PDA

View Full Version : چند سوال (مبتدی)

mojtaba-saleh
جمعه 04 خرداد 1386, 20:00 عصر
سلام

من تازه vb رو شروع کردم و طبیعتا مشکلات خیلی پیش پا افتاده ای دارم
توی این سایت هم تازه عضو شدم (:خجالت: ) غریبم کمکم کنید

1- چه جوری شکل button ها را به شکل ویندوز در آریم ( در هر ویندوز شکل دکمه خود اون ویندوز بشه . ) حالا اگه نمیشه چه جوری با سه تا عکس دکمه بسازم

2- چه جوری از توی لیست باکس مقدار بدیم تا خودش مثلا گزینه ای که اسمش (تاکید فقط اسمش ) Shomare1 هست انتخاب شه ( توی فرم لود )

3- همون کار شماره 2 برای یک comboBox اتفاق بیفته

4- این حالتی که دوتا فرم توی همدیگه قرار میگیرند ( پدر و فرزندی ) اون چه جوریه؟

تشکر از همه برنامه نویس های خوب

benighted.boy
جمعه 04 خرداد 1386, 20:48 عصر
سلام دوست عزیز.
فبل از هرچیز ورودت رو به اسن سایت خوشامد میگم
و اما در مورد سوالهات.دوست من یکم یواش تر بابا چه خبره تخت گاز کرفتی:چشمک:
باید بگم در مورد سوالهایی که پرسیدی توی سایت بحسهای زیادی شده.ای کاش قبل از زدن تاپیک یه searchمیکردی
1.اگه بخوای button به شکلهای گوناگون استفاده کنی که ocx های فراوونی هم تو این سایت هم جاهای دیگه هست خواستی میل بزن برات میفرستم.
2.در مورد سوال دوم میشه واضحتر توضیح بدی ؟
4.یه فرم mdi ادد کن.بقیه فرمات رو خاصیت MDI Child رو برابر با true کن
امیدوارم مشکلت تا اینجا حل شده باشه اگه بازم مشکلی بود بگو تا بیشتر راهنماییت کنیم.
موفق باشی :چشمک:

mojtaba-saleh
جمعه 04 خرداد 1386, 22:20 عصر
سلام
ممنون از جوابتون
من نمی دونم چه طوری باید ocx ها رو فراخونی کنم اگه یک آموزش کوچولو بدید ممنون میشم.
سوال دوم و سوم : من قبلا با مولتی مدیا بیلدر کاملا حرفه ای کار میکردم توی اون مثلا یک لیست باکس درست میکنه و یک باتن می سازی توی باتن می نویسی اگه توی این لیست باکس این کلمه یکی از گزینه هاش بود اون رو انتخاب کنه select کنه

M-Gheibi
جمعه 04 خرداد 1386, 22:21 عصر
به سایت برنامه‌نویس خوش آمدید .
برای حفظ نظم سایت لطفاً از مطرح کردن چند سوال در یک تاپیک خودداری کنید .
ضمناً قوانین سایت (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=51814) رو هم مطالعه کنید .

پ.ن : سوالاتی که مطرح کردی اغلب مربوط به آموزش مقدماتی هستند . پیشنهاد می‌کنم بیشتر به دنبال مرجع مناسبی برای یادگیری وی‌بی باشی .

موفق باشید