PDA

View Full Version : Winsock API Explained

CodeMasterX
شنبه 05 خرداد 1386, 05:07 صبح
خیلی از برنامه نویس ها در تمام دنیا از کنترل Winsock استفاده میکنن ولی واقعا نمیدونن که زیر این سطح ظاهری چی داره میگذره.از طرفی کنترل Winsock امکانات تمام و کمال خوبی ارائه نمیکنه و قابلیت ها رو هم محدود میکنه.این بهانه ای شد تا یه مقاله مختصر و مفید برای آشنایی مقدماتی با توابع کتابخانه Winsock بنویسم.این مقاله ترجیحا برای استفاده از Winsock 2.0 نوشته شده که برای استفاده از نسخه 1.1 باید یه سری تغییرات در کدها ایجاد کرد.

به امید مفید بودن و لذت بردن دوستان.

oVERfLOW
شنبه 05 خرداد 1386, 09:34 صبح
خیلی ممنون
فقط اولش یه متن شاهکار بود:

توصیه برای اینکه خواننده مقاله 2 سال سابقه داشته باشه !!!

CodeMasterX
شنبه 05 خرداد 1386, 10:38 صبح
خواهش میکنم.خوشحالم که حد اقل یه نفر از مقاله استفاده کرد، ولی خوب اون مت اول هم لازم بود! :Dاگه کسی سابقه درست و حسابی از تجربه برنامه نویسی با زبان های نسل جدید مثل وی بی و کار با توابع API و Subclassing و ... رو نداشته باشه خوب مسلما نمیتونه این چیزها رو بفهمه و به کار ببنده.

CodeMasterX
شنبه 05 خرداد 1386, 10:38 صبح
در ضمن تا یادم نرفته :

اگر مقاله مفید بود تا نسخه های پیشرفته ترش رو هم بنویسم و همینجا بذارم ؟!

mehrzad007
شنبه 05 خرداد 1386, 13:25 عصر
توی دات نت چی ؟ به همین شکل قابل استفاده است؟(2005)

CodeMasterX
شنبه 05 خرداد 1386, 14:09 عصر
اگر بخواهید از توابع API استفاده کنید (بصورت قدیمی) بله میتونید از بیشتر توابع استفاده کنید ولی این کار منطقی نیست.دات نت فریم ورک نزدیک 3500 تا کلاس داره که کلاس های زیر تمام کارهای لازم برای برنامه نویسی شبکه و سوکت ها رو تامین میکنن:

System.Net
System.Net.Sockets
System.Net.NetworkInformation

و یه سری کلاس های دیگه.کار با این کلاس ها خیلی راحت تر هست چون Wrapper Class هستن و نیازی نیست کلی تابع API و Constant و این چیزها رو تعریف کنید، مستقیم توابع رو پارامتر میدین و اجرا میکنین.برای برنامه نویسی سوکت ها در دات نت کتابهای O'Reilly رو پیشنهاد میکنم.

oVERfLOW
شنبه 05 خرداد 1386, 19:55 عصر
مقاله رو یه نگاهی انداختم
یه کم مشکل ساختاری هم داره
مطالب به صورت جسته گریخته توضیح داده شده

پیشنهاد می‌کنم مطلب Iczelion که با اسمبلی آموزش داده رو بخونید
و اگه وقت داشتید مقاله رو با اون ساختار اصلاح کنید

اون توصیه !! ی اولی نیاز بود
چون اگه کسی WinSock رو بلد نباشه چیز زیادی از این سر در نمیاره !

CodeMasterX
یک شنبه 06 خرداد 1386, 09:11 صبح
OverFlow ممنون.
والا این مقاله یه مقدمه خیلی ساده بود.برای کار با توابع Winsock نزدیک به بیشتر از 20 تابع و 20 تا ساختار داده و غیره لازم هست که من فقط چند تای اصلیش رو معرفی کردم.اون مبحثی که گفتی رو قبلا خوندم دارم یه مقاله جدید می نویسم که تمام توابع و ساختارهای داده برای کار با Winsock رو کاملا توضیح میده و یه سری کدهای مثال هم داره.انشااله در اولین فرصت که تموم بشه آپ میکنم همینجا.فعلا که درگیر امتحانات پایان ترم هستیم.

vblover
یک شنبه 20 خرداد 1386, 13:14 عصر
اگه لازمه من می تونم هر چی درباره سوکت پروگرامینگ بخواین بگم

majidghost
یک شنبه 10 تیر 1386, 22:02 عصر
خوب آقای vblover شما تو تاپیکهایی که من درست کردم یه نگاهی بنداز یکی هست به اسم "پروکسی" اگه میتونی کمک کن.

dot_net_iran
شنبه 10 شهریور 1386, 23:21 عصر
آقا دمت گرم خیلی تووووووووووپ بود اگه میشه کمی در باتره کلاسهای شبکه در مورد سوکت بیشتر در این قسمت مقاله بزاید . حالا چی فارسی باشه چی انگلیسی فرقی نمیکنه . اگهه ممکنه لطف کنین بزارین . ممنون عزیزه دلم .

hosein_zamiri
چهارشنبه 30 آبان 1386, 07:49 صبح
با تشکر.مطلب مفیدی بود

asadegha
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 15:30 عصر
من میخوام با استفاده از خط تلفن یه فایل رو از یه pcبه یه pc دیگه ارسال کنم. فکر می کنم باید از winsock و tapi استفاده کنم. ولی تا الان که موفق نشدم. شما می تونید راهنما ییم کنید؟
با winsock قبلا برنامه نوشتم که تو lan کار می کرد. ولی الان با خط تلفن؟؟؟

ممنون

asadegha
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 15:31 عصر
من میخوام با استفاده از خط تلفن یه فایل رو از یه pcبه یه pc دیگه ارسال کنم. فکر می کنم باید از winsock و tapi استفاده کنم. ولی تا الان که موفق نشدم. شما می تونید راهنما ییم کنید؟
با winsock قبلا برنامه نوشتم که تو lan کار می کرد. ولی الان با خط تلفن؟؟؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.

asyasyasy
شنبه 14 آبان 1390, 10:00 صبح
سلام
تشکر تشکر