PDA

View Full Version : مشکل در QT

maleknet
شنبه 05 خرداد 1386, 11:31 صبح
با سلام
من تازه برنامه نویسی با QT رو شروع کردم وقتی برنامه رو کامپایل کردم بردم تو سیستم ماندریبا روی همون سیستم کار نکرد نکرد کتابخانه QT رو نیاز داشت که نصب هم بود مگه بسته های RPM نسخه باینری رو انتقال نمیدند چیکار کنیم که همچین مشکلی پیش نیاد راهی هست که خودمون کتابخانه رو همراه برنامه انتقال بدیم ?

hisitech
شنبه 05 خرداد 1386, 22:48 عصر
درود بر شما

ببین دوست عزیز شما کجا این کدت رو نوشتی و با چی کامپایل کردی .... من متوجه نشدم این برنامه رو رو یک سیستم نوشتی و الان میخواهی رو یک سیستم دیگه کامپایل کنی یا .... اگه میشه یک مقدار بیشتر توضیح بده:لبخندساده:

maleknet
یک شنبه 06 خرداد 1386, 09:43 صبح
درود
من این برنامه رو با QT Designer نوشتم و با Qmake کاپایل هم کردم فایل باینری ایجاد شده روی سیستم ماندریبا کار نکرد خطا هم نبودن shared library بود البته از طریق static library میشه این مشکل رو حل کرد مشکل هم متفاوت بودن نسخه های QT دو سیستم suse و mandriva بود
چطور این مشکل رو حل کنم مرسی

حامد مصافی
یک شنبه 06 خرداد 1386, 12:17 عصر
میشه مشخصاتی از این دو سیستم بدی؟؟؟
- نسخه
- نسخه Qt موجود

hisitech
یک شنبه 06 خرداد 1386, 13:26 عصر
یا هدر های Qt نصب نیست یا اگه هست در مسیری نیست که پیش پردازنده بتونه پیداشون کنه.
در مورد مشکل shared library اینو امتحان کن :
export LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/lib

maleknet
یک شنبه 06 خرداد 1386, 21:46 عصر
مرسی از توجه شما دوستان
خودم به یه نتایجی رسیدم مثل اینکه باید یه sell script ایجاد کنیم و LD_LIBRARY_PATH رو به دایرکتوری برنامه اشاره بدیم البته کتابخانه که با اون کامپایل کردیم رو تو مسیر برنامه قرار بدیم
سعی می کنم یه مقاله ایجاد کنم از هر دو روش کامپایل و تو این بخش قرار بدم
بازم ممنون
ان شاء الله این بخش یکم فعال تر بشه به امید خدا