PDA

View Full Version : چگونه یک وبسایت رایگان دارای بانک اطلاعات بسازم؟

javad2000
شنبه 05 خرداد 1386, 18:20 عصر
سلام
میخوام یه وبسایت رایگان بسازم که اطلاعاتی رو از کاربر بگیره و در بانک داده خود ذخیره کنم اما هیچ تجربه ای در زمینه برنامه نویسی شبکه ندارم. فقط با برنامه نویسی vb.net و ساخت وبسایت با FrontPage آشنا هستم. اصول کلی طراحی بانک داده رو هم میدونم. حالا یکا سوال دارم:
بهترین زبان یا ابزار برای ساخت چنین وبسایتی چیست؟ برای ساخت بانک داده آن چطور؟

خیلی متشکرم

Hossein Bazyan
شنبه 05 خرداد 1386, 19:18 عصر
سلام
خیلی راهها هست
مثلا استفاده از Joomla یا Etomite و یا Nuk و غیره
که هم Open Source هستند و هم رایگان و هم فارسی شده اند .

javad2000
شنبه 05 خرداد 1386, 20:47 عصر
ببخشید من از هیچ کدوم اینها سر در نمیارم. لطفاً بگید به عنوان شروع بهتره از کجا شروع کنم؟ در ضمن من سی دی Visual Studio 2005 رو دارم. آیا توی اون چیزی برای این منظور پیدا می کنم؟ همچنین نفهمیدم که این Jumla و Nuk و .. آیا برای طراحی ظاهر سایت هستند یا ساخت بانک داده اون یا هر دو؟

خیلی ممنون

Hossein Bazyan
شنبه 05 خرداد 1386, 21:39 عصر
سلام
برای طراحی قالب سایت به برنامه های فوق نیاز دارید.
قالب کلس سایت را میتوانی با آنها طراحی کنی و سپس Template خودت را به جای پیش فرض آن بذاری.
به نظر من Nuk خیلی خوب و باحاله در ضمن انجمن هم داره و فارسی فارسی هم هست.
در کل اگر یک سایت ساده بخوای نیاز به چیز اضافی دیگری نداری اما اگر بخواهی تغییراتی در سایتت بدی و مثلا یه خورده حرفه ایش کنی یا باید از PHP کمک بگیری یا از ASP که در مورد دومی میتوانی از سی دی Visual studio 2008 استفاده کنی

javad2000
شنبه 05 خرداد 1386, 22:05 عصر
در مورد دومی میتوانی از سی دی Visual studio 2008 استفاده کنی

سلام. خیلی ممنون. حالا یه چیزهایی دستم اومد.
فقط من تا اونجایی که روی سایت مایکروسافت خوندم، آخرین ورژن ویژوال استودیو ورژن 2005 هست، اما نمیدونم چرا اینور و اونور اسم ویژوال استودیو 2006 رو میشنوم. حالا هم که شما میگید 2008.اینها دیگه چی هستند؟

Hossein Bazyan
یک شنبه 06 خرداد 1386, 11:13 صبح
سلام. خیلی ممنون. حالا یه چیزهایی دستم اومد.
فقط من تا اونجایی که روی سایت مایکروسافت خوندم، آخرین ورژن ویژوال استودیو ورژن 2005 هست، اما نمیدونم چرا اینور و اونور اسم ویژوال استودیو 2006 رو میشنوم. حالا هم که شما میگید 2008.اینها دیگه چی هستند؟

سلام
Visual basic 2006 تا جایی که من اطلاع دارم تحت Net یعنی (.NET) نیست پس با اینحساب ASP.NET هم نداره

javad2000
یک شنبه 06 خرداد 1386, 17:54 عصر
دوباره سلام
یه سوال دیگه:

من بین این نرم افزارهایی که گفتید فقط ASP.net رو دارم. اگه بخوام با ASP.net سایت بسازم بانک داده اون رو بهتره با چی بسازم؟
اگه جواب: SQL Server هست، لطفاً بگید الآن که SQL Server ندارم دیگه با چی میتونم این کارو بکنم؟ مثلاً با Access هم میشه یا نه؟

ممنون

Hossein Bazyan
یک شنبه 06 خرداد 1386, 18:04 عصر
دوباره سلام
یه سوال دیگه:

