروم و سایت هم برای خودم ساخته ام ( البته فعلا روی Localhost ) و تقریبا راضی هم هستم .
اما در مورد توضیحات شما سوالی برام پیش آمده که فعلا باید دست نگهدارم .
چرا شما vbulettin را پیشنهاد میکنید ؟ این قسمت به این دلیل برام جالبه که خود شما دارید روی توسعه نیوک کار میکنید؟
سوال آخر از کجا میتوانم نسخه رایکان و فارسی vbulettin را پیدا کنم .

Mohammad Minaei
چهارشنبه 09 خرداد 1386, 18:45 عصر
من به شما پیشنهاد می کنم با نوک کار نکنید.
فرصت ندارم بگم چرا (شایدم انقدر گفتم که حوصلشو ندارم)
اما از تجربه ی من استفاده کنید و نوک رو فراموش کنید!

cybercoder
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 19:30 عصر
سوال آخر از کجا میتوانم نسخه رایکان و فارسی vbulettin را پیدا کنم

مجانی نیست اما Crack شدش هست که اگه Datacenter جایی باشه که Copyright رو رعایت می کنن سایتتو Down می کنن.

موفق باشید

musiox
شنبه 12 خرداد 1386, 08:12 صبح
بیا اینجا رو هم یه نگاه بندازید بد نیست . http://freshmeat.net/search/?q=forum&section=projects&Go.x=0&Go.y=0