PDA

View Full Version : تفاوت های اساسی C با ++C

h_c2005
شنبه 05 خرداد 1386, 20:47 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

از اونجایی که دیدم هیچ مطلب کلی درباره تفاوت های اساسی بین cو++C نوشته نشده می خواستم از دوستان خواهش کنم که هر چی در این باره می دانند تو این تاپیک بنویسند تا افراد تازه کار یا کسانی که تازه می خواهند وارد برنامه نویسی با c یا cpp بشوند راهنمای خوبی واسشون باشه که راحتتر بتونن بین این دو زبان برنامه نویسی یکی را انتخاب کنند.

حالا باز هم از شما دوستان محترم خواهش می کنم هر چی در این باره مثل تفاوتها ، کاربردها و ... هر کدام می دانید بنویسید تا دیگران بهره مند شوند .

با تشکر...:لبخندساده:

hisitech
شنبه 05 خرداد 1386, 22:32 عصر
درود بر دوستان :

خوب من چند تا تفاوت رو بگم تا بقیه دوستان هم نظر بدن.
البته در بسیاری از مراجع تفاوت اصلی شی گرایی مطرح شده یعنی اینکه C شی گرا نیست و c++ صدالبته OOP است. البته اگر شما بخواهید C++ کار خوبی بشید سی رو هم باید بلد باشید یعنی وقتی سی ++رو خوب یاد بگیرید به طبع اون سی رو هم بلدید .
البته الان به لطف GTK دیگه میشه گفت زبان سی داریم با قابلیت شی گرایی!

ولی من کلا علاقه ی خاصی به این خانواده دارم:چشمک:

h_c2005
شنبه 05 خرداد 1386, 22:36 عصر
کلا می توان گفت که زبان ++C تعمیمی از زبان C است که در آن ویژگی های زیادی اضافه شده است که یکی از مهمترین این ویژگی ها قابلیت شی گرا بودن ++C است .

saeid5977
شنبه 05 خرداد 1386, 22:40 عصر
سلام
تفاوت اصلی همونه که hisitech عزیز گفت.
از نظر syntax یه مقدار دست و بال آدم بازتره مثلاً هرجا بخای میتونی متغیر تعریف کنی. یا عملگرهای overload شده و ریزه کاریهای دیگه.

منم شخصاً این خانواده رو خیلی دوست دارم.

h_c2005
یک شنبه 06 خرداد 1386, 10:50 صبح
یکی از تفاوتهای دیگر این دو زبان این هست که کسی که می خواهد ++C را یاد بگیره اول باید خود زبان ++C را یاد بگیره و بعد استفاده از کلاس ها و توابع داخل کتابخانه ++C را یاد بگیره .
معولا کسانی که می خواهند برنامه نویسی میکروکنترولر و در کل ربات ها را انجام بدهند زبان C را باید انتخاب کنند و کار با توابع C را خوب بلد باشند .

ممنون میشم اگه کسی مطالبی در این باره داره حتما بنویسه ...
با تشکر از جمیع دوستان

h_c2005
دوشنبه 07 خرداد 1386, 11:24 صبح
یه سوال هم از دوستان داشتم و اون این هست که آیا کتابخانه استاندارد ++C نسبت به C فرق کرده یا نه ؟
با تشکر

fariba1361
سه شنبه 08 خرداد 1386, 09:13 صبح
نیازمند نرم افزار ++C هستم خواهشاً:تشویق:

h_c2005
سه شنبه 08 خرداد 1386, 13:26 عصر
منظورتون همون visual ++C هست ؟