PDA

View Full Version : ویرایش اطلاعات توسط DBedit

rasool1110
یک شنبه 06 خرداد 1386, 16:04 عصر
من در یک برنامه اطلاعات را بر اساس یک کد پرونده به کاربر نشان می دهم و می خواهم که کاربر بتواند از طریق دی بی ادیت این اطلاعات را ویرایش نماید . اگز ممنک است به من کمک کنید

Mahmood_M
یک شنبه 06 خرداد 1386, 16:09 عصر
سلام
خوب مشکل اصلی کجاست ؟
چند تا DBEdit روی فرم بزارید و با دستورات Edit ، یا Insert و ... با دیتابیس کار کنید ...
لطفا بیشتر توضیح بدید که چی کار می خواید بکنید ...

rasool1110
یک شنبه 06 خرداد 1386, 16:11 عصر
با تشکر از شما مشکل من این است که یادم نیست باید کدام خاصیت دی بی ادیت را برای ویرایش فعال کنم .

Mahmood_M
یک شنبه 06 خرداد 1386, 16:18 عصر
لازم به فعال کردن قسمتی نیست ، فقط کافیه که خاصیت DataSource اون رو به DataSource مورد نظر و خاصیت Field اون رو به فیلد مورد نظر در بانک ارتباط بدید ...

موفق باشید ...

rasool1110
یک شنبه 06 خرداد 1386, 16:29 عصر
یه شفاف سازی باید بکنم :
ما یک کد پرونده رو از کاربر می گیریم و اطلاعات رو در دی بی ادیت به اون نشون می دیم . حالا کاربر با استفاده از همون دی بی ادیت باید بتونه اطلاعات نمایش داده شده رو تغییر بده در این صورت باید دی بی ادیت خاصیت ویرایشرو داشته باشه .

Mahmood_M
یک شنبه 06 خرداد 1386, 17:08 عصر
سلام

یه شفاف سازی باید بکنم :
ما یک کد پرونده رو از کاربر می گیریم و اطلاعات رو در دی بی ادیت به اون نشون می دیم . حالا کاربر با استفاده از همون دی بی ادیت باید بتونه اطلاعات نمایش داده شده رو تغییر بده در این صورت باید دی بی ادیت خاصیت ویرایشرو داشته باشه .
فقط کافیه که بانک اطلاعاتی رو به حالت Edit و سپس Post ببرید تا اطلاعات ویرایش بشه ...
یعنی : ( مثلا )

ADOTable.Edit
ADOTable.Post

موفق باشید ...