PDA

View Full Version : عدم مشاهده به موقع تغییرات در دیتابیس

Shirin1362K
یک شنبه 06 خرداد 1386, 08:55 صبح
سلام. از عضویت در این سایت خوشحالم
من یک برنامه نوشته ام که با استفاده از AdoConnection به یک بانک Sql Server وصل می شود. مشکل در اینجاست وقتی که یک client یک رکوردی را Insert یا Update می کند، این تغییر فورا برای دیگر Client ها قابل مشاهده نیست، مثلا باید Database را Refresh کنم تا بقیه هم این تغییر را مشاهده کنند(ولی در Client ی که این تغییر را اعمال کرده قابل مشاهده است)
ممنون

ali_fv
یک شنبه 06 خرداد 1386, 21:27 عصر
سلام
درست میگی و این از خواص این روش است شما باید اطلاعات را باز خوانی کنی

Shirin1362K
دوشنبه 07 خرداد 1386, 07:51 صبح
این که خیلی بده. شما راه حلی نداری؟ مثلا استفاده از یک کامپوننت دیگه؟
یه راهی کهمحبور نباشم refresh کنم.چون اگه تعداد رکوردها زیاد بشه این کار نسبتا زمانگیره.
ممنون

Shirin1362K
دوشنبه 07 خرداد 1386, 13:13 عصر
نمی دونم سوال من خیلی مبتدیه یا جواب نداره.
ولی بالاخره باید یه راه حلی موجود باشه.
لطفا کمک کنید

MNosouhi
دوشنبه 07 خرداد 1386, 14:28 عصر
نمی دونم سوال من خیلی مبتدیه یا جواب نداره.
سوال شما میتدی نیست و اتفاقا خیلی هم مهمه ، اما شاید چون این سوال بارها بحث شدهدوستان کسی جواب نداده ، اگر جستجو کنید زودتر و بهتر به نتیجه می رسید .
اگه با نسخه 2000 اس کیو ال کار می کنی باید خودت مدیریت کنی ، مثلا هر چند دقیقه یکبار هر کلاینتی خودش رو آپدیت کنه یا اینکه یه قسمت به نرم افزار سرورت اضافه کنی که هر موقع تغییری در جدولی ایجاد شد ، نام و شماره رکورد جدول رو به کلاینت ها بفرسته تا کلاینت از طریق دستور refrechrecord یا refresh خودش رو آپدیت کنه یا ...
اگر از از نسخه 2005 اس کیو ال استفاده می کنی که این قابلیت به اس کیو ال اضافه شده که خوش به کلاینت ها خبر بده .

milad22
دوشنبه 02 مهر 1386, 12:24 عصر
سوال شما میتدی نیست و اتفاقا خیلی هم مهمه ، اما شاید چون این سوال بارها بحث شدهدوستان کسی جواب نداده ، اگر جستجو کنید زودتر و بهتر به نتیجه می رسید .
اگه با نسخه 2000 اس کیو ال کار می کنی باید خودت مدیریت کنی ، مثلا هر چند دقیقه یکبار هر کلاینتی خودش رو آپدیت کنه یا اینکه یه قسمت به نرم افزار سرورت اضافه کنی که هر موقع تغییری در جدولی ایجاد شد ، نام و شماره رکورد جدول رو به کلاینت ها بفرسته تا کلاینت از طریق دستور refrechrecord یا refresh خودش رو آپدیت کنه یا ...
اگر از از نسخه 2005 اس کیو ال استفاده می کنی که این قابلیت به اس کیو ال اضافه شده که خوش به کلاینت ها خبر بده .
غیر از تنظیماتی که تو SQL 2005 انجام میشه تو دلفی چه کارهایی باید انجام داد؟
من از SQL2005 استفاده میکنم و تو دلفی هم با ADO به بانک متصل میشم.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

vcldeveloper
دوشنبه 02 مهر 1386, 15:12 عصر
قبلا بارها در این مورد بحث شده. عبارت CursorType را جستجو کنید.