PDA

View Full Version : ایراد از تابع left در سیستم دیگر

hisitech
یک شنبه 06 خرداد 1386, 12:38 عصر
سلام بر دوستان و همراهان عزیز:

یک سوال داشتم ..البته یک تاپیک در این مورد بود ولی متوجه نشدم راه حل چیه.
برنامه ای رو که با اکسس نوشتم بخوبی رو کامپیوتر خودم کار می کنه ولی موقعی که رو سیستم همکارم اجراش میکنم خطای compile error میده و از تابع left ایراد میگیره ..چرا؟

رو سیستم من vs.net و vs6 نصب هست ولی رو سیستم همکارم نه ....آیا علت اینه ؟ چه فایل هایی رو باید انتقال بدم؟

با تشکر از شما:چشمک:

مهدی قربانی
یک شنبه 06 خرداد 1386, 12:49 عصر
سلام
تابع left رو به شکل زیر استفاده کردی ؟
مثلاً left(text1,3)

اگر نمونه برنامه رو بگذاری بهتر میشه بررسی کرد .

hisitech
یک شنبه 06 خرداد 1386, 13:13 عصر
Left(strCriteria, Len(strCriteria) - 1)

مهدی قربانی
یک شنبه 06 خرداد 1386, 14:30 عصر
دوست عزیز ظاهر قضیه اشکالی رو نشون نمی ده ولی این اشکال یا خطا نمی تونه ارتباطی به برنامه هایی که شما فرمودین داشته باشه . در هر صورت توصیه میکنم اگر اشکالی درaccess همکارتون نباشه بد نیست رفرنسهای موجود در active references ویژوال بیسیک رو چک کنی .

adhami
دوشنبه 07 خرداد 1386, 08:47 صبح
با سلام خدمت دوستان
در ادامه سوالی که دوستان مطرح کردند ، برخی واقع در vb هم با چنین مشکلی روبرو می شم یعنی از توابعی مثلtrim استفاده کرده ایم همان موقع مشکلی پیش نمی آد ولی بعد از یک یا دو ماه از تابع trim یا left ایراد می گیره ؟

hisitech
دوشنبه 07 خرداد 1386, 13:57 عصر
سلام
من طبق گفته ی mehdi-gh عزیز عمل کردم ...در قسمت refrences تیک کنار commen dialog رو که بصورت miss بود برداشتم مشکل حل شد ولی left چه ربطی به common dialog داره:متفکر:

hisitech
پنج شنبه 17 خرداد 1386, 08:12 صبح
درود بر شما :
خوب راه حل رو می نویسم تا اگر کسی جستجو کرد بهش برسه :
1-همونطور که دوستان گفتند راه اول اینه که برنامه تون رو باز کنید و وارد قسمت ماژول ها شوید از منوی tools و در قسمت refrences اگر موردی که MISS شده رو تیکش رو بردارید احتمالا مشکل حل میشه.

2- اما در بعضی موارد شما میخواهید برنامه رو به یک نفر دیگه بدید و نمیدونید فایل های مورد نیاز رو سیستم اون شخص هست یا نه (مثل مشکل من) و مراحل بالا رو هم که نمی تونید بگید اجرا کنه راه حل اینه یک بچ فایل بنویسید که ابتدا فایل های COMDLG32.OCX و COMCTL32.OCX و MSOWC.DLL و MSVBVM60.DLL را توی sysytem32 کپی کنه و در ادامه اونها رو تک تک با دستور regsvr32.exe ریجیستر کنید برای اطمینان بیشتر قبلش هم می تونید فایل vbrun60sp5.exe رو اجرا و نصب کنید ...البته همه ی اینها که گفتم مال مشکل تابع left و common dialog بود شما می تونید با بررسی برنامتون روی یک سیستم مشکل دار ببینید که از چه فایل هایی ایراد میگیره و مراحل بالا رو برای اونها اجرا کنید.

امیدوارم توضیحات آماتوری بنده مفید واقع بشه:چشمک:

موفق باشید ...

حامد مصافی
پنج شنبه 17 خرداد 1386, 14:27 عصر
سلام
من طبق گفته ی mehdi-gh عزیز عمل کردم ...در قسمت refrences تیک کنار commen dialog رو که بصورت miss بود برداشتم مشکل حل شد ولی left چه ربطی به common dialog داره:متفکر:
به این نکته توجه داشته باش که خطایی که باهاش برخورد کردی Compile Error بود نه Runtime error!!!

به همین علت اگر حتی یکی از مراجع وجود نداشته باشند برنامه از نظر مفسر VBA معیوب شناخته شده و کامپایل نمی شود