من بین این نرم افزارهایی که گفتید فقط ASP.net رو دارم. اگه بخوام با ASP.net سایت بسازم بانک داده اون رو بهتره با چی بسازم؟
اگه جواب: SQL Server هست، لطفاً بگید الآن که SQL Server ندارم دیگه با چی میتونم این کارو بکنم؟ مثلاً با Access هم میشه یا نه؟

ممنون
سلام
میتوانی دانلود کنی.
نمیخواد دوباره کاری کنی یه باره Sql Server را دانلود و نصب کن خیال خودت را راحت کن . بعد دچار مشکل تبدیل به Sql خواهی شد.
در ضمن باید یه Localhost هم برای خودت بسازی ( جهت کار روی وب سایتت قبل از اینکه در اینترنت آپلود کنی )

javad2000
یک شنبه 06 خرداد 1386, 18:56 عصر
خیلی ممنون.
پس بهترینش SQL هست؟
فعلاً با دایال آپ نمیتونم چیزی با اون حجم رو دانلود کنم. برای شروع، راه دیگری غیر از SQL هم دارم؟
در ضمن اون Local Host هم نفهمیدم چیه؟ منظورتون اینه که باید یه سایت اینترنتی داشته باشم، یا قسمتی از هارد رو تبدیل به Local Host کنم؟

Alireza_Salehi
یک شنبه 06 خرداد 1386, 19:21 عصر
خیلی ممنون.
پس بهترینش SQL هست؟
فعلاً با دایال آپ نمیتونم چیزی با اون حجم رو دانلود کنم. برای شروع، راه دیگری غیر از SQL هم دارم؟
در ضمن اون Local Host هم نفهمیدم چیه؟ منظورتون اینه که باید یه سایت اینترنتی داشته باشم، یا قسمتی از هارد رو تبدیل به Local Host کنم؟

شما اول یک کتاب ASP.NET بگیرید وبخونید بهتره ، این طوری زود تر و اصولی تر به جواب میرسید!
بعدش هم یک کتاب SQL Server بخرید و بخونید.

در ضمن نیازی به دانلود چیزی هم نیست اکثر موارد مورد نیاز سیدیش یا دی وی دیش تو بازار هست.

javad2000
یک شنبه 06 خرداد 1386, 20:16 عصر
شما اول یک کتاب ASP.NET بگیرید وبخونید بهتره ، این طوری زود تر و اصولی تر به جواب میرسید!
بعدش هم یک کتاب SQL Server بخرید و بخونید.

در ضمن نیازی به دانلود چیزی هم نیست اکثر موارد مورد نیاز سیدیش یا دی وی دیش تو بازار هست.

سلام
می دونستم همینو میگید. ضمن تشکر از راهنماییتون، من هم سی دی آموزش ASP و هم SQL رو گرفتم و توی نوبت گذاشتم که مرور کنم. اما فعلاً میخوام بدونم از کجا باید شروع کنم؟ مثلاً دوستمون که گفتند Local Host باید داشته باشی میخوام بدونم اون چی هست؟ یه جور نرم افزار یا سرویس اینترنتی خاصه یا نه؟ و اصلاً باید ASP و SQL رو یاد بگیرم، یا بهتره از نرم افزار (های) دیگری شروع کنم؟

همونطور هم که گفتم فعلاً SQL رو ندارم (یعنی نسخه 2000 و 2005 رو دارم اما نمی دونم چرا هیچ کدوم توی ویندوز من نصب نمیشه). میخوام بدونم موقتاً میشه از چیز دیگری استفاده کرد؟ مثلاً VFP یا اکسس؟

با تشکر

Alireza_Salehi
یک شنبه 06 خرداد 1386, 21:13 عصر
سلام
می دونستم همینو میگید. ضمن تشکر از راهنماییتون، من هم سی دی آموزش ASP و هم SQL رو گرفتم و توی نوبت گذاشتم که مرور کنم. اما فعلاً میخوام بدونم از کجا باید شروع کنم؟ مثلاً دوستمون که گفتند Local Host باید داشته باشی میخوام بدونم اون چی هست؟ یه جور نرم افزار یا سرویس اینترنتی خاصه یا نه؟ و اصلاً باید ASP و SQL رو یاد بگیرم، یا بهتره از نرم افزار (های) دیگری شروع کنم؟

همونطور هم که گفتم فعلاً SQL رو ندارم (یعنی نسخه 2000 و 2005 رو دارم اما نمی دونم چرا هیچ کدوم توی ویندوز من نصب نمیشه). میخوام بدونم موقتاً میشه از چیز دیگری استفاده کرد؟ مثلاً VFP یا اکسس؟
با تشکر

عزیز دلم راهی غیر از این که گفتم ندارید چون با هر جوابی از طرف ما سوالی جدید برای شما پیش میاد چون ظاهرا با مطالب اولیه آشنایی ندارید!

اون local که گفتند نام Instance نصب شده SQL Server هست که به طور پیش فرض در زمان نصب ایجاد میشه.
و Localhost برای دسترسی به IIS استفاده میشه. البته در ASP.NET 2 به IIS هم نیازی نیست.

SQL Server نسخه های مختلفی داره که هر کدوم پیشنیاز های خاص خودش رو داره و رو هر ویندوزی هر نسخه ای قابل نصب نیست:

SQL Server 2000 System Requirements (http://www.microsoft.com/sql/prodinfo/previousversions/system-requirements.mspx)

SQL Server 2005 System Requirements (http://www.microsoft.com/sql/prodinfo/sysreqs/default.mspx)

برای شروع یک کتاب 2 ASP.NET و نه ASP بگیرید و بخونید.و برای برنامه نویسی هم اگر Visual Studio 2005 رو نصب کنید کافیه و نیازی به SQL Server به صورت جداگانه نخواهید داشت چون خودش SQL Server 2005 Express Edition رو داره(و برای شروع کافیه).

Visual Studio 2005 هم نسخه های مختلفی داره (کاملترینش Visual Studio Team System (http://msdn2.microsoft.com/en-us/vstudio/aa718806.aspx) هستش که این هم چند تا نسخه مختلف داره):
Visual Studio 2005 Product Line Overview (http://msdn2.microsoft.com/en-us/vstudio/aa700921.aspx)

ضمنا از هر دیتابیسی که بخواهید می تونید استفاده کنید (همون طور که تو Windows Application ها استفاده می کردید).

توسعه نویس
دوشنبه 07 خرداد 1386, 19:14 عصر
دوست عزیز برای طراحی و ساختن دیتابیس، درون ویژوال استادیو ابزار لازم وجود داره و شما به هیچ چیز دیگه ای احتیاج ندارید. البته این به هاستی که میخرید بستگی داره که بانک اطلاعاتیش SQL Server باشه یا Access . اگر Access باشه شما به بسته Office احتیاج دارید و اگر SQL Server باشه، برای شما همون Visual studio کافیه.

در ضمن LocalHost هم یک فضای شبیه سازی شده هاست هست که وقتی پروژه خودتون رو که دارید میسازید، در زمان ساخت بتونید مرتبا اجرا کنید و نتیجه کارتون رو ببنید و رفع ایراد کنید. این LocalHost با برنامه IIS تامین میشه که از روی خود سی دی ویندوز نصب میشه.
البته Visual Studio 2005 خودش یه LocalHost داره و وقتی پروژه اجرا میشه خود به خود اون رو اجرا میکنه. که این هم کار رو خیلی راحت کرده و مزیتهایی هم داره. مثلا من ویندوز XP از نوع Home Edition دارم و باید بدونید که روی Home Edition اصلا IIS نصب نمیشه. پس داشتن LocalHost هم منتفیه. ولی من روی همین ویندوز پروژه وب خودم رو با Visual studio 2005 دارم مینویسم و راحت هم بدون نیاز به IIS اجراش میکنم.

rahil2010
جمعه 16 مهر 1389, 23:08 عصر
front page چگونه است؟

aminghaderi
جمعه 16 مهر 1389, 23:26 عصر
front page چگونه است؟
قبل ارسال مطلب تاریخ پست رو هم یه نگاه بندازید.

دوشنبه 07 خرداد 1386, 19:44 عصر
یه تاپیک جدید در بخش ارسال کنید وهمین سوال رو اونجا بپرسید.

با تشکر