PDA

View Full Version : یک برنامه با ++c

bamzi2
یک شنبه 06 خرداد 1386, 09:52 صبح
سلام به دوستان .

والا یه برنامه رو می خوام بنویسم ، از هر راهی که می رم به جواب نمی رسم ، فکر می کنم باس از چند تابع ورودی و خروجی و مقاسیه ای استفاده کنم به همراه آرایه ی 2 بعدی ، ممکنه کسی تو پیاده سازی آلگوریتمش کمکم کنه ؟

برنامه ای بنویسید که چندین نمره از تعدادی دانش آموز (تعداد نمره و دانش آموز رو همون اول از ورودی بگیره) به علاوه نام و شماره دانشجوئی رو بگیره ، معدل هر دانش آموز به همراه اطلاعات مربوطه (نام و شماره دانشجوئی) و همچنین بیشترین و کمترین معدل رو به همراه اطلاعات دانش آموز مربوطه چاپ کنه .

این برنامه با ++c نوشته می شه ، اگه کسی مورد مشابه اینو دیده و آدرس بده ، می تونم اینو در بیارم ، پیشاپیش ممنون .

h_c2005
یک شنبه 06 خرداد 1386, 10:41 صبح
سلام
می خواستم بدونم که شما با استفاده از کلاسها این برنامه را نوشتید یا نه ؟

bamzi2
یک شنبه 06 خرداد 1386, 11:04 صبح
ممنون از پاسخ سریع .

نه ! اگه بدون استفاده از کلاس بشه نوشت خیلی بهتره . چون هنوز وارد مبحث کلاسها نشدیم .

با این حال اگه با کلاس هم بشه نوشت بد نیست P:

h_c2005
یک شنبه 06 خرداد 1386, 11:59 صبح
خب شما باید یه تابع برای ورودی ها بنویسی و با استفاده از یه حلقه ورودی ها را دونه به دونه بگیری و در آرایه دو بعدی قرار بدی و اگر تعداد نمره و دانش آموز را همون اول می خواهد که چه بهتر برای حلقه هم بهتر است چون مشخص میشه که حلقه چند بار گردش کنه
می ونی یه تابع جدای دیگه هم برای ورودی هایی که مربوط به معدل هر دانش آموز به همراه اطلاعات مربوطه هست بنویسی این هم باید معدل را از نمره هایی که قبلا از ورودی گرفته با استفاده از یک حلقه این نمره ها را با هم جمع کنه و تو یه متغیر بذاره .

بعد معدل ها را که حساب کرد در یه تابع دیگه وارد آرایه دو بعدی کنه و از اون بیشترین و کمترین معدل ها رو حساب کنه که این هم باید آرایه ای که مربوط به معدل هاست را مرتب کنی بعد بیشترین و کمترین معدل را حساب کنی .
بعد هم یه تابع واسه همیه خروجی ها...
البته با کلاس ها خیلی بهتر می شه نوشت .
حالا اگه مشکلی هست بگو تا واست توضیح بدم
با تشکر.

bamzi2
دوشنبه 07 خرداد 1386, 17:00 عصر
خب شما باید یه تابع برای ورودی ها بنویسی و با استفاده از یه حلقه ورودی ها را دونه به دونه بگیری و در آرایه دو بعدی قرار بدی و اگر تعداد نمره و دانش آموز را همون اول می خواهد که چه بهتر برای حلقه هم بهتر است چون مشخص میشه که حلقه چند بار گردش کنه
می ونی یه تابع جدای دیگه هم برای ورودی هایی که مربوط به معدل هر دانش آموز به همراه اطلاعات مربوطه هست بنویسی این هم باید معدل را از نمره هایی که قبلا از ورودی گرفته با استفاده از یک حلقه این نمره ها را با هم جمع کنه و تو یه متغیر بذاره .

بعد معدل ها را که حساب کرد در یه تابع دیگه وارد آرایه دو بعدی کنه و از اون بیشترین و کمترین معدل ها رو حساب کنه که این هم باید آرایه ای که مربوط به معدل هاست را مرتب کنی بعد بیشترین و کمترین معدل را حساب کنی .
بعد هم یه تابع واسه همیه خروجی ها...
البته با کلاس ها خیلی بهتر می شه نوشت .
حالا اگه مشکلی هست بگو تا واست توضیح بدم
با تشکر.

خیلی راه ها رو رفتم ، از ادیتورای مختلف ارور های مختلفی رو دیدم ، اما آخرش مجبور شدم از اول برنامه رو بنویسم ...

تو فانکشن ها و آرایه ها خیلی مشکل دارم ، 2 تا برنامه رو دست و پا شکسته ضمیمه می کنم ، می شه با یه تغییر کوچیک اونی بشه که من می خوام ؟

پیشاپیش ممنونم .

bamzi2
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 22:23 عصر
تو این فروم برنامه نویس (!) کسی نبود کمکم کنه بعد از 4 روز ؟!!

emad_67
جمعه 11 خرداد 1386, 00:25 صبح
تو این فروم برنامه نویس (!) کسی نبود کمکم کنه بعد از 4 روز ؟!!

دوستان راهنمایی کردن دیگه
من سورس برنامتو دیدم و خیلی مشگل داره چند تا از مشکلاش اینه که دو تا تابع main تعریف کردی و یه جا اومدی نوشتی struct student و همین جوری ولش کردی و رعایت نکردن بلاک ها و......... ولی به نظر من یه struct تعریف کن وچیزایی مثل نام و نمران و...... رو در اون قرار بده بعد بایا تو main اون ها رو از ورودی بخون
اگه مشکلی بود بازم در خدمتم

bamzi2
جمعه 11 خرداد 1386, 22:19 عصر
ممنون دوست خوبم ، از راهنمائی جامع و کاملت !

در ضمن 2 تا main دو تا برنامه مختلفن که با ------ از هم جدا شدن